Polpak

sobota, 25 czerwca 2016

Zestaw: sieciowy amplituner stereo Onkyo TX-8150 i kolumny Tannoy Eclipse Two
Wstęp
Kilkanaście dni temu od dystrybutora EIC Sp. z o.o. otrzymałem do testów interesujący zestaw do testów składający się ze wzmacniacza zintegrowanego/amplitunera/odtwarzacza sieciowego Onkyo TX-8150 oraz kolumn podłogowych Tannoy Eclipse Two. Tak, to stosunkowo niedrogi (całość kosztuje nie więcej niż około 4 000 PLN), czyli głęboko budżetowy zestaw, lecz ze wszech miar wart mszy. Albowiem „tani zestaw” w audio hi-fi nie znaczy, że źle grający, czy oferujący mniej angażujący dźwięk a że, inaczej rozkładający akcenty tonalne i, co zrozumiałe, proponujący mniej wyrafinowany przekaz. Warto podkreślić fakt, iż zarówno stereofoniczny amplituner sieciowy Onkyo TX-8150, jak i kolumny Tannoy Eclipse Two zgarnęły ostatnio mnóstwo branżowych nagród i spore uznanie użytkowników. Nie dziwota to, bo za obiema markami stoją potężne koncerny audio hi-fi - japoński supernowoczesny Onkyo i tradycyjnie szkocki Tannoy. Obie firmy mają za sobą po kilkadziesiąt lat doświadczeń w audio, albowiem historia Tannoy sięga 1926 roku, a Onkyo - 1946 roku. Są to więc firmy nie tylko z tradycjami, ale również z olbrzymim technologicznym know-how. Zaś same tytułowe sprzęty reprezentują sobą więcej niż rzetelną budowę i design. Ale do rzeczy.

Onkyo TX-8150 - wrażenia ogólne i budowa 
Amplituner stereo lub stereofoniczny odbiornik sieciowy (jak określa to producent) TX-8150 kosztuje w Polsce niecałe 2 400 PLN, ale patrząc na jego ciekawy design, solidną budowę i rzetelne wykonanie, a także zaawansowane parametry i możliwości, zaprawdę trudno w to uwierzyć. Masywna obudowa z grubą aluminiową płytą czołową z wieloma regulatorami i dużym wyświetlaczem robią super wrażenie. Ale to nie wszystko. Onkyo TX-8150 wyposażony jest w łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, radioodbiornik analogowy, cyfrowy DAB/DAB+ i internetowy TuneIn, steamer aplikacji Spotify i Deezer, przedwzmacniacz gramofonowy MM, wyjście słuchawkowe, wbudowany DAC na kości Asahi Kasei AKM – AK4452 o rozdzielczości do 32 bit/384 kHz i obsłudze plików DSD (!), łączność DLNA i jeszcze kilku innych udogodnień. Wzmacniacz oparty jest na modułach cyfrowych IEC , dysponuje dużą mocą 2 x 135 Wat przy obciążeniu 6 Ohm. Powyższe zaświadczają o tym, że Onkyo w budżetowym sprzęcie potrafi zaimplementować funkcje, za które inne firmy nierzadko żądają co najmniej dwa razy więcej niż wynosi cena TX-8150. Zastanawiające to, ale i budujące.

Amplituner, jak już napisałem, prezentuje się doskonale, a na pewno nie tanio. Zaufanie wzbudza bardzo solidna budowa i spora masa własna. Na metalowym froncie zamontowano liczne regulatory i przyciski - ułożone są logicznie wokół dużego wyświetlacza z zielonym podświetleniem (trzy stopnie natężenia). Czego tam nie ma: po prawej stronie wyświetlacza umieszczono aluminiową gałę wzmocnienia siły głosu, pod wyświetlaczem – rząd czterech mniejszych pokręteł. To regulatory natężenia basów, sopranów, balans i selektor źródeł. Po lewej stronie znajduje się gniazdo słuchawkowe (6,3 mm), przycisk aktywujący omijanie regulacji barwy głosu i balansu „Pure Audio”, a zaraz obok przyciski tunera „PS/PT/PTY” i wyboru par kolumn (A i/lub B). Po prawej stronie panelu czołowego znajdują się kolejne cztery przyciski (BGM) dla zapisywania ulubionych stacji tunera FM/DAB i tuż obok – gniazdo USB do podłączania zewnętrznej pamięci lub przenośnych odtwarzaczy (Uwaga! Gniazdo czyta pliki DSD!). W dolną ramkę okalającej wyświetlacz wkomponowano kolejne przyciski służące do obsługi tunera (Memory, Tuning, itd.) oraz samego wyświetlacza (Display) i inne. W okienku wyświetlacza wbudowano też okrągły kursor z dodatkowymi funkcjami tunera. Jak widać, Onkyo dało niezły popis funkcjonalności i szerokiej użyteczności w swoim TX-8150.

Urządzenie można obsługiwać pilotem zdalnego sterowania (dość spory, estetyczny, logiczny i czytelny, z metalową płytką na górze) albo dowolnym smartfonem, czy tabletem na Androidzie lub iOS.

Tylny panel jest równie intrygujący jak frontowy. Od razu dają się zauważyć przymocowane dwie antenki (Bluetooth i Wi-Fi) oraz kilka rzędów rozmaitych gniazd. Centralnie umieszczono podwójne terminale głośnikowe (dla strefy głośników A i B). Po lewej pionowy rząd czterech gniazd cyfrowych (2 x Toslink, 2 x S/PDIF) obsługujących sygnał DSD. Nad nimi znajduje się mini-gniazdo RI dla komunikacji z innymi urządzeniami Onkyo. Po lewej stronie zamontowano również (tym razem poziomy) rząd ośmiu par gniazd PCA. Od lewej do prawej są to: wejściowe 1. Phono, 2. CD, 3. TV/Tape, 4. Game, 5. PC, 6. SAT, 7. BD, DVD i wyjściowe 8. Line Out. Zaraz obok jest też wyjście RCA dla podłączenia subwoofera. Nad powyższym rzędem znajdują się kolejne gniazda. Ethernet, antenowe FM/DAB i dwa terminale IR In/Out dla aplikacji Multiroom. Uff, to już wszystko, bo przewód sieciowy przymocowany jest na stałe.

