Lipiec '21 zapowiada się wyjątkowo obficie względem planowanych recenzji na stronach bloga Stereo i Kolorowo, bo aż 14. Oto ich plan na bieżący miesiąc.
1. Recenzja wzmacniacza lampowego Cayin CS-150A (zobacz zapowiedź testu TUTAJ) jest już na ukończeniu - za dzień lub dwa nastąpi publikacja tekstu. Przypomnę, że to wzmacniacz oparty o lampy elektronowe KT150 - konstrukcja w układzie push-pull. Wszystkie lampy zostały zintegrowane z prostownikiem lampowym RCA 22DE4 dla zasilania. Moc to 100 watów na kanał w trybie ultraliniowym klasy AB oraz 55 watów na kanał w trybie triodowym. Zamontowane lampy pochodzą przede wszystkim od Tung-Sola, jedynie prostownicza od RCA.
2. Wkrótce potem bohaterem kolejnej recenzji będą słuchawki Ultrasone Performance 880 (zobacz TUTAJ) - razem z adapterem Bluetooth Ultrasone Sirus umożliwiającym szybką i bezproblemową zamianę wersji przewodowej słuchawek w bezprzewodową. Miałem te słuchawki na właśnie zakończonych 8-dniowych wyjazdowych wakacjach, gdzie sprawdziły się znakomicie.
3. Kolejne planowane słuchawki do testów to amerykańsko-tajwańskie, planarne Monoprice Monolith M1060C (zobacz TUTAJ) - to wersja zamknięta znakomitych Monoproce Monolith M1060, które swojego czasu testowałem na Stereo i Kolorowo - i które wywarły na mnie bardzo korzystne wrażenie odsłuchowe.
4. Oczywiście, do słuchawek niezbędny jest wzmacniacz słuchawkowy - od kilku tygodni, równolegle z Monoprice Monolith M1060C, testuję amerykański, premierowy JDS Labs Element II (zobacz zapowiedź TUTAJ). To wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym DAC-iem USB. Świetna maszyna!
5. Od początku czerwca słucham i testuję także inny wzmacniacz słuchawkowy - to lampowy Cayin HA-6A (zobacz TUTAJ). Urządzenie to zapewnia możliwość wyboru lamp przez użytkownika - 2 x EL34 lub 2 x KT88. Wzmacniacz do użytkownika dostarczany jest z dwoma zestawami lamp - Genalex Lion KT88 oraz Electro-Harmonix EL34.
6. Na początku czerwca z białostockiego Rafko przyjechał do mnie NuPrime Omnia A300 (zobacz TUTAJ), czyli cyfrowy wzmacniacz stereo, streamer, DAC i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Jednak po kliku dniach musiałem z powrotem odesłać ten sprzęt do Rafko na "reklamową sesję zdjęciową". Spodziewam się, że za kilka dni Omnia A300 ponownie do mnie przyjedzie i wówczas ostatecznie dokończę testy.
7. W pierwszej połowie czerwca "wizytowałem" jarocińskie zakłady produkcyjne Pylon Audio S.A. Mam nadzieję w lipcu opublikować reportaż typu "factory tour" z fabryki, ale nie wiem czy ostatecznie publikacja ta dojdzie to do skutku. Kiedy zwiedzałem Pylon Audio na wielu stanowiskach produkcyjnych wytwarzane były nie tylko obudowy do głośników Pylon Audio, ale i obudowy dla wielu topowych europejskich producentów. Aby więc nie naruszać tajemnicy handlowej trudno było wykonywać zdjęcia w taki sposób, aby fragment "czegoś" niepowołanego znalazł się na fotografii. Ale na pewno opublikuję test głośników podstawkowych Pylon Opal Monitor (czytaj zapowiedź TUTAJ).
8. W czerwcu opublikowałem test zestawu Mytek Brooklyn Bridge / Mytek Brooklyn AMP+ (streamer, DAC, przedwzmacniacz / końcówka mocy - czytaj test TUTAJ). Wkrótce potem na testy z firmy HEM Sp. z o.o. dojechał do mnie zasilacz Ferrum Hyposos (zobacz TUTAJ) - adresowany m.in. właśnie do Mytek Brooklyn Bridge. To urządzenie to absolutna rewelacja! - konstrukcyjnie to zasilacz DC o hybrydowej budowie liniowo-impulsowej („Hybrid Power System”). Jestem nim urzeczony - absolutna perełka hi-fi.
9. Następny przybysz na testy to już całkowicie analogowy magnetofon kasetowy (!) TEAC M-1200 (czytaj zapowiedź TUTAJ). To, zdaje się, jedyny obecnie produkowany seryjnie magnetofon kasetowy na świecie (za wyjątkiem jego studyjnego odpowiednika TASCAM 202 MKVII).
10. Jeszcze pod koniec maja, zapowiadałem recenzję "głośników komputerowych" Audioengine A1 (czytaj TUTAJ). Bardziej precyzyjniej pisząc to głośniki bezprzewodowe Bluetooth z wbudowanym wzmacniaczem oraz wewnętrznym DAC-iem. Bardzo przyjemne i estetyczne konstrukcje.
11. Vermöuth Audio Black Pearl MkII RCA (czytaj TUTAJ) to interkonekty analogowe wytwarzane na wyspie Bali (część Indonezji). To połączenie solidnego rdzenia i wielkogabarytowego przewodnika OCC owiniętego wysokiej jakości izolacją teflonową. Lubię przewody Vermöuth Audio, ich testy przeprowadzam z niekłamaną przyjemnością.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarz będzie oczekiwać na moderację