Polpak

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Zestaw Eryk S Concept: wzmacniacz lampowy Red King Premium i kolumny Ketsus Special - zapowiedź testu

1 czerwca zapowiadałem niecodzienny test bardzo oryginalnego zestawu Eryk S Concept składającego się ze wzmacniacza lampowego Red King Premium i kolumn podłogowych Ketsus Special - sprzęt właśnie do mnie dotarł. Zestaw ten produkowany jest w Polsce, w Warszawie, przez pana Eryka Smólskiego. Jak można zobaczyć TUTAJ na firmowej stronie, sprzęty hi-fi marki Eryk S Concept reprezentują luksusowe wykonanie i niebanalny design. Wszystkie sygnowane są japońskimi znakami przez co można mieć wrażenie obcowania z produktami z Kraju Kwitnącej Wiśni a nie z Polski. W ofercie pana Smólskiego oprócz wzmacniacza Red King Premium i podłogówek Ketsus (oba dostępne w wielu odmianach kolorystycznych i wykończeniowych) znaleźć można także inne kolumny i wzmacniacze: monitory Superioro, Nuvo i Frashq oraz wzmacniacze Superior Tube Amp i Digital Amp.

Jak widać na zdjęciach, zestaw Eryk S Concept Red King Premium oraz Kestus Special to bardzo wyrafinowane urządzenia. Ich wzornictwo wręcz powala wyszukaną estetyką i ekskluzywnością, choć oczywiście jest to gustowny styl, a nie barokowy. Na przykład obudowa Red King Premium wykonana jest z  lakierowanych na biało płyt MDF, drewna czeczotki i skóry...

We wzmacniaczu zainstalowałem już sześć lamp elektronowych (2 x 6n6p i 4 x EL84), które dostarczane są w osobnym drewnianym pudełeczku. (W zestawie jest również pilot zdalnego sterowania - przyciski wykonane są ze skóry). Połączyłem Red King Premium z kolumnami Ketsus Special za pośrednictwem kabli głośnikowych XLO UltraPLUS U6-10, dziś zaczynam odsłuchy. Warto jednak podkreślić że wzmacniacz ma jedynie 2 x 15 Wat mocy, ale kolumny dysponują wysoką skutecznością 91 dB, tak więc jest to synergiczny zestaw. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację