Polpak

sobota, 15 lutego 2025

Soulnote D-2, przetwornik cyfrowo-analogowy - zapowiedź testu







Kilka miesięcy temu opisywałem japoński tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany Solunote A-3 (czytaj recenzję TUTAJ). Wzmacniacz ten reprezentuje klasę audio high-fidelity - to super-jednostka służąca do amplifikacji absolutnej i kompletnej. Perfekcyjnej. Dlatego w podsumowaniu testu tak o nim napisałem: "Pod względem dźwięku Soulnote A-3 proponuje nadzwyczajną fuzję naturalności, wyrafinowania, wnikliwości i precyzji. To brzmienie pełne, dynamiczne i głębokie, mocno osadzone na spójności, transparentności i rozdzielczości. Wzmacniacz zapewnia wysoce plastyczne, kompletne i przestronne doznania muzyczne, które bez żadnych wątpliwości można nazwać high-endowymi. Moja szczera i bezwarunkowa rekomendacja".

Zaraz po publikacji testu wzmacniacza Soulnote A-3 umówiliśmy się z polskim dystrybutorem Fonnex, że w następnej kolejności wezmę na recenzencki tapet Stereo i Kolorowo któryś z przetworników cyfrowo-analogowych Soulnote. No i właśnie przyjechał do mnie wspaniały Soulnote D-2 (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli średnia pozycja katalogowa pośród trzech DAC-ów marki Soulnote. Niżej w katalogu jest konwerter c/a Soulnote D-1N, a wyżej - super-referencyjny Soulnote D-3.

* * *

Solulnote D-2 wykorzystuje cztery kości ES9038PRO Sabre (po dwie na każdy kanał); to konstrukcja dual mono, z całkowicie dyskretnym wzmacniaczem różnicowym bez sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacz ma w pełni symetryczną budowę, w której lewy i prawy kanał, jak również prostownik zasilania są lustrzanymi odbiciami rozmieszczonymi całkowicie niezależnie.

Fundamentem sekcji zasilacza jest transformator toroidalny o mocy 400 VA. Posiada on aż 8. uzwojeń po stronie wtórnej. W celu zniwelowania drgań transformatora sieciowego inżynierowie z Japonii zastosowali bezpośrednio pod nim kolce, które eliminują niepożądane rezonanse.
 
Płyta główna wykorzystuje czterowarstwowy druk ze zoptymalizowanym prowadzeniem ścieżek w sposób niwelujący poziom szumów. Obudowę wykonano w całości z aluminium - ma podwójną ramową konstrukcję. Boczne panele zrobione są z naturalnego cedru japońskiego. Są symbolicznym akcentem nawiązującym do tradycyjnego japońskiego rzemiosła.

Entuzjastom podnoszenia możliwości swojego sprzętu z całą pewnością spodoba się możliwość wykorzystania zewnętrznego zegara o częstotliwości 10 MHz. Producent uwzględnia możliwość samodzielnego aktualizowania urządzenia poprzez interfejs USB.

Poza obsługą plików DSD przetwornik wyposażony jest w ogólny filtr nadpróbkowania „FIR” i tryb wyjściowy „NOS” (Non Over Sampling), który pomija filtr cyfrowy. Port USB wykorzystuje rewolucyjną metodę przesyłania danych Bulk Pet.

Bulk Pet to metoda zbiorczego przesyłania danych opracowana przez firmę Interface Co. LTD. Korzystając z tego ultra nowoczesnego rozwiązania możliwe jest nie tylko zmniejszenie obciążenia źródła przesyłającego dane, ale też przetwornika DAC, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości odtwarzanego dźwięku.
(Cytat za Soulnote)


Pudło transportowe nieco sfatygowane, ale to normalne dla egzemplarza demo

Podwójny karton

Górna pokrywa jest ruchoma ("pływająca"), dlatego na czas transportu i przechowywania zabezpieczona piankowymi wkładami


Zaraz po wypakowaniu z pudła




Liczne gniazda na tylnej ściance

Piękne wykonanie, efektowny design

Selektor źródeł


Centralny wyświetlacz (na zdjęciu jeszcze nieaktywny)

Boczne panele wykonane z naturalnego cedru japońskiego



Najwyższa jakość wykonania!

"Pływająca" górna pokrywa

Dyskretne przyciski funkcyjne

Do Soulnote D-2 wkręciłem kolce, które ustawiłem na drewnianych podstawkach (wzięte z firmowego zestawu akcesoriów)



DAC Soulnote D-2 połączony z zestawem Auralic Aries S1 / Auralic PSU S1 (procesor strumieniujący / zasilacz liniowy)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację