niedziela, 1 września 2024

Plan recenzji - wrzesień / październik 2024 r.

Tak prezentował się testowy system Stereo i Kolorowo pod koniec sierpnia '24



Minął sierpień, minął wrzesień -
znów październik i ta jesień
rozpostarła melancholii mglisty woal...
[Jeremi Przybora - Addio, pomidory!]
* * *

Wakacje już definitywnie zakończone, gorące lato powoli odchodzi, zaś słońce zachodzi już znacznie wcześniej niż w czerwcu - idzie jesień! A więc przyszedł czas na poważnie powrócić do realizacji testów audio hifi! Na wrzesień i październik mam zaplanowanych kilkanaście recenzji, choć fizycznie na razie mam u siebie tylko kilka sprzętów audio. Na pozostałe wciąż czekam - powinny stopniowo nadchodzić od przyszłego tygodnia.

1. Mam już na ukończeniu recenzję brytyjskiego zestawu iFi ZEN DAC 3 / iFi ZEN CAN 3 / iFi 4.4 to 4.4 (zobacz zapowiedź testu TUTAJ), na który składa się przetwornik cyfrowo-analogowy, samodzielny wzmacniacz słuchawkowy oraz zbalansowany przewód połączeniowy na wtykach 4,4 mm Pentaconn. Znakomite granie, wybitna proporcja cena / jakość!





2. Zaraz potem zajmę się niemieckim, profesjonalnym wzmacniaczem słuchawkowym Lake People G105 MKII (zobacz TUTAJ). Wzmacniacz ten jest w stanie doskonale wysterować prawie wszystkie istniejące słuchawki o impedancji obciążenia od 16 do 600 omów. Co więcej, przełącznik trybu z opcjami Mono – Stereo – Phase umożliwiają wiele wariantów odtwarzania dźwięku. Ze względu na układ obwodów zoptymalizowany pod kątem szumów i THD wzmacniacz słuchawkowy G105 MKII spełnia wysokie wymagania jakościowe.




3. Nieco przeciąga mi się test dalekowschodniego odtwarzacza płyt CD/SACD Shanling SCD1.3 (czytaj TUTAJ), a to z jej przyczyny, że musiałem poczekać na aktualizację jego oprogramowania. Upgrade został już wprowadzony, czyli zaktualizowałem firmware i powróciłem do moich testów. Muszę przyznać, że odtwarzacz SCD1.3 jest wprost genialnym urządzeniem!




4. Niedawno otrzymałem na testy japoński wzmacniacz lampowy Aurorasound HFSA-01 (zobacz TUTAJ). To hybrydowy wzmacniacz zintegrowany wykorzystujący zalety zarówno lampy elektronowej, jak i półprzewodnika. Lampa EL84 dostarcza moc wyjściową 14 W + 14 W, a przedwzmacniacz jest tranzystorowy. Model wyposażony jest w regulację tonów niskich i wysokich. Stopień wejściowy posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM oraz trzy niezbalansowane wejścia RCA. Dodatkowo zaimplementowano wyjście słuchawkowe na duży jack 6,35 mm.




5. Soulnote A-3 (zobacz TUTAJ) to japoński super-wzmacniacz zintegrowany klasy high-end. To czyste piękno, zaawansowana technika, wyborne wysublimowanie oraz perfekcyjny dźwięk! Jestem zachwycony, jestem oczarowany, jestem pod gigantycznym wrażeniem...




6. Zaledwie kilka dni temu przyjechały do mnie brytyjskie monitory PMC Prodigy 1 (zobacz TUTAJ). Gabarytowo są relatywnie niewielkie, ale zaopatrzone w pełnowymiarową, zaawansowaną linię transmisyjną; konstrukcyjnie oparte na firmowych profesjonalnych monitorach bliskiego pola PMC.




7. Powyżej wymienione sprzęty mam już u siebie i je już testuję. Jak napisałem na początku wpisu, czekam na kolejne urządzenia hifi, niebawem powinny dotrzeć. Zapowiem je osobnymi wpisami na blogu jak już otrzymam. Ale już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy - czekam m.in. na słuchawki Sennheiser, głośniki Martin Logan, słuchawki Meze Audio, wzmacniacz Rose Technics.

Zapraszam do lektury bloga Stereo i Kolorowo

2 komentarze:

  1. Jeśli jest Soulnote A-3, to może za jakiś czas byłaby szansana testy bardziej przystępnych modeli A-1 i A-2 oraz przetworników DAC?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację