poniedziałek, 1 lipca 2024

Plan recenzji - lipiec / sierpień 2024 r.




 

Nareszcie przyszło lato. Jednakże Stereo i Kolorowo na czas wakacji zaplanowało mniej testów i recenzji, bo przewidujemy dwa tygodnie urlopu. Oto plan na lipiec i sierpień.

1. Właśnie kończę opis akcesorium o ekscytującej nazwie Echo Sound Power Guardian (zobacz zapowiedź testu TUTAJ), czyli filtra przelotowego przeznaczonego do systemów audio. Dość długo je "męczyłem" w swoim systemie hifi, a rezultat opublikuję w ciągu kilku bieżących dni.



2. Zaraz potem chciałbym zająć się polskim wzmacniaczem zintegrowanym UNITRA WSH-805 (zobacz TUTAJ), albowiem oprócz tego, że urządzenie to bardzo mnie zainteresowało i poruszyło, to także otrzymałem dosłownie lawinę listów od Czytelników w sprawie mojej opinii na temat brzmienia / jakości tego wzmacniacza.




3. Co prawda już raz opisywałem na blogu wzmacniacz Rega io (czytaj TUTAJ), ale wówczas był to primaaprilisowy żart. Chciałbym jeszcze raz pochylić się nad Rega io, tym razem bardziej na serio (zobacz zapowiedź testu TUTAJ). Wzmacniacz stereofoniczny Rega io został zaprojektowany, aby oferować wyjątkową wydajność Rega w przystępnej cenie. Wykorzystuje ten sam stopień wzmacniacza, co wielokrotnie nagradzany Brio, teraz zaprojektowany do pracy z mocą 30 W na kanał przy 8 Ohm. io posiada dwa wejścia liniowe, przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście słuchawkowe wysokiej jakości. io bezproblemowo zintegruje się z każdym domowym systemem audio, pozostając jednocześnie prostym w użyciu i łatwym w konfiguracji.





4. Trzy lata temu na blogu opisywałem JDS Labs Element II, czyli wzmacniacz słuchawkowy z DAC USB oraz przedwzmacniacz liniowy. Te trzy lata szybko minęły, zaś amerykański JDS Labs niedawno zaprezentował następną wersję swojego wzmacniacza / DAC-a. To JDS Labs Element III MK2, inaczej mówiąc - wersja trzecia, poprawiona (zobacz TUTAJ). Poprzednia wersja bardzo mi się spodobała - zaimponowała wyjątkowo dynamicznym, soczystym i gęstym brzmieniem o czystym i wyraźnym przekazie z fantastycznym zapasem mocy. Wzmacniaczowi Element II przyznałem kiedyś nagrodę o żartobliwej nazwie "Złote Ucho". A teraz czas na recenzję kolejnej wersji: III MKII.





5. Warszawski dystrybutor EIC Sp. z o.o. niedawno dostarczył do mnie na przedpremierowe odsłuchy kondycjoner zasilania Musical Fidelity BPC5 (zobacz TUTAJ) oparty o potężny transformator toroidalny. Doskonały sprzęt w racjonalnej cenie.

 




6. Shanling SCD1.3 (zobacz TUTAJ) nie jest standardowym odtwarzaczem kompaktowym, a ze znacznie poszerzoną funkcjonalnością. To odtwarzacz płyt CD (Compact Disc) i równolegle SACD (Super Audio Compact Disc), a ponadto autonomiczny przetwornik cyfrowo-analogowy, odbiornik sygnału bezprzewodowego Bluetooth oraz Wi-Fi ze wsparciem dla technologii DLNA i AirPlay. Ma też niezłej jakości wzmacniacz słuchawkowy. Jest wyposażony w cyfrowe wyjście I2S (przy równoległym wykorzystaniu technologii FPGA), dzięki któremu jeszcze szerzej współpracuje z przetwornikami C/A dostępnymi na rynku.




7. Słuchawki planarne Avantone Planar II (zobacz TUTAJ) to nieco ulepszona wersja modelu poprzedniego. Mają niską impedancję 32 Ω, dzięki czemu z powodzeniem mogą być napędzane nawet przez urządzenia klasy konsumenckiej takie jak telefony i laptopy, bez konieczności stosowania wzmacniacza słuchawkowego (w przeciwieństwie do wielu innych słuchawek planarnych). Dołączony do zestawu kabel można podłączyć wtykiem 3,5 mm z dowolnej strony przewodu lub obojętnie do której muszli (lewej bądź prawej).





8. Choć główny trzon firmy Lyngdorf Audio stanowią wzmacniacze cyfrowe, od założenia opracowuje ona głośniki. Model Cue-100 (zobacz TUTAJ) to kolejny kamień milowy w historii głośników Lyngdorf Audio. Ten głośnik audio klasy high-end łączy w sobie nowoczesne duńskie wzornictwo z najnowszą i najlepszą technologią głośnikową. Zaprojektowany i wykonany w Lyngdorf Audio w Skive w Danii, model Cue-100 jest głośnikiem idealnym dla entuzjastów audiofilii, jak również melomanów świadomych wzornictwa.




Zapraszam do wakacyjnej lektury bloga Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację