czwartek, 7 marca 2024

Morel Avyra 622, głośniki podstawkowe - zapowiedź testu




 


Muszę się przyznać, że od wielu lat bardzo interesowały mnie głośniki / przetworniki głośnikowe izraelskiej firmy Morel. Kiedyś nawet kupiłem na eBay szerokopasmowe Morel Integra w celu skonstruowania na nich własnych kolumn, ale pomysł nie doczekał się realizacji. Potem myślałem o tym, żeby wypożyczyć kolumny Morel na testy Stereo i Kolorowo, lecz w Polsce wciąż i wciąż nie było dystrybutora. Nie było więc od kogo wypożyczać. Zupełnie niedawno, bo 15 lutego '24, polskim dystrybutorem Morela została firma Rafko z Białegostoku, czyli firma, z którą współpracuję od początku istnienia niniejszego bloga. Jestem od lat zaprzyjaźniony. Rezultat tego mógł być tylko jeden - właśnie przyjechały do mnie na testy nowiusieńkie, premierowe głośniki podstawkowe Morel Avyra 622! (zobacz TUTAJ i TUTAJ).

W Avyra 622 zastosowano własny projekt przetworników Morel. Dzięki niestandardowemu stożkowi niskotonowemu DPC wyposażonemu w 3″ (75 mm) zewnętrzną cewkę (EVC) nawiniętą w technologii Hexatech™ (z sześciokątnego aluminiowego drutu), wewnątrz której umieszczony jest podwójny ferrytowy układ magnetyczny, Avyra zapewnia głęboki i wysoko dynamiczny bas. Dopełnieniem głośnika niskotonowego jest ręcznie wykonana, miękka kopułka wysokotonowa o wielkości 1,1 cala (28 mm), która zapewnia urzekające, ciepłe i słodkie, brzmienie.


Zewnętrzny karton nieco poobijany

Ale wewnętrzny jest nienaruszony


Głośniki owinięte kocami

Maskownice dodatkowo zabezpieczone

Maskownice są montowane na magnesy

Zdejmuję maskownice



Intrygujący design



Intrygujące kształty

Czarne wykończenie, porowaty mat

Tweeter 1,1" (28 mm) Acuflex by Morel, czyli miękka kopułka z lekką cewką aluminiową

Przetwornik 6" (160 mm) wyposażony w 3″ (75 mm) zewnętrzną cewkę ( EVC™), wewnątrz której umieszczony jest podwójny ferrytowy układ magnetyczny


Tył skrzynek

Słuchamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację