Polpak

sobota, 18 czerwca 2016

Wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania - zapowiedź testu

Wczoraj, czyli w piątek, prosto od producenta z Księżna k/Białegostoku, przyjechał do mnie premierowy wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania na lampach KT88. Jest to drugi kontakt Stereo i Kolorowo z produktem Fezz Audio, albowiem w zeszłym roku na łamach gościł wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna (czytaj test TUTAJ) na lampach EL34. Urządzenie to wywarło ma piszącym te słowa, bardzo pozytywne wrażenie - zarówno wizualne, jak i dźwiękowe. Napisałem wówczas w podsumowaniu recenzji: "Wzmacniacz zapewnia pełny i barwny dźwięk o głębokim nasyceniu tonalnym i kapitalnej energii. Energii zadziwiającej polotem i szybkością jak na konstrukcję lampową o ograniczonej mocy 2 x 35 Wat. Dużym atutem opisywanego urządzenia jest jego zdolność ukazywania naturalnej dźwięczności instrumentów i plastyczności wokali, które brzmią wiarygodnie i sensualnie. Żywo i czysto. Z polotem. Silver Luna to w całości polska konstrukcja oparta o oryginalne rozwiązania techniczne. Jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem i trzymam kciuki za dalszy rozwój firmy Fezz Audio. Pierwszy projekt jest wyśmienity i wróży spore powodzenie rynkowe. Bardzo korzystna relacja konstrukcja/jakość wykonania/cena. Naprawdę fajny wzmacniacz. Brawo!" 

Tak o swoim nowym modelu Titania pisze producent: "Toroidalne transformatory sygnałowe mające zastosowanie w układach wyjściowych wzmacniaczy lampowych to wyrób, któremu firma Fezz poświęciła wyjątkowo dużo czasu. Budowa stanowisk pomiarowych opartych na różnych rodzajach lamp oraz żmudne, bardzo czasochłonne pomiary trwały blisko 12 miesięcy. W tym okresie wykonano około 100 prototypowych transformatorów, które pozwoliły na wykonanie prób, a zarazem na zdobycie szerokiej wiedzy dotyczącej mechanizmów działania toroidu w torze wyjściowym wzmacniacza lampowego.

Badania te wykazały, że zastosowanie rdzeni toroidalnych wpływa na kilka bardzo interesujących zalet w stosunku do rdzeni kształtkowych pracujących w tym samym układzie. Zoptymalizowany konstrukcyjnie toroidalny transformator wyjściowy wykazuje się przede wszystkim znakomitym stopniem sprzężenia pomiędzy uzwojeniem pierwotnym i wtórnym. Skutkuje to uzyskaniem niespotykanie niskiej wartości indukcyjności rozproszenia. W połączeniu z bardzo wysoką indukcyjnością uzwojenia pierwotnego wzmacniacz uzyskuje bardzo wysokie wartości dobroci."

Bardzo ciekawy jestem konfrontacji nowego wzmacniacza Titania z miłymi wspomnieniami sensorycznymi związanymi z Silver Luna. Przyłączyłem doń kolumny Triangle Esprit Antal EZ za pośrednictwem kabli głośnikowych XLO UltraPLUS U6-10 i podłączyłem tuner analogowy Sansui TU-5900. Niech się trochę powygrzewa, wieczorem zabiorę się za odsłuchy. Zapraszam do lektury testu w gdzieś w połowie lipca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację