Polpak

piątek, 4 czerwca 2021

NuPrime Omnia A300, wzmacniacz stereo, streamer, DAC i wzmacniacz słuchawkowy - zapowiedź testu

Przedstawiam dziś Czytelnikowi absolutną premierę - na początku roku 2021 światło dzienne ujrzało najnowsze dziecko amerykańsko-tajwańskiej firmy NuPrime, czyli NuPrime Omnia A300 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To wzmacniacz stereo, streamer, DAC, odbiornik Bluetooth i wzmacniacz słuchawkowy w jednym, czyli nowoczesne combo godne lat 20-stych XXI wieku. Dodam jeszcze, że pierwszy A300 do Polski dotarł zaledwie pod koniec maja br...

Wzmacniacz A300 dysponuje mocą 2 x 150 W przy 8 omach i 2 x 200 W przy 4 omach. Ma zapewnione przesyłanie strumieniowe Wi-Fi 24 bity / 192 kHz i Bluetooth 5.0 aptX HD, możliwość dekodowania sygnału do 32-bit / 768 kHz, USB 24-bit / 384 kHz i DSD256 (na wejściu IIS), obsługuje wszystkie główne serwisy przesyłania strumieniowego online (Amazon Music, Deezer, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn, Napster, Ximalaya) i sieciowe DLNA. Wyposażony został w dwa ustawienia wyjściowe umożliwiające dopasowanie wzmacniacza mocy do głośników o wyższej lub niższej impedancji.

* * *

Omnia A300 to zintegrowany wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym firmy NuPrime. Gdyby spróbować go porównać z innymi zintegrowanymi produktami NuPrime, takimi jak IDA-8 lub IDA-16, to umieścilibyśmy go pomiędzy nieco ciepłym charakterem IDA-8 a neutralnym dźwiękiem IDA-16. Całość ma równy balans tonalny, jest spokojna i skupiona, przez co bez problemu dostosuje się do szerokiej gamy sprzętu i gatunków muzycznych.

Omnia A300 wykorzystuje kompaktowy, ale wysokowydajny wzmacniacz klasy D o szerokości pasma sygnału do 100 kHz z zaawansowaną zintegrowaną konstrukcją sprzężenia zwrotnego i korekcją błędów, co zapewnia bardzo niski poziom szumów i zniekształceń.

Cirrus Logic CS43131 łączy w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy nowej generacji o niskiej mocy z wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym i dzięki temu dostarcza doskonałą jakość dźwięku na poziomie systemowym.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o niskim poziomie szumów zapewnia neutralne wrażenia dźwiękowe, niezależnie od impedancji przetwornika lub pasma przenoszenia.

Urządzenia NuPrime słyną z dźwięku, który znacząco wykracza poza oczekiwania w budżecie, w którym są sprzedawane. Dzięki zastosowaniu cyfrowego przetwarzania sygnału akustycy NuPrime przygotowali kilka trybów equalizera: Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop, Classic.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację