Polpak

środa, 1 czerwca 2016

Plan recenzji - czerwiec 2016 r.

W maju nie udało mi się opisać zapowiadanych wcześniej kolumn podłogowych Pylon Diamond 28 oraz monitorów Studio 16 Hertz Canto New, a to za przyczyną opóźnienia dostaw. W rezultacie Canto One New dopiero co do mnie przyjechały, a Diamond 28 najpewniej przyjadą w przyszłym tygodniu. W czerwcu zaplanowałem też kilka testowych perełek. Oto dokładny plan:

1. Jako pierwsze opiszę premierowe japońskie słuchawki Final Sonorous III (czytaj zapowiedź TUTAJ). Bardzo lubię firmowy dźwięk Final Audio, na co dzień używam modelu Pandora Hope VI.2. Zaraz potem chcę przybliżyć Czytelnikowi zestaw prosto z Włoch, czyli Vela Audio wzmacniacz zintegrowany i odtwarzacz płyt CD (zobacz TUTAJ). Ciekawy/ bo pełny i soczysty dźwięk za rozsądne pieniądze.3. Następnie planuję opis nowej wersji monitorów z Tych, czyli Studio 16 Hertz Canto One New (zobacz TUTAJ). Testowałem po kolei wszystkie modele Canto, tak więc należy przyjrzeć się i nowej ich inkarnacji. Odsłuchów najprawdopodobniej dokonywać będę na polskim wzmacniaczu lampowym Fezz Audio Silver Luna Limited Edition.4. W połowie czerwca chciałbym opublikować test kolumn z Jarocina, czyli Pylon Diamond 28 (zobacz TUTAJ), o ile przesyłka znowu nie przeciągnie się. Kolumny te wykonywane są specjalnie dla mnie (muszę się pochwalić) i na stałe mają zasilić mój system odsłuchowy. Zamówiłem wykończenie w fornirze dębowym pokrywanym olejowoskiem.5. Kolejny test to będzie coś specjalnego. Właśnie jadą do mnie sprzęty z polskiej wytwórni Eryk S Concept. To topowy wzmacniacz lampowy Eryk S Concept Red King oraz kolumny podłogowe Ketsus (czytaj TUTAJ). Zapowiada się bardzo intrygująco.
6. W czerwcu nie zapomnę także o audio-vintage. Właśnie wypożyczyłem z warszawskiego salonu/serwisu Nomos Audio Vintage (zobacz TUTAJ) ciekawy tuner analogowy. Szczegóły wkrótce.7. Planuję także testy gramofonowe, na początek będą to dwie wkładki gramofonowe typu MC: Ortofon Quintet Blue (zobacz TUTAJ) oraz Ortofon Quintet Bronze (zobacz TUTAJ). Będę je montować przede wszystkim do gramofonu Nottigham Analogue Horizon, ale także do Pioneer PLX-1000 i Lenco L-90.
8. I to właśnie gramofon Lenco L-90 (zobacz TUTAJ) będzie kolejnym bohaterem testu. Interesujący przykład nawiązania do legendy Lenco.9. W tym miesiącu wystartuje współpraca Stereo i Kolorowo z dużym dystrybutorem sprzętu audio hi-fi EIC Sp. z o.o. W portfolio EIC znajdują się takie marki jak: Onkyo, Tannoy, Esoteric, Klipsch, Quadral, PMC, KimberKable, StraightWire i jeszcze parę innych. Na początek dystrybutor zapowiada wysyłkę amplitunera stereofonicznego Onkyo oraz kolumn podłogowych Tannoy. Będzie to komplet klasy średniej niższej.
10. Czerwiec planuję zamknąć testem kolumn podłogowych Polk Audio T50 (zobacz TUTAJ). Tak, to głośniki z pułapu budżetowego, ale obsypane branżowymi nagrodami. Myślę więc, że warte są bliższej znajomości.Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo w czerwcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację