S

S

MIP Sp. z o.o.

Polpak

środa, 23 grudnia 2020

Odtwarzacz strumieniowy Volumio Primo - zapowiedź testu

Dziś odebrałem nowy, włoski odtwarzacz sieciowy/plikowy Volumio Primo (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Nawet nie wiem, co o nim napisać w niniejszej zapowiedzi testu. Miałem u siebie już rozmaite streamery - tańsze, droższe, bardzo drogie, ale czegoś takiego jak Volumio jeszcze nie. Wygląda zupełnie niepozornie, ale to wyjątkowo uniwersalny strumieniowiec o rewelacyjnie intuicyjnej obsłudze, pierwszorzędną integracją ze wszelkimi systemami, serwisami czy urządzeniami. Świetna aplikacja Voumio, menu dostępne w języku polskim (!), wręcz nieograniczone możliwości rozbudowy, płynne i logiczne działanie - oraz cena poniżej ...3 000 PLN, bo 2 770 PLN. A także tegoroczna nagroda EISA - Best Product 2020-2021 "Digital Source"! (Czytaj o tym TUTAJ).

Innymi słowy, Volumio Primo to fantastycznie uniwersalny player. Odtwarza od mp3 do hi-res audio FLAC i DSD. Także obsługuje streaming bezstratny HiFi Tidal, Qobuz i co tam jeszcze. Jeśli to by się okazało być za mało, to firmowy sklep Volumio oferuje mnóstwo zewnętrznych wtyczek (plug-in) rozszerzających obsługę nowych funkcji i usług jak Spotify, YouTube, TuneIn Radio i inne. Można w tym buszować godzinami. Apgrejdować, zmieniać i poprawiać bez końca.

Wewnętrzna kość DAC-a oparta jest na ESS ES9028Q2M, ale można bez problemu z Volumio wyprowadzić sygnał cyfrowy do dowolnego zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Integralną częścią streamera Volumio jest ASUS Tinkerboard S - to zintegrowany mini-komputer z wydajnym procesorem ARM Cortex A17 quad-core 32-bit 1,8 GHz (kompatybilny z nakładkami dla Raspberry Pi).

Jestem całkowicie porażony...Zrzuty aplikacji Volumio z ekranu iPhone XRTrzy zrzuty ekranu z iPad Air 2 (z 28 i 29.12.20 r.)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...