Na koniec jeszcze jedna uwaga użytkowa. Otóż Onkyo jest mistrzem aplikacji połączeń bezprzewodowych, nic tu nie grymasi, nie przerywa sygnału, etc. Amplituner bardzo sprawnie i szybko wyszukuje sygnał np. Bluetooth i wiąże się z nim bardzo stabilnie. Dźwięk jest żywy i mocny. Przyjemną rzeczą jest fakt, że nazwa powiązanego urządzenia wyświetlana jest w oknie wyświetlacza TX-8150. Oczywiście, w takim przypadku nawigacja odbywa się za pomocą smartfonu lub innego powiązanego urządzenia.
         
Dane techniczne
Moc wyjściowa 135 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, zniekształcenia 1 %, wysterowany 1 kanał, IEC)
Moc wyjściowa 140 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, wysterowane 2 kanały, JEITA)
Wzmacniacz bez zniekształceń fazowych
W torze audio - wyłącznie tranzystory
Wi-Fi
Bluetooth
AirPlay
Spotify Connect
Masywny transformator EI
Dw kondensatory o pojemności 8200 µF każdy
Konwerter D/A – 384 kHz / 32-bit (Asahi Kasei AKM – AK4452)
Port USB – odtwarzanie muzyki z pamięci flash
Sterowanie z aplikacji Onkyo dla iOS i Android*1
Odtwarzanie muzyki zapisanej w wysokiej rozdzielczości (Hi-Res AUDIO) - MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, Apple Lossless, DSD 5,6 MHz, LPCM
Radio Internetowe (TuneIn Radio, Spotify i Deezer)*2
Certyfikat Windows 8® i DLNA 1.5
Tryb Pure-Audio
Tryb Direct
4 wejścia cyfrowe (2-optyczne, 2-koaksjalne)
6 wejść analogowych, 1 wyjście
Wejście gramofonowe (MM)
Wyjście subwooferowe
Przełącznik głośników A/B
IR – wejście i wyjście
Pozłacane gniazdo słuchawkowe
*1 kompatybilne modele: iPod touch od 3. Generacji, iPhone 3GS albo nowszy z iOS 4.2 albo nowszym ; Android 2.1 albo nowszy, *2 dostępność zależy od regionu
Tuner odbiór FM/DAB/DAB+, Pamięć 40 stacji
Antywibracyjna solidna obudowa
Pozłacane gniazda wejściowe audio
Gniazda głośnikowe akceptujące wtyki bananowe
Port USB – odtwarzanie WAV do 96 kHz, DSD do 2.8 MHz, MP3
Automatyczne przełączenie na wejście optyczne po wykryciu sygnału
Niezależna regulacja niskich i wysokich tonów oraz balansu
Funkcja Stand-by
Trójstopniowy wyświetlacz (normalny/ciemniejszy/najciemniejszy)
Sleep Timer
Bezbateryjne podtrzymanie pamięci
Kompatybilny z RI (Remote Interactive) stacji dokującej iPod/iPhone
Pilot zdalnego sterowanie (wszystkie funkcje)

Tannoy Eclipse Two - wrażenia ogólne i budowa 
Myślę, że nie ma potrzeby pisać czym jest firma Tannoy w audio hi-fi. To szkockie przedsiębiorstwo koncentruje się na budowie głośników już od 90 lat, albowiem zostało założone w 1926 roku. Rodowód ma bardzo szlachetny, jest bardzo zasłużona dla sprawy audio, jest synonimem zaawansowanego dźwięku, a także wysublimowanych konstrukcji w tym systemu przetworników o nazwie Dual Concertic. Firmową perłą w koronie jest seria Prestige, która jest esencją i sublimacją marki Tannoy.

Kilka lat temu, wraz z wymogami i oczekiwaniami rynku, zarząd Tannoy zadecydował o inwestycji w segment budżetowy kolumn. Wprowadzono do oferty budżetową serię Mercury 7 oraz podstawową Eclipse. W skład Eclipse wchodzą dwa głośniki podłogowe – Eclipse Three, Eclipse Two, a także klasyczny niewielki monitor – Eclipse One. Jak pisze Tannoy: „Produkty serii przeznaczone są wszystkich, którzy chcą spotkać się z wysokiej klasy dźwiękiem - dynamicznym i szczegółowym, a nie dysponują odpowiednio dużym pomieszczenie by skorzystać z oferty linii Mecrury 7. We wszystkich kolumnach serii zastosowano, identyczny jak składnikach linii Mercury 7 wysokotonowy głośnik z 28 mm kopułką wykonaną z poliestru powlekanego warstwą nitro-uretanową, napędzaną solidnym magnesem neodymowym. Jako głośniki niskośredniotonowe wykorzystane zostały, we wszystkich modelach, przetworniki o średnicy 127 mm z membranami wykonanymi z pulpy papierowej powlekanej włóknami. Stosunkowo niewielkie głośniki pozwalają na zminimalizowanie szerokości kolumn do 170 mm, co bardzo pozytywnie wpływa na „znikanie akustyczne” kolumn w pomieszczeniu i jest doceniane przez właścicieli niewielkich pomieszczeń odsłuchowych. Kolumny serii Eclipse są nominalnie 8 Ω i są dwudrożne – filtr drugiego stopnia dla głośników niskośredniotonowych i filtr trzeciego stopnia dla głośników wysokotonowych”.

Kolumny jak na swoją stosunkowo niską cenę 1 700 PLN prezentują się znakomicie. Obłożone są czarną okleiną dobrze imitującą dąb lakierowany na czarno. Wykończenie jest staranne i czyste. Przetworniki wzbudzają zaufanie wysoką jakością. Dobrym rozwiązaniem poprawiającym stabilność wąskich skrzynek jest zaaplikowanie dodatkowych przykręcanych wystających stelaży (cokołów) – zupełnie jak w modelach Vienna Acoustics. (W przedni stelaż wkomponowano typową dla firmy tabliczkę z logo Tannoy). Dodatkowo w stelaże wkręcane są kolce, a te ustawiane w talerzykowych podstawkach (są w zestawie). Na pochwałę natomiast nie zasługują pojedyncze terminale głośnikowe, które wyglądają na tanie, ale na czymś trzeba było zaoszczędzić. Na szczęście terminale wszystkie swoje funkcje spełniają przyzwoicie, nie ma wiec co za bardzo się czepiać.

W komplecie znajdują się maskownice. Mocuje się je za pośrednictwem sześciu bolców wchodzących w otwory umieszczone na froncie. Lepiej jednak Eclipse Two prezentują się bez maskownic; głośniki tworzące wspólną „kroplę” prezentują się intrygująco, tak więc kolumny mogą być nawet ozdobą salonu odsłuchowego.

Dane techniczne
Moc ciągła 45 W
Moc szczytowa 200 W
Skuteczność 88 dB
Zalecana moc wzmacniacza 15 - 90 W
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 44 - 32 000 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy 3 200 Hz
Głośnik wysokotonowy 28 mm, poliester powlekany warstwą nitro-uretanową
Głośnik niskotonowy 127mm, pulpa papierowa powlekana włóknami
Typ zwrotnicy Pasywna, drugiego stopnia dla basu, trzeciego stopnia dla sopranów
Typ obudowy Bass reflex - tylna ścianka
Wymiary (W x S x G) 909 x 270 x 287 mm
Wykończenie czarny dąb
Masa 11,50 kg


Onkyo zapakowany jest nadzwyczaj solidnie - po japońsku


Tannoy Eclipse Two tuż po wyjęciu z pudełBardzo rzetelne wykonanie i ładna prezencja TX-8150

Onkyo TX-8150 stoi na drewnianym blacie stolika Solid Tech Radius Duo 3

Gała wzmocnienia siły głosu

Wyświetlacz, a pod nim cztery gałki regulacji sopranów, basów, balansu i selekcji źródeł

Duży wyświetlacz

Mnóstwo gniazd wejściowych i wyjściowych oraz dwie antenki łączności bezprzewodowej
Tannoy Eclise Two to estetyczne kolumny o klasycznym designie

Tył skrzynek

Pojedyncze terminale głośnikowe; przewody to litewskie Perkune Audiophile Cables

Podstawy-stelaże; na przednim logo Tannoy

Solidna stolarka

"Kropla" głośnika wysokotonowego i średnio-niskotonowego

Od lewej: Triangle Esprit Antal ES, Eryk S Ketsus i Tannoy Eclipse Two


Spojrzenie ogólne na system odsłuchowy


Wrażenia odsłuchowe
We wstępie wspomniałem już, że cały zestaw Onkyo + Tannoy kosztuje nie więcej niż około 4 000 PLN. Za taką kwotę niektórzy audiofile (w tym, niestety i piszący te słowa) sprawiają sobie jedną (!) sieciówkę albo ewentualnie parę słuchawek, ale nie cały komplet wzmacniacz plus kolumny. A zatem czy opisywany stosunkowo niedrogi system ma prawo dobrze zagrać, zaproponować w miarę przyzwoity dźwięk, zaoferować odpowiednią harmonię i proporcję brzmienia? Zaraz po uruchomieniu amplitunera i przyłączeniu doń kolumn odpowiedź staje się prosta – tak, może i to jeszcze jak! Okazuje się, że japońsko-szkocki zestaw jest tak strojony (ustawiony), by dźwięk był nie tylko mocny i energetyczny, ale również dobrze wysycony tonalnie, neutralny i uniwersalny – żywy i bogaty. Kapitalnie plastyczny. Żarliwy.

Co istotne, sprzęt bardzo ładnie organizuje przestrzeń, ta jest zadziwiająco szeroka, a także dość głęboka. Instrumenty brzmią przekonująco i masywnie, mają dobre wypełnienie i doskonałą symetrię. Do tego są dźwięczne, a równolegle nie agresywne. Mimo że jednostką napędową jest przecież niedrogi amplituner, a nie rasowy wzmacniacz zintegrowany, to przekaz jest bliższy zaawansowanej amplifikacji stereofonicznej niż stricte kinowej. Taki przekaz Onkyo TX-8150 można przyrównać do innej japońskiej marki, a mianowicie do Rotela, czyli jest naprawdę nieźle. (Tak mi się z rotelowskim soundem przynajmniej to kojarzy). Bo Onkyo proponuje sowite, czyli pełne i strukturalne, brzmienie o bardzo precyzyjnej stereofonii i dużej dbałości o wszelkie zjawiska przestrzenne. Dopełnieniem TX-8150 są oczywiście skrzynki Tannoy, które nie mają problemów by ten jędrny i bogaty sygnał akustycznie przetransferować w naturalny spektakl. Przetworniki pracują równo i szybko, proponując optymalne zrównoważenie i spójność, jak i również całkiem niezłą dynamikę. Bez wątpliwości Eclipse Two to bezproblemowi i niewymagający, ale zwinni i elokwentni partnerzy dla TX-8150.  

Dużym atutem Onkyo TX-8150 jest jego swoboda i łatwość operowania dźwiękiem, ukazywanie złożonych zjawisk muzycznych, a także lekkość brzmienia podparta dużą energią. Takie cechy wydawałyby się niemożliwe do uzyskania w sprzęcie budżetowym, a jednak. Dodatkowymi zaletami są miękkość brzmienia, jego gładkość, a także ciepła organiczność, która sprawia, że każdy gatunek muzyki brzmi przekonująco i namacalnie, a jednocześnie łagodnie i przyjemnie dla uszu. Balsamicznie, można rzec. Nie ma mowy o jakichś przykrych wyostrzeniach, czy szklistości głosek – brzmienie jest żwawe i efektywne, ale nie kąsające sybilantami. Jednakowoż największym walorem amplitunera, bo niespotykanym w jego przedziale cenowym, jest jego niepospolita umiejętność budowania bardzo obszernej i rozbudowanej sceny odsłuchowej, a do tego pierwszorzędnie poukładanej. Słychać dużo i jest w tym zarówno harmonia, jak i gradacja planów. Świetna rzecz. Z kolei strony ujemne (zrozumiałe w przedziale cenowym TX-8150), to pewne braki w precyzyjnej rozdzielczości, czy głębszej analizie dźwięku. Najmniejsze detale nieco zachodzą na siebie, nie są tak doskonale widoczne jak w droższych wzmacniaczach, a najmniejsze niuanse nie istnieją, nie widać ich (a w zasadzie – nie słychać). Niemniej jednak zdrowy ogół dźwięku rekompensuje te ułomności i nie ma się poczucia niedosytu, a wręcz odwrotnie. Satysfakcja z odsłuchów jest wysoka i to pomimo oczywistych kompromisów brzmieniowych.

Kilka słów o kolumnach Eclipse Two. Charakteryzują się rasową, zwinną i przyjemną prezentacją. Grają rytmicznie, z wysoką dawką ataku, całkiem wyrafinowanie (co patrząc na ich cenę wydaje się być pozornie niemożliwe), z dobrymi, bo czytelnymi sopranami, a jednocześnie nieprześwietlonymi. Nie czuć u niż żadnej surowości, czy "kartonowatości" – przekaz jest płynny i elokwentny. Bas ciężki, lecz nie ociężały – szybki i jędrny. Średnica barwna i nieprzesadzona kolorystycznie. Pisząc krótko, co Tannoy, to Tannoy. Mimo że to jedna z najtańszych firmowych pozycji, to czuć w niej mistrzowską rękę Szkotów. Kolumny są zrównoważone, ale efektywne. Dobrze pokazują dźwięk – brzmienie jest soczyste i obszerne. Nie tanie. Ich zaletą jest doskonała stereofonia, zupełnie niczym monitorowa. Owszem, głośniki nie do końca brzmią szczególnie czysto, ale to nie zaskoczeniem. Są za to dobrze wyważone i wystarczająco płynne, aby dobrze komponować się z wieloma wzmacniaczami.

Na koniec wart podkreślenia jest fakt, że Onkyo i Tannoy zestawione razem wchodzą ze sobą w pozytywne interakcje, które objawiają się korzystną synergią. Wzajemnie podkreślają swoje zalety i atuty brzmienia, a maskują ułomności. I tak, Tannoy nieco temperuje ofensywny styl gry Onkyo, zaś Onkyo nie uwidacznia braków szczegółowości Tannoy. To współpraca dla rzetelnego efektu. Nic w dźwięku nie boli, nie uwiera. Jest odpowiednia klasa, jest styl high-fidelity.

Konkluzja
Jeżeli ktoś ma do wydania na cały system audio hi-fi nie więcej niż około 4 000 PLN, a pragnie wielofunkcyjnego, uniwersalnego, rzetelnego i satysfakcjonującego systemu, który równolegle gra w pełni rasowo i ze smakiem, to komplet Onkyo TX-8150 i Tannoy Eclipse Two może być kresem jego poszukiwań. Powyższy spełni te oczekiwania z nawiązką, bo to zestaw synergiczny, kompletny i, co najważniejsze – nadzwyczaj dobrze grający!

Onkyo TX-8150 cena w Polsce - 2 399 PLN.
Tannoy Eclipse Two cena w Polsce - 1 699 PLN.

System testowy
Wzmacniacze: Hegel H160 (test TU), Pathos Classic One MKIII (test TU), Audia Flight FL Three S (test TU), Cayin CS-55 A (test TU), Eryk S Red King Premium, Fezz Audio Titania oraz Dayens Ecstasy III (test TU).
Kolumny: Triangle Esprit Antal EZ (test TU), Eryk S Ketsus, Studio 16 Hertz Canto One New (test TU), Polk Audio T50 i Guru Audio Junior (test TU).
Źródła cyfrowe: odtwarzacz CD Musical Fidelity A1 CD-PRO, Schiit Bifrost Multibit (test TU) i NuForce Air DAC (test TU).
Komputery: MacBook Apple Pro, Acer Aspire ES13 i Asus Pro P43E.
Gramofony: Nottingham Analogue Horizon z Ortofon 2M Black (test TU) i Lenco L-90 z wkładką Goldring Elan (test TU).
Przedwzmacniacze gramofonowe: iFi iPhono (test TU), iFi iPhono2, Primare R32 (test TU) i Trilogy 906 (test TU).
Tunery: Rotel RT-1080, Yamaha T-550 i Sansui TU-5900.
Magnetofon kasetowy: Nakamichi Cassette Deck 1.
Minisystem: Pioneer P1-K (test TU).
Słuchawki: RHA MA750 (test TU), Final Sonorous II (test TU), Final Sonorous III, Final Audio Design Adagio V (test TU), Final Audio Design Pandora Hope VI (test TU), Oppo PM-3 (test TU) i AKG K545 (test TU).
Wzmacniacze słuchawkowe: Cayin C5 DAC (test TU), S.M.S.L. SAP-8 i Divaldi AMP-01 (test TU).
Okablowanie: Przewody głośnikowe Cardas 101 Speaker (test TU) i Melodika Brown Sugar BSC 2450 (test TU). Seria XLO UltraPLUS. Pełne okablowanie AirTech seria Evo.
Akcesoria: podstawa pod gramofon Rogoz-Audio 3SG40 (test TU), podstawy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 (test TU), stopy antywibracyjne Rogoz-Audio BW40, szafka audio Solid-Tech Radius Duo 3 (test TU) i mata gramofonowa Harmonix TU-800EXi (test TU). Zatyczki do gniazd RCA Sevenrods. Zworki Sevenrods Speaker Jumper.80 komentarzy:

 1. Ludwiku, czy zaprezentowany tu zestaw będzie dobrym wyborem do pomieszczenia o powierzchni około 23mkw? Czy jednak poszukać czegoś mniejszego niż recenzowane Tannoye?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie. Jak się spisuje przedwzmacniacz gramofonowy w recenzowanym sprzęcie? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, sprawdzałem wejście Phono TX-8150. Powiem tak. Do tanich wkładek typu Monacor, czy Goldring Elan (czyli do pułapu około 500 PLN) jest OK. Powyżej tego pułapu cenowego przedwzmacniacz wyraźnie ogranicza wkładki - dźwięk jest nieco stłumiony, nie otwarty, przyduszony. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę wydać na zestaw 5000zł. Myślałem właśnie o TX-8150 ale nie wiem jakie głośniki. A może całkiem inny zestaw w tej kwocie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli ma Pan do wydania więcej niż 4 000 PLN, to polecam oczywiście Onkyo TX-8150, a jako głośniki proponuję polskie Pylon Opal 23. Świetne kolumny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Również szukam kolumn do tego amplitunera. Wspomniał Pan o Pylonach Opal 23. Czy rzeczywiście są tak dobre do tego urządzenia? Ja słucham głównie muzyki instrumentalnej, elektronicznej, ścieżek filmowych, czasem rocka i popu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślałem jeszcze o monitorach Pylon Opal.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tannoy Eclipse Two to bardzo dobre kolumny do Onkyo TX-8150, ale jak ktoś ma do wydania około 2 000 PLN to Pylon Opal 23 będzie strzałem w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy monitory Opal będą wystarczające do pomieszczenia powiedzmy 18 m2 czy lepiej myśleć o podłogówkach 23?

  OdpowiedzUsuń
 10. Do 18 m2 brałbym Opal 23, a nie Monitor.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki za informację.Muszę się na odsłuch tych Opali 23 gdzieś w okolicach legnicy lub wrocławia umówić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Opale 23 + Onkyo TX-8150 gra zacnie.
   Kolega ma ten zestaw i jakość dzięku jak dla mnie jest rewelacyjna.

   Usuń
 12. A jak Pana zdaniem wypadają Opale w porównaniu do Sapphire 25? Warto dołożyć 1 tys.zł do Sapphirów?

  OdpowiedzUsuń
 13. Napiszę tak: do Onkyo TX-8150 wystarczą Opale, Sapphire 25 lepiej pasują do wyższej klasy wzmacniaczy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szanowny Panie Ludwiku,
  Posiadam wspomniany amplituner, jednak mam z nim duży problem w kwestii słabego basu. Stanowczo brakuje mi w nim niskich tonów pomimo korekty +6/+8. O słuchaniu w trybie "Pure Audio" nie ma mowy.
  Do Onkyo mam podłączone Pylon Audio PEARL 20. Pokój 16,5 m^2.
  Proszę o szczerą opinię - czy rzeczywiście ten Amplituner nie da satysfakcjonującego basu, czy to kwestia moich kolumn? Zapewne również istotna jest akustyka pomieszczenia, ale chyba nie aż tak bardzo.
  Na jednym z forów kiedy o to zapytałem, wylała się tylko kilkustronnicowa krytyka tego amplitunera i nikt mi nie pomógł. Rzekomo jedynym rozwiązaniem mojego problemu jest kupno "prawdziwego" wzmacniacza i pozbycie się Onkyo który gra bardzo słabo, a wszystkie pozytywne recenzje są "kupione".
  Będę wdzięczny jeśli ustosunkuje się Pan do mojego problemu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Mirosławie,
  Nie wiem skąd u Pana słabości na basie w TX-8150, u mnie podczas testów występowało zjawisko wręcz odwrotne - duży, obszerny i dobrze kontrolowany bas. Oczywiście, nie chcę napisać, że TX-8150 to cudotwórca i zawsze zagra jak rasowy wzmacniacz, bo tak oczywiście nie jest. Ale moim zdaniem, ma na tyle dobry dźwięk, że ten amplituner w swojej cenie można uznać za wybitny. Trudno mi przychodzi na myśl jakieś inne urządzenie, które tak dobrze by grało, świetnie wyglądało i wyposażone było w takie multum funkcji jak Onkyo TX-8150.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy wobec tego głośniki Pearl 20 są za słabe?
  Na pewno muszę popracować nad akustyką w pomieszczeniu, ale myślę że to tylko niewielka korekta.
  Czy polecane przez Pana Opal 23 są dużo bardziej basowymi kolumnami?
  Rozważałem również zakup Klipsch RF26.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pylon Pearl 20 są bardzo dobrymi głośnikami, ale na pewno modele Pearl 25 lub Opal 23 pokażą więcej basu o lepszej kontroli.

  Nie wiem po co kręcić gałką basu w TX-8150? A nie lepiej słychać w trybie Direct? Moim zdaniem, w takim ustawieniu otrzymuje się optymalny dźwięk. A jeżeli za mało basu, to można rozważyć zakup subwoofera, bo przecież aplituner Onkyo taką przydatną funkcję posiada.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mirku,
  porównywałem Sapphire 25 z RF26 w komplecie z wzmacniaczem Atoll IN100. Wybrałem RF26 ale Sapphire 25 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Bas był tam bardzo przyjemny. Tyle tylko że moje preferencje odsłuchowe nie muszą wcale zgadzać się z Twoimi.

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Ludwiku,
  Zastanawia mnie jak TX-8150 wypada dźwiękowo w konfrontacji z Denon DRA-100. Nie powala wyglądem jak DRA-100 ale jest połowe tańszy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Ludwiku,

  Gałka wzmocnienia w tym Ampli to nie aluminium tylko Plastik... Jak można się tak pomylić ???

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja wykorzystuje ten wzmacniacz z kolumnami Monitor Audio Silver 2 i właściwie wszystkiego słucham w trybie bez korekcji. Kolumny wg mnie są optymalne do tego wzmacniacza i pozwolą nagłośnić pokój do 20m2. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Mirosławie posiadam TX-8150 i podobnie jak u Pana Ludwika basu jest u mnie aż za nadto. Amplituner napędza mi STX'y electrino 250. Nawet moje stare Altusy 140 zaczęły wypluwać trochę normalnego basu a nie tylko łomot. Możliwe, że widz jest pogrzebany w pomieszczeniu. Np. pomieszczenia z tzw. podwieszanymi sufitami "zjadają" strasznie właśnie bas.

  OdpowiedzUsuń
 23. U mnie Onkyo TX-8150 gra z kolumnami Polk Audio RTiA7 w pokoju ponad 45 m2. Mocy jest aż nadto. Ampli nie ma problemu z wysterowaniem tak dużych podłogówek. Dźwięk jest swobodny, czysty, detaliczny,zrównoważony, z szeroką sceną. Kolumny po prostu "znikają". Bas mocny, kiedy trzeba potężny, szybki, nic nie dudni, nie buczy, średnie tony znakomite: wokale, gitary,piana,smyczki,dęciaki brzmią naturalnie. Wysokie tony detaliczne, nie męczące, wyraźne - znakomicie uzupełniają resztę pasma. Amplituner uniwersalny ( kolumny też). Nie ma problemu z żadnym gatunkiem muzycznym. Nie ważne czy rockowe "łojenie" , czy ballady rockowe, blues ,r&r, itp,itd, country, pop, jazz - wszystko gra naturalnie -jak należy. Bez żadnego podbijania tonów -w trybie pure audio. Funkcje sieciowe działają sprawnie, bluetooth bez problemu, usb szybko wczytuje, sterowanie z telefonu, z ipada znakomite. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jestem mega zadowolony z tego zestawu. Onkyo 8150 to wzmacniacz stereo (upssss, amplituner sieciowy) dla normalnych, ceniąciących bardzo dobrą jakość dźwięku i czerpiących przyjemność ze słuchania MUZYKI odbiorców :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Jaki odtwarzacz cd proponuje Pan do TX-8150? Nie koniecznie musi byc to produkt Onkyo, gdyż w późniejszym czasie zamierzam wykorzystać TX-8150 głownie jako źródło podpinając do niego inny wzmacniacz lub końcówkę mocy(o ile takie rozwiązanie z końcówka jest w ogole mozliwe?)

  OdpowiedzUsuń
 25. W takim razie wystarczy nawet jakiś starszy Rotel - np. Rotel RCD-06.

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziekuje za odpowiedz, a gdyby jednak miałoby byc to cos z Onkyo, to ktory odtwarzacz jest godny polecenia?

  OdpowiedzUsuń
 27. Szanowny Panie Ludwiku,

  Czy jest sens budowania w oparciu o ten aplituner systemu stereo (dla powierzchni otwartego, około 50 m2, parteru, przy czym kluczowa jest cześć "wypoczynkowa", zajmująca 1/3) z nieco droższymi kolumnami? (Za 5-7tys. PLN za parę, Sounddeco F1 lub np. Sonus Faber Toy Tower)? Mam do wydania na całe stereo ok. 10 tys, a zależy mi na funkcjach sieciowych (air play i radio w szczególności). Byłbym wdzięczny za opinię. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam, jestem zainteresowany kupnem tego amplitunera. Posiadam głośniki
  Klipsch Synergy B-2 plus kabel głośnikowy Melodika MDC 2400 PURPLE RAIN. Czy amplituner zgra się z tymi kolumnami.

  OdpowiedzUsuń
 29. Dźwięk będzie z dobrym basem. Klipsche potrafią całkiem ładnie zejść w dół. Czytając komentarze wyżej ktoś pisał że ma mało basu. Głośniki stoją na masywnych podstawkach na dłuższej stronie pokoju. Miałem do testowania Yamahe amplituner model 720 i nie dało się słuchać, a na tym co mam w tej chwili był mięsisty dźwięk. Byliśmy zdziwieni z kolegą że yamaha + klipsch synegry b2 nie grały, nie chciałbym wydać 2 tyś i mieć taką samą sytuacje.

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy jakieś monitory do 2000zł są godne polecenia do tego amplitunera?

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy jakieś monitory do 2000zł są godne polecenia do tego amplitunera?

  OdpowiedzUsuń
 32. Na pewno Pylon Topaz Monitor, poza tym Klipsch RP-150M lub świetne Q-Acoustics 3020.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 33. Panie Ludwiku. Posiadam B&W DM602 i pokoik ok 20m2 czy w/w amplituner zgra się z moimi "monitorkami" ?

  OdpowiedzUsuń
 34. Panie Ludwiku, czy B&W 685 S2 sprawdza się z tym amplitunerem?
  Dziękuje za odpowiedz!

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam
  Planuje kupić amplituner Onkyo TX-8150 i kolumny Pylon Pearl 25. Mam pytanie odnośnie ustawienia jednego głośnika.
  Pokój ma 20m2, ale niestety jedna z kolumn musi stać pomiędzy ścianą a regałem.
  Moje pytanie brzmi czy takie ustawienie będzie miało duży wpływ na jakość słuchania muzyki? Nie jestem melomanem, ale nie chciałbym też w taki sposób tracić to co może dać mi taki sprzęt.
  Pozdrawiam
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam
  Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, czy to normalne zjawisko, że ten amplituner buczy tzn. zasilanie lub inny komponent. Szum dochodzi z wnętrza. Jest słyszalny dopiero nocą (może jeden Db może mniej) ale w nocy jak muzyka przestanie grać słychać cichutki jednostajny niski ton. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 37. przyznam się bez bicia...kupiłam w ciemno, po długiej długiej analizie chyba całego internetu: melodiki 40 z onkyo tx-8150. Jutro przyjadą kurierem. czy to dobry wybór?

  OdpowiedzUsuń
 38. Witam, podobnie jak kolega Radek, planuję zakup amplitunera ONKYO TX-8150 i zastanawiam się czy będą pasowały do niego kolumny Pylon Pearl 25 (mega podoba mi się wykończenie biały High Gloss którego brakuje w Opalach 23)?

  Z góry dziękuję za opdowiedź,
  Pozdrawiam,
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 39. Przepraszam, odpowiem zbiorczo. Do Onkyo TX-8150 zakup takich kolumn jak Melodika 40, czy Pylon Opal 23 lub Pylon Pearl 25 to będzie zdecydowanie dobry wybór. Do tej listy można jeszcze dorzucić wyższe STX. Powinno to się zgrać bezproblemowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co Pan powie na JBL ES 80 plus sub p150? Czy to dobre połączenie?

   Usuń
 40. Witam Panie Ludwiku,

  Dziekuję za odpowiedź.

  Słucham muzyki elektronicznej i house, więc zależy mi na głębokich i soczystych niskich tonach. Czy same Perarle 25 zapewniają to bez dodatku subwoofera?

  Pozdrawiam,
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 41. Dzień dobry. Dostałem w prezencie Onkyo TX-8150 i szukam odpowiedniego zestawu głośnikowego. Nie mam możliwości ustawienia kolumn więc potrzebuje raczej większych monitorów. Wczoraj udało mi się posłuchać Pylon Opal Monitor i wg mnie (laika) gra to bardzo dobrze. Mam jeszcze opcję zakupu Klipsch RP-160M w podobnej cenie. Nie słucham klasycznej. Mógłbym prosić o pomoc?

  OdpowiedzUsuń
 42. Witam. Jestem zainteresowany zakupem w/w amplitunera Onkyo i chcę prosić o opinię które kolumny z Pylonów (bądź innych) dobrze zagrają w salonie ok. 25-30 m2. Ograniczenie jest takie, że tyły kolumn muszą stanąć przy samej ścianie (jeśli chodzi o boki kolumny to tu jest przestrzeń ok. 2 m). Czy w takim wypadku lepiej wybrać kolumny podłogowe czy monitory (i jakie). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam mam podstawowe pytanie czy Onkyo TX-8150 dostanie aktualizację do google cast? Jest to bardzo pomocna funkcja dzięki której nie jest wymagany osobny system do stworzenia multiroomu.

  OdpowiedzUsuń
 44. 2 tydzień tx 8150 i melodiki... Jest moc.... ale szczerze: to sie nie nadaje do bloku lub domu wielorodzinnego. Sąsiedzi was znienawidzą nawet za sluchanie na tym "Mody na sukces" z telewizora ;)

  OdpowiedzUsuń
 45. 2 tydzień tx 8150 i melodiki... Jest moc.... ale szczerze: to sie nie nadaje do bloku lub domu wielorodzinnego. Sąsiedzi was znienawidzą nawet za sluchanie na tym "Mody na sukces" z telewizora ;)

  OdpowiedzUsuń
 46. Witam.
  A co Pan myśli o połączeniu DYNAUDIO EMIT M30 z tym amplitunerem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jaka będzie ich cena po rabacie, ale wydaje mi się, że jak by nie grały, to nie warto aż tak inwestować jeśli nie zamierzasz zmieniać Onkyo. Ostatnio sam szukałem kolumn do 8150 i słuchałem m.in. EMIT M30 i Phonarów P2 z Heed Obelisk SI. Dla mnie główna różnica pomiędzy nimi była w zakresie wyższych tonów - Phonary miały ich więcej, przy czym nie były one natarczywe. Podobały mi się na tyle, że odsłuchałem je później z Onkyo i ostatecznie zdecydowałem na zakup (wcześniej słuchałem jeszcze m.in. Monitor Audio Bronze 6, Zensor7 czy STX Electrino i fx300). Natomiast sama różnica w brzmieniu pomiędzy kolumnami napędzanymi przez Onkyo a Heed była naprawdę duża. Phonar to cennikowo 4 tys., wspomniane Dynaudio 6 tys.

   Usuń
 47. Witam, nie słuchałem wyżej wymienionego amp. Ale posiadam onkyo a-9050 niestety nie miałem okazji przesłuchać dużej ilości kolumn , miałem natomiast Melodike bl40 i powiem że średnio wypadało to z moim Onkyo , zbyt dużo wysokich niestety na godzinie 10 jeszcze ok, ale jak przekrecalem gałkę na godz. 11 czy 12 to robiło się meczoco nie zależnie od rodzaju muzyki może bl za duże do 20m2 bas mi nie przeszkadzał , ciekawy jestem czy te onkyo grają podobnym dźwiękiem, i ciekaw jestem jak by zestawić je z pylonami bo ktoś polecał mi takie połączenie, natomias na melodike + onkyo bym był ostrożny, kolumny sprzedałem teraz szukam jakiś fajnych które by dały trochę ciepła i nie graly tak góra jak melodika, pozdrawiam o tak z innej beczki ale może komuś moje doświadczenia się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam, nie słuchałem wyżej wymienionego amp. Ale posiadam onkyo a-9050 niestety nie miałem okazji przesłuchać dużej ilości kolumn , miałem natomiast Melodike bl40 i powiem że średnio wypadało to z moim Onkyo , zbyt dużo wysokich niestety na godzinie 10 jeszcze ok, ale jak przekrecalem gałkę na godz. 11 czy 12 to robiło się meczoco nie zależnie od rodzaju muzyki może bl za duże do 20m2 bas mi nie przeszkadzał , ciekawy jestem czy te onkyo grają podobnym dźwiękiem, i ciekaw jestem jak by zestawić je z pylonami bo ktoś polecał mi takie połączenie, natomias na melodike + onkyo bym był ostrożny, kolumny sprzedałem teraz szukam jakiś fajnych które by dały trochę ciepła i nie graly tak góra jak melodika, pozdrawiam o tak z innej beczki ale może komuś moje doświadczenia się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam
  A co Pan sądzi o połączeniu tx8150 z monitorami audio bronze 2 ?

  OdpowiedzUsuń
 50. Dzikusek słuchałem 8150 z Melodikami bl40 i wydaje mi się,ze to bardzo dobre połączenie.Tx jest równy w całym paśmie i może dlatego w tym zestawieniu nie ma żadnych wyostrzeń,podbić.A-9050 gra jaśniej od tego amplitunera i dlatego może robi się męcząco.Sam jestem na etapie doboru kolumn do tego amplitunera i jak na razie faworytem jest Melodika.Chciałbym przesłuchać jeszcze wspomniane Pylony,ale nie wiem czy mi się uda.Jestem ciekaw jak wypadają na tle Melodiki.Teraz posiadam MA BX2 i w tym zestawieniu muszę się wspomagać subem RELem T5.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja akurat mam ogromną przyjemność użytkowć 8150 z HECO MUSIC STYLE 500 i z czystym sumieniem mogę polecić takie połączenie. Dźwięk jest krystaliczny, bass schodzi bardzo nisko jest "miękki tłusty i sprężyny". Przestrzeń jest bardzo wyraźnie odczuwalna. Mocy w moim 30m2 salonie jest pod dostatkiem. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 52. Ja mam ogromną przyjemność użytkowć 8150 z HECO MUSIC STYLE 500. I powiem krótko! Dźwięk jest krystaliczny, przestrzeń mocno odczuwalna i realna. Bass schodzi bardzo nisko przyjemnie mruczy jest "sprężyny mięsny". W moim salonie (ponad 30m2) mocy jest pod dostatkiem i pomimo iż nie jest to pomieszczenie przygotowane akustyczne to ogólnie brzmienie jest przyjemne i bardzo poprawne. POLECAM TEN ZESTAW!

  OdpowiedzUsuń
 53. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 54. Po przeczytaniu m.in. Pana recenzji (już jako utwierdzenie się w kierunku) wymyśliłem sobie popełnić taki zestaw na początek przygody z audio - zaznaczam, że to mój pierwszy w ogóle zestaw grający, do tej pory nie miałem nigdy nic...
  Onkyo TS-8150
  Pylon Audio Pearl 25
  Onkyo BD-SP353 - jako źródło CD i filmów.

  Założenia są takie, że głównie słucham jazzu, gitary, rock/metal a i klasyka się trafia - więc szerokie spektrum. Źródło dźwięku to 40%CD, 40% pliki elektroniczne (Spotify, lokalna sieć), 20% filmy. Dlatego odtwarzacz Blue Ray jako źródło CD, chociaż przyznam, że co do tego mam wątpliwości i o to chciałem zapytać, czy jest to dobre zestawienie.
  Pokój 2,9M wysokości, ok. 35m2 (studio z meblami, stołem i otwartą kuchnią).
  Będę bardzo wdzięczny za poradę, czy to się nada na początek i co ewentualnie jeszcze muszę do tego kupić (jakie kable itp...)

  Pozdrawiam,
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 55. Na pewno na początek wystarczy. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 56. Dzień dobry. Czy zestaw onkyo tx 8051 czy nowszy tx 8270. W tym drugim mam HDMI w tym HDMI arc. Słuchałem tx 8051 w porównaniu z Pioneer nc 50 dab i pierwszy wypadł lepiej. Testowałem z kolumnami dali zensor 3 i klipsch pr160m pokój 16 m 2. Dali mi lepiej zabrzmiały. Słucham głównie rock cięższe brzmienia ale troche miles a już na pewno taka plyte jak Three Generations Trio levandek to obowiązkowo i Kaczmarski. Mam tv z HDMI arc więc czy optyk da mi to samo z podpiętą ps4.z góry dziękuję za rady

  OdpowiedzUsuń
 57. Witam, planuje zakup zestawu amplituner i kolumny podłogowe. Zastanawiam się właśnie nad onkyo tx-8150. Nie wiem tylko jakie kolumny do niego dobrać. Muzyka będzie odtwarzana z laptopa, telefonu, telewizora. Słucham rapu, elektroniki, techno, minimal techno, house więc przydałyby się kolumny z dobrym basem. Dotychczas miałem okazję odsłuchać muzykę z onkyo z kolumnami pylon audio sapphire 25 i polk audio signature S50. Chyba lepiej podobało mi się brzmienie pylonów, powiedziałbym że grały z większą mocą i bardziej uniwersalnie, jednak niektóre utwory fajniej brzmiały na polk audio. Takie konfiguracje zaproponowano mi w sklepie, podobno te się najlepiej sprawdzają (bądź sprzedają) Jakie jeszcze kolumny warto sprawdzić z tym amplitunerem? Sprzęt będzie umiejscowiony w pokoju ok 20 m2. Będę wdzięczny za pomoc bo to mój pierwszy zakup tego typu sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
 58. Jaki gramofon poleciłby Pan w połączeniu z TX-8150?
  Zastanawiam się pomiędzy Pioneerem PLX-500, AT AT-LP120 i Rega R1, czy któryś z nich będzie dobrym wyborem? Aha, no i na jaka wymienić seryjna wkładkę bo chyba to nieuniknione we wszystkich przypadkach?

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam, pytanie jak lepiej połączyć go z onkyo 7030 analogowym czy cyfrowym, który przetwornik lepszy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, słusznie bo zakręciłem. Chodziło mi o to w jaki sposób podłączyć z 8150 odtwarzacz CD 7030, czy lepiej kablem cyfrowym czyli optykiem koaksjalnym, czy analogowym. To pewnie zależy od tego w którym z urządzeń DAC jest lepszy, a sa one różne, w amplitunerze jest AKM, a w CD Wolfson

   Usuń
 60. Witam,
  Mam pytanko dotyczące tego amplitunera. Posiadam go od około roku czasu gra u mnie z dość leciwymi kolumnami Canton Sc-L, jestem zadowolony z jego funkcji (radio, złącza, funkcje sieciowe itp) ale w dźwięku czegoś mi brakuje. W związku z tym przymierzam się do zakupu osobnego wzmacniacza biorę pod uwagę Xindaka XA 6900 lub 6950 bądź Densena beat b-100 i tu moje pytanie czy tym posunięciem poprawie brzmienie tego zestawu i czy ma sens podpięcie do tego amplitunera wzmacniacza? Będę wdzięczny za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedaj 8150 i kup osobno wzmacniacz i urządzenie sieciowe.Ja posiadam NAD326+Yamaha WXAD10 i jakość dźwięku na korzyść tego zestawu jest niepodważalna.

   Usuń
 61. Wreszcie mnie zalogowało. Ja jestem zadowolony z tego amplitunera a raczej urządzenia multimedialnego, jest tam wyjście na zewnętrzny wzmacniacz więc raczej chciałbym pójść w stronę zakupu osobnego wzmaka, Cantony SC-L to w miarę dobre kolumny, mam nadzieje, że jak dodałbym wzmacniacz to dźwięk uległ by poprawie.

  OdpowiedzUsuń
 62. Mam ten amplituner podłączony pod Tannoy xt6f. Zastanawiam się jaki wzmacniacz jakiej firmy i w jakiej cenie przyniesie slyszalne polepszenie jakości. W tym Onkyo trochę brakuje mi basu przy bardziej cichym graniu, generalnie częściej spodziewałabym się basowego mruczenie, tu jest zbyt "sterylnie". Może to kwestia kolumn lub pomieszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 63. Witam serdecznie.
  Jakie kolumny używane podłogowe polecicie do tego amplitunera, w cenie do ok 1200zł Ampli bedzie podlaczony pod TV. Poza tym głownie radio, mp3, netlfix, stacje internetowe. Pokój 24m2. Spodobaly mi sie charakterystyka Klipscha R620F oraz JBL A180, ale to inny budżet.

  OdpowiedzUsuń
 64. Witam i pozdrawiam. Zakupiłem używane Onkyo tx-8150 i wyczytałem w tej recenzji (i nie tylko tej), że ma on możliwość regulacji podświetlenia (trzystopniowe). Niestety przejrzałem całą instrukcję i nic takiego nie znalazłem. Może mi ktoś powiedzieć, gdzie i jak zmienić to podświetlenie?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 65. Znalazłem, jak zmienić podświetlenie. Na pilocie na samym dole środkowy klawisz. Niestety info o tym jest w erracie do instrukcji, a nie w samej instrukcji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację