Polpak

czwartek, 19 października 2017

Odtwarzacz strumieniowy Pioneer N-70AEPioneer N-70AE (zdjęcia ze strony Pioneer)

Wstęp
Pod koniec września z gdyńskiego DSV Sp. z o. o. Sp. K. przyjechał do mnie najnowszy topowy odtwarzacz strumieniowy Pioneer N-70AE (czytaj TUTAJ). To, jak określa go dystrybutor, odtwarzacz sieciowy ze zintegrowanym dwupasmowym WiFi, AirPlay, odtwarzaniem HiRes Audio, zintegrowanymi usługami muzycznymi (w tym Tidal, Spotify, Qobuz, itd.), FireConnect dla odtwarzania Multi-Room, radiem internetowym, wejściami i wyjściami cyfrowymi. Całości dopełnia fakt zaimplementowania ultra konwertera c/a 2 x ESS SABRE 9016 DSD z odseparowanymi kanałami. Po prostu Pioneer N-70AE to urządzenie na wskroś multifukcjonalne, godne XXI wieku.

Dodam, że niedawno opisywałem inny streamer (i amplituner) firmy Pioneer a mianowicie model NC-50DAB (czytaj test TUTAJ), a wcześniej dwa streamery przenośne XDP-100R (czytaj TUTAJ) oraz XDP-300R (czytaj TUTAJ).

Wrażenia ogólne i budowa
Odtwarzacz strumieniowy gabarytami i designem w stu procentach komponuje się z topowym firmowym wzmacniaczem zintegrowanym Pioneer A-70DA (czytaj test TUTAJ). Oprócz tytułowego modelu N-70AE są jeszcze niższe N-50AE i N-30AE. Odpowiadają im kolejno wzmacniacze A-50DA i A-30. Są też oczywiście stosowne odtwarzacze płyt kompaktowych. Jest w czym wybierać.

Tym razem dystrybutor DSV Sp. z o.o. Sp. K. dostarczył do mnie wersję srebrną urządzenia - moim zdaniem prezentuje się ona o wiele lepiej niż wersja czarna jak smoła. Panel frontowy z czystego aluminium wygląda rewelacyjnie. Ale warto też nadmienić, że sprzęt zapakowany jest w duże pudło z białego kartonu. Wewnątrz spoczywa N-70AE bezpiecznie opatulony grubymi styropianowymi formami. W komplecie nabywca otrzymuje dwie antenki WiFi, pilot zdalnego sterowania wraz z dwoma bateryjkami, przewód 2 x RCA i kabel sieciowy. Są jeszcze instrukcje obsługi oraz gwarancja. Instrukcja obsługi jest w zasadzie zbędna, bowiem cała inicjalizacja urządzenia przebiega całkowicie intuicyjnie i logicznie.

O tym, że wersja srebrna (versus czarna) wygląda rewelacyjnie, już wcześniej napisałem. Panel frontowy wykonany jest z czystego (surowego) białego aluminium lekko szczotkowanego i potem polerowanego. Piękna robota. Duży fragment płyty czołowej zajmuje kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala. Na nim wyświetlane są okładki odtwarzanych albumów, ich tytuły i tytuły utworów, natężenie głośności i inne przydatne informacje. (Ekran nie jest dotykowy). Po prawej stronie wyświetlacza umieszczono kilka przycisków funkcyjnych służących do obsługi odtwarzacza (play, pause, etc), a także gniazdo słuchawkowe 6,3 mm i gałkę wzmocnienia głośności wzmacniacza słuchawkowego. Po prawej stronie srebrnego panelu zamontowano włącznik sieciowy wraz z diodą (czerwona - stand-by, niebieska - tryb aktywny). Zaraz obok włącznika sieciowego znajduje się rząd trzech niebieskich diod. Są to kolejno diody sygnalizujące tryb pracy "Direct" lub "Up-sampling" lub aktywny filtr (sharp/slow/short). Pod włącznikiem sieciowym zamontowano gniazdo USB dla podłączenia zewnętrznych urządzeń przenośnych.

Z tyłu znajduje się duża ilość rozmaitych gniazd. Od lewej są to: dwie pary wyjść analogowych (para klasycznych RCA i para symetrycznych XLR) oraz duża grupa wejść i wyjść cyfrowych. Dwa wyjścia cyfrowe: Toslink i koncentryczne, cztery wejścia cyfrowe: Toslink, koncentryczne, USB typu B dla podłączenia komputera i USB typu A dla zewnętrznego dysku. Całości dopełnia gniazdo Ethernet dla kablowego połączenia sieciowego. W zasadzie zbędne albowiem komunikacja z Internetem odbywa się bezprzewodowo poprzez dwie antenki WiFi wkręcane w dwa specjalne gniazda znajdujące się na tylej płycie. Jest tam jeszcze gniazdo "Control Out" dla spięcia urządzenia z innym Pioneer. Opis kończy dwubolcowe gniazdo zasilania IEC.

Urządzenie posadowione jest na solidnych stopach antywibracyjnych. Sprzęt waży niemało, bo aż 11,4 kg.

Obsługa odbywa się z pomocą pilota zdalnego sterowania lub dowolnym urządzeniem typu smatfon lub tablet. Moim zdaniem, najlepiej pobrać np. z App Store aplikację Pioneer Remote App i wyłącznie ją posługiwać się podczas obsługi N-70AE. Jest prosta, intuicyjna i klarowna. A do tego estetyczna graficznie. Dla uczciwości opisu należy podkreślić, że aplikacja obsługująca sprzęty Auralic jest jeszcze prostsza a równolegle bogatsza, bardziej rozbudowana.

A teraz kilka informacji dostarczonych przez dystrybutora. W przypadku modelu N-70AE wszystkie osiągnięcia Pioneer zdobyte w dziedzinie odtwarzania muzyki zostały połączone w jednym odtwarzaczu i są zintegrowane najnowocześniejszą technologią odtwarzania strumieniowego. Każdy styl muzyki, z każdego źródła i w każdym formacie plików, dzięki audiofilskiemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu N-70AE, jest jeszcze bardziej naturalny, bogaty i przejmujący, niż kiedykolwiek wcześniej. Wysokiej jakości obwody ESS SABRE 9016 z odseparowanymi kanałami, w pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału, HiBit32 (upsampling) i funkcja Lock Range Adjust działają aby zapewnić najwyższą jakość muzyki. Dzięki swojej ogromnej elastyczności, N-70AE nie tylko poprawia dźwięk, lecz również pozwala zwiększyć wybór muzyki. Słuchaj milionów utworów zgromadzonych w usługach streamingowych: Spotify, Deezer i Tidal, odsłuchuj jedną spośród tysięcy bezpłatnych stacji radia internetowego lub wysyłaj strumieniowo swoje lokalne biblioteki muzyki do DSD i HiRes. Jeżeli muzyka pochodzi z tabletu lub ze smartfonu, do dyspozycji jest Bluetooth, AirPlay, zintegrowana technologia Chromecast oraz (po bezpłatnej aktualizacji firmware) PlayFi, oferując dla każdego mobilnego źródła muzyki zawsze optymalny sposób odtwarzania. Dzięki wejściom optycznym, koncentrycznym i USB, z zaawansowanej techniki przetworników N-70AE korzystają dodatkowo również źródła zewnętrzne, jak komputer, odbiornik telewizji satelitarnej lub klasyczny odtwarzacz CD.
Bogaty wybór muzyki dzięki Tidal, Spotify, wbudowanemu Chromecast, Wi-Fi i Bluetooth
Ciesz się praktycznie nieograniczoną ilością muzyki. Odtwarzacze sieciowe audio obsługują interfejs Spotify Connect, Wbudowany Chromecast, Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając użytkownikom przesyłanie strumieniowo muzyki ze smartfonów Android oraz urządzeń iPad, iPhone, iPod Touch i komputerów z systemem Windows, komputerów Mac i Chromebook.

Informacje o utworze i okładki albumów
Urządzenia wyświetlają okładkę albumu w wysokiej rozdzielczości wraz z tytułem albumem, nazwą utworu lub informacjami o strumieniu danych na 3,5-calowym ekranie LCD. Doświadczenie słuchania wzbogacone jest odpowiednimi informacjami, które mają ułatwiać rozeznanie w odtwarzanej muzyce.

Podwójny moduł Wi-Fi 5 GHz (11 a/n) i 2,4 GHz (11 b/g/n)
Obydwa urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi pracujący w dwóch pasmach (5 GHz (11a/n) i 2,4 GHz (11b/g/n), dzięki czemu bezprzewodowa komunikacja jest bardziej odporna na zakłócenia. Ponadto dwuzakresowy moduł Wi-Fi czyni instalację początkową znacznie prostszą niż w przeszłości.

Obsługa dysków USB "Plug-and-Play"
Do odtwarzaczy można podłączyć dysk twardy plug-and-play do gniazda USB i korzystać z bibliotek muzycznych w wysokiej rozdzielczości.

Odczyt popularnych źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości
N-70AE obsługuje dźwięk Hi-Res Audio w różnych formatach i z różnych nośników. Można odtwarzać pliki DSD do 11,2 MHz i materiał PCM zakodowany w formatach FLAC/WAV /AIFF/Apple Lossless 384 kHz / 24-bitowe.

Intuicyjne sterowanie i transmisja strumieniowa dzięki Pioneer Remote App
Intuicyjnie wybieraj utwory z usług strumieniowych, przeglądaj biblioteki na urządzeniu, podłączonym komputerze lub dysku USB i sprawnie obsługuj N-70AE przy użyciu smartfona lub tableta z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Pioneer Remote App.

Planowane udoskonalenia funkcji serwera plików HDD
Urządzenie zawiera funkcję zapisu danych na dysku twardym USB oraz obsługę pobierania plików muzycznych we współpracy z serwisem muzycznym e-onkyo. Słuchaj wysokiej jakości dźwięku zakupionego w różnych miejscach - w tym w podróży - bez użycia komputera. Wystarczy pobrać je bezpośrednio na dysk twardy USB podłączony do N-70AE.

Usługi streamingowe i radio internetowe
Ciesz się słuchaniem muzyki, którą lubisz dzięki usługom strumieniowym Spotify, TIDAL i Deezer. Urządzenie posiada również aplikację radia internetowego TuneIn, oferującą dostęp do ponad 100 000 stacji radiowych z audycjami muzycznymi, sportowymi, talk show z całego świata

Wbudowany Chromecast
Wbudowany Chromecast umożliwia korzystanie z urządzenia mobilnego, do strumieniowania ulubionej muzyki, radia lub podcastów. Można sterować dźwiękiem gdziekolwiek w domu korzystając z aplikacji obsługujących technologię wbudowanego Chromecast na swoim osobistym urządzeniu smartfon, tablet, iPad, telefon i tablet z systemem Android, laptop Mac i z systemem Windows oraz Chromebook).

AirPlay Wireless Audio
Użytkownicy AirPlay mają pełny dostęp i kontrolę nad odtwarzaniem swojej biblioteki muzyki iTunes za pośrednictwem N-70AE. Można szybko i łatwo cieszyć się muzykę wraz z dostępem do informacji o utworze oraz okładką albumów na wyświetlaczu LCD.

Podwójny moduł Wi-Fi
Korzystaj z funkcji sieciowych, takich jak odtwarzanie bezprzewodowe dźwięku Hi-Res przez bezprzewodową sieć LAN. Wbudowany moduł bezprzewodowy Wi-Fi jest dwupasmowy, obsługujący zarówno częstotliwości 5 GHz, jak i 2,4 GHz. Korzystając z pasma 5 GHz, możesz cieszyć się stałą i nieprzerwaną transmisją dużych plików Hi-Res Audio.

Odtwarzanie plików audio Hi-Res przez USB/sieć
Można odtwarzać pliki DSD do 11.2 MHz oraz pliki WAV, FLAC, AIFF 192 kHz/24-bit. Ponadto urządzenie odczytuje pliki Apple Lossless z nośników USB lub z sieci.

Dysk HDD Plug and Play
Podłącz dysk HDD do gniazda USB i słuchaj ulubionych list muzycznych bez konieczności korzystania z komputera. Można również przenosić pliki z komputera na dysk HDD przez sieć domową, gdy dysk HDD jest podłączony do N-70AE.

Multi-room Audio
Funkcja Multi-room oferuje różne rodzaje słuchania muzyki FireConnectTM umożliwia transmisję bezprzewodową dźwięku oraz zewnętrznych źródeł podłączonych przez analogowe wejścia do głównego urządzenia systemu - od usług strumieniowych, po płyty winylowe - na kompatybilnych z technologią FireConnectTM głośnikach w innych pokojach. Wybór muzyki, grupowanie głośników oraz zarządzeni odtwarzaniem w cały domu odbywa się z poziomu smartfona z zainstalowaną aplikacją Remote App (iOS i AndroidTM).

3.5” kolorowy wyświetlacz LCD
Urządzenie posiada 3.5” kolorowy wyświetlacz LCD, na którym można poruszać się po przejrzystym graficznym menu użytkownika. Ponadto na wyświetlaczu pojawia się kolorowa grafika przedstawiająca okładkę albumu na którym znajduje się aktualnie słuchany utwór.

Intuicyjne sterowanie dzięki aplikacji Pioneer Remote App (iOS/Android)
Korzystaj z wygodnej obsługi swoich urządzeń dzięki aplikacji sterującej Pioneer Remote, którą można zainstalować na iPad / iPhone / iPod touch lub smartfon z systemem Android.

Specyfikacja techniczna
- Trójkomorowa ekranowana obudowa izoluje od siebie blok cyfrowy, obwód cyfrowy i zasilanie dla analogowego bloku / obwodu
- Podwójne transformatory
- Wysokiej klasy podzespoły włącznie ze specjalnie zaprojektowanymi kondensatorami zasilania i maszynowo obrobionymi gniazdami RCA
- Sztywna podstawa
- Aluminiowy panel przedni i boczne
- Wbudowany Chromecast
- Certyfikat Apple AirPlay
- Gotowy na Spotify, TIDAL i Deezer Music
- Radio internetowe (tuneIn)
- 8-kanałowy napęd równoległy z przetwornikami SABRE ultra DAC (wersje 90165x2)
- Odtwarzanie materiału DSD 11,2 MHz
- Odtwarzanie WAV / FLAC / Apple Lossless / AiFF / ALAC 192 kHz / 24-bity
- USB-DAC (do 384 kHz / 32-bity LPCM, 11,2 MHz DSD)
- Wzmacniacz słuchawkowy Texas Instrument TPA6120
- Tryb Direct dla wiernego odtwarzania oryginalnego dźwięku
- Przetwarzanie dźwięku Hi-bit32
- Częstotliwość próbkowania do 384 kHz
- Filtr cyfrowy (SHARP / SLOW / SHORT)
- Odzyskiwanie jakości dźwięku Auto Sound Retriever
- Automatyczna kontrola poziomu
- Funkcja regulacji zakresu blokady (redukcja jittera przez regulację dokładności zakresu blokady)
- Odtwarzanie bez przerw (WAV / FLAC / AiFF / ALAC)
- 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD
- Funkcja przyciemniania wyświetlacza (Dimmer)
- Automatyczny wyłącznik
- Aktualizacja oprogramowania (USB / NETWORK)
- 2 Wejścia USB (1 przód, 1 tył) typ A, dla nośnik USB / dysk HDD
- Wejście USB-DAC 1 in (typ B)
- Ethernet x 1
- Gniazdo słuchawkowe
- Wyjście analogowe x 1 (pozłacane RCA)
- Cyfrowe wejście / wyjście koncentryczne (pozłacane)
- Cyfrowe wejście / wyjście optyczne
- Wyjście Control do sterowania podłączonym urządzeniem przy pomocy aplikacji zdalnego sterowania Pioneer
- Zasilanie: AC 220-240 V, 50/60 Hz
- Zużycie energii: 40 W
- Zużycie energii w trybie gotowości: 0,3 W (w trybie gotowości sieciowej 2,0 W)
- Wymiary (szer. x wys x gł.): 435 x 121 x 364 mm
- Masa: 11,4 kgŚwieża dostawa prosto z Pioneer Polska

Duży i ciężki karton z odtwarzaczem

Solidny sposób pakowania

Najpierw należy podłączyć odtwarzacz do sieci internetowej; wybieram sieć "Stereo i Kolorowo"!Wyświetlacz jest niezwykle kontrastowy

Do obsługi odtwarzacza najlepiej pobrać aplikację "Pioneer Remote"

AirPlay? - No problem!

Bogactwo wyboru źródeł może przyprawić o zawrót głowy
Sterowanie via "Pioneer Remote" jest dziecinnie proste
Odtwarzacz w towarzystwie Pioneer U-05, czyli przetwornika c/a i wzmacniacza słuchawkowego

Na szafce, po lewej - dwa wzmacniacze Hegel; po lewej - tytułowy odtwarzacz i DAC Pioneer U-05

System odsłuchowy

Wrażenia dźwiękowe
Pioneer N-70AE porównywałem bezpośrednio z odtwarzaczem sieciowym Onkyo NS-6170, a także z Auralic Aries Mini (zestawionym łącznie z DAC Pioneer U-05). Wykorzystam także przetworniki c/a zamontowane w wzmacniaczach Hegel Rost i Hegel H160. Używałem również nowy DAC S.M.S.L. M7. Dokładna lista sprzętu towarzyszącego dostępna jest na końcu niniejszego tekstu.

Odtwarzacz Pioneer kosztuje w Polsce niecałe 5 800 PLN, jest to więc cena odpowiadająca odtwarzaczom płyt kompaktowych ze średniego pułapu hi-fi. Tyle na przykład, mniej więcej, kosztuje doskonały Naim CD-5si albo całkiem niezły Yamaha CD-S1000. Czy odtwarzacz sieciowy N-70AE ma szansę zbliżyć się do ich umiejętności brzmieniowych? Oczywiście, że tak! A nawet więcej - tytułowy odtwarzacz bez problemu jakością dźwięku przewyższa te odtwarzacze kompaktowe. Jeden warunek - dostarczony sygnał musi bezwarunkowo być wysokiej jakości, czyli co najmniej FLAC 16 bit/44,1 kHz. Wówczas osiągane brzmienie z pewnością przebija poziom 10 000 PLN oferowany przez rasowe CD playery. A nawet znacznie wyższy. I piszę te słowa z pełną recenzencką odpowiedzialnością.

Jeżeli miałbym w skrócie opisać dźwięk N-70AE to na pewno znalazłyby się tu takie określenia jak: niepospolita przestrzenność, pierwszorzędna selektywność, analogowa barwa brzmienia, wysublimowany cyzelunek tonalny, a także ultra-precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych. Pioneer bardzo dba o ogólną harmonię, wypełnienie i napowietrzenie dźwięku. Czuć w nim realną treściwość muzyki i jej zawieszenie w przestrzeni; słychać bliższe i dalsze plany - bez problemu można rozróżniać poszczególne warstwy, w tym te głębsze. A przy tym odtwarzacz bezkonfliktowo łączy gęstą substancję i selektywność w jeden spójny byt - dookreślony i wyrazisty. Owe zaawansowanie brzmienia sięga bardzo wysokiego pułapu. Fascynującą jest także dźwięczność jaką operuje japoński odtwarzacz. To dźwięczność ukazująca możliwości tonalne instrumentów - wybrzmiewają pełną piersią, oddychają swobodnie, mają wyraźne obrysy, jak i tlen wokół siebie. Żyją i grają autentycznie. Podobną pełnokrwistą i wyrafinowaną dźwięczność można usłyszeć w urządzeniach stricte high-endowych. To bardzo duża zaleta Pioneera!

Co istotne, brzmienie w swej plikowej istocie jest bardzo nasycone i energiczne, a równolegle płynne i gładkie. Płynie jak rącza rzeka, leje się niczym woda w fontannie, itp. To otwartość, żyzność i świeżość połączona z super rytmicznością i świetnym atakiem, podparte wybitną plastycznością oraz kapitalną rozdzielczością. Jest też podkreślenie i głębia niskich tonów, szczególnie wyższego podzespołu. W rezultacie całość brzmienia odbierana jest jako wyrafinowana oraz perfekcyjnie ułożona, a równolegle jako dobitna i autentyczna. Jest miejsce na substancję, kontur, teksturę i barwę, ale także na detal i uderzenie. Satysfakcjonująca muzykalność pełną gębą.

Czy Pioneer N-70AE jest urządzeniem referencyjnym? Czy zapewnia dźwięk high-endowy? Oczywiście, że nie. Nie zdarzają się takie cuda, aby urządzenie kosztujące poniżej 10 000 PLN grało identycznie jak te w cenach powyżej 40 000 - 50 000 PLN. Nie mniej jednak styl gry N-70AE, jego ogół, jądro, fundament i sedno lokalizują brzmienie w samym centrum referencji. Kwintesencja dźwięku Pioneera lokuje go w sercu high-endu, w dół zaś ciągną go niedomogi (jak na referencję) selektywności i przestrzenności, brak wyrafinowanych subtelności, odchudzenie niskich tonów, itp. Ale ogólny bilans zalet i wad wychodzi na mocny plus. Mnie to całkowicie przekonuje.

Konkluzja
Pioneer N-70AE to super-nowoczesny i omnipotentny odtwarzacz sieciowy. Technologicznie zaawansowany, konstrukcyjnie przebogaty, wizualnie dopracowany. Zapewnia żyzny i eufoniczny dźwięk o świetnej selektywności i holograficznej przestrzenności. Jest stricte analogowy oraz doskonale muzykalny. Wyróżnienie roku Stereo i Kolorowo w segmencie odtwarzacz sieciowy. Pełna i bezwarunkowa rekomendacja! 

Cena w Polsce - 5 799 PLN.

System testowy
Wzmacniacze: Hegel H160 (test TU), Hegel Röst (test TU), Pathos Classic One MKIII (test TU) oraz Cayin A-55 TP (test TU).
Kolumny: Living Voice Auditorium R3 (test TU), Definitive Technology BP9060 (test TUTAJ), Studio 16 Hertz Canto Grand (test TU) i Guru Audio Junior (test TU).
Odtwarzacz CD: Musical Fidelity A1 CD-PRO.
Odtwarzacze sieciowe: Onkyo NS-6170 (test TU) i Auralic Aries Mini (test TU).
DAC: Pioneer U-05 (test TU), S.M.S.L. M7 oraz iFi micro iDSD Black Label (test TU).
Komputery: MacBook Apple Pro i Dell Latitude E6440.
Gramofon: Nottingham Analogue Horizon (test TU).
Wkładki gramofonowe: Goldring 1042 (test TU) i Ortofon 2M Black (test TU).
Przedwzmacniacze gramofonowe: Musical Fidelity MX-VYNL (test TU) i 1ARC Arrow SE (test TU).
Tunery: Rotel RT-1080, Sansui TU-5900, Tivoli Model One (test TU) i Luxman 5T10.
Magnetofon kasetowy: Nakamichi Cassette Deck 1 (test TU).
Minisystem: Pioneer P1-K (test TU).
Słuchawki: Fostex TH-610 (test TU), Pioneer SE-Monitor5 (test TU), Fostex TH-7 (test TU), Meze 99 Neo (test TU), MEE Audio Matrix 2 (test TU) i Final Audio Design Pandora Hope VI (test TU).
Wzmacniacz słuchawkowy: Divaldi AMP-02.
Kondycjoner sieciowy: Xindak PC-200V (test TU).
Akcesoria: podstawa antywibracyjna Rogoz-Audio 3SG40 (test TU), podstawy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 (test TU), podstawy głośnikowe Solid Tech, stopy antywibracyjne Rogoz-Audio BW40, szafka audio Solid-Tech Radius Duo 3 (test TU), mata gramofonowa Harmonix TU-800EXi (test TU) i krążek dociskowy do gramofonu Clearaudio Clever Clamp (test TU). 
Zatyczki do gniazd RCA Sevenrods. Zworki głośnikowe Sevenrods Speaker Jumper.


28 komentarzy:

 1. Witam

  Czy mógł by się Pan odnieść do porównania z onkyo 6170? cena pioneera x2 a czy różnice.. ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Onkyo NS-6170 gra świetnie, nie mam co do tego wątpliwości. Ale Pioneer N-70AE znacznie lepiej. Może nie 2 x, ale o 50 % na pewno. Ma też budowę i wyjścia symetryczne, czego brak w Onkyo trochę mi przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yhyyy ciekawe jak słabszy model by wypadł N-50AE trochę bardziej sprawiedliwe porównanie bo cenowo i tak drożysz od 6170 ale już tylko 1 tys :P

   Usuń
 3. Pioneer A-50AE nie znam. Ale po samym wnętrzu można zorientować się, że są nieco bardziej zaawansowane niż Onkyo NS-6170. Niestety, brak XLR...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh to było pierwsze na co spojrzałem patrząc na 6170 jaka tam bieda w środku, ale jednak dużo ludzi mówi że gra bardzo dobrze.. w tym i Pan ja szukam czegoś do lampy cayin a88t i priorytetem jest tidal\chromecast, tylko ja nie mam dac'a i raczej nie chciał bym go dokupywać takie rozwiązania półśrodka szukam.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie nie wiem że wygląd nie gra ale to pudełeczko odpada :P i z tego co na szybko wyczytałem tylko apple apka.

   N-50AE albo NS-6170 to moi faworyci na ten czas różnica tys pln za to dostajemy chyba lepsze jednak audio i ładny wyświetlacz lcd.

   Usuń
 5. Czy mógłbym przy okazji spytać, bo aktualnie mam problem z wyborem odtwarzacza strumieniowego do ok. 2500zł, czym warto by było się zainteresować? A może trochę odczekać i dołożyć? Dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do 2 500 PLN polecam wspomniany już powyżej Auralic Aries Mini. Warunek - posiadanie iPada lub iPhone, w przeciwnym razie obsługa jest dość nieporęczna. Polecam też Onkyo NS-6170, czasami zdarzają się używane w dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  Od dłuższego czasu planuje zakup odtwarzacza strumieniowego i opcji jest lub było kilka, Cambridge Azur 851n, QAT RS3 (troche mniej ze względu brak Dac), Oppo Sonica no i testowany właśnie Pioneer.
  Korzystać bede z Tidala wiec tak naprawdę Cambridge odpada bo go nnie wspiera!
  Biorę rownież pod uwagę sprzedaż wzmacniacza Vincent Sv237 i zakup Hegel Rost.
  Znając brzmienie Vincenta wolałbym go zostawić i dokupić odtwarzacz ale wiem tez ze Hegel daje radę... Czy może mi Pan cos doradzić? W systemie korzystam z dość trudnych do wysterowania monitorów Usher V601.

  Pozdrawiam
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 8. Bezwarunkowo Hegel Rost i Pioneer N-70AE! Ushery V601 rozkwitną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro Rost to moge zrezygnować z zakupu odtwarzacza sieciowego np. Pioneera.
   Mam wrażenie, ze zna Pan moje monitory, wiec zapytań jakie kable głośnikowe by Pan polecił do kompletu z Rostem.
   Słucham Jazz, etno, modern jazz, muzyka elektroniczna (chiilout). Lubię ładna średnice i szczegółowa górę.

   Usuń
 9. Rost nie wyklucza dodatkowego zewnętrznego odtwarzacza sieciowego. Owszem Rost fajnie strumieniuje, ale to nie ta klasa co np. wspominany Pioneer N-70AE.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak tak, wiem, ze jest możliwość podpięcia Pioneera do Rosta ale nie bede miał zasilania z portfela na oba urządzenia 😉
  Jednym słowem albo moj Vincent + Pioneer albo Rost i tylko Rost...

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,

  Czy sieć degraduje jakość dżwięku? Ten sam utwór z dysku brzmi tak samo w porównaniu ze serwisami typu TIDAL?

  Jak wypada porównanie SQ: Aries Mini + U05 vs N-70AE?

  OdpowiedzUsuń
 12. Sieć degraduje oczywiście jakość dźwięku. Nie wiem jaką drogę obrać, ale najlepszym rozwiązaniem dla optymalnego dźwięku via internet wydaje się instalacja łącza światłowodowego. Wszelkie kablówki, czy LTE degradują dźwięk (w większym lub mniejszym stopniu). Czyli podsumowując. Ten sam z dysku ma szansę zabrzmieć identycznie jak strumieniowany, ale.

  Jeśli chodzi o porównanie N-70AE vs. Aries Mini + U-05, to to pierwsze bardziej mnie przekonało, i to mimo faktu, że to drugie zapewniało znacznie łatwiejsze sterowanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam

  Jak wypada w tym Pioneerze wzmacniacz słuchawkowy ? czy to po prostu miły dodatek, czy też mówimy o pełnoprawnym wzmacniaczu, nawiązującym np. do brzmienia Pioneer U-05 ?

  OdpowiedzUsuń
 14. W N-70AE wzmacniacz słuchawkowy nie jest jedyne "miłym dodatkiem", ale nie jest to wzmacniacz przełożony z U-05. Coś pośredniego, nie tak wybitnego tak jak sam odtwarzacz.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nowe modele N-70AE i N-50AE nie wyświetlają poprawnie polskich znaków :

  ą ć ś ź ł itd ...

  warto by taką uwagę także opisać gdyż po to chyba jest wyświetlacz by wszystko ładnie wyglądało a nie np :

  Czes*aw Niemen - P*on*ca stodo*a

  tu N-50A :
  [url=https://postimg.org/image/crxwys1mh/][img]https://s20.postimg.org/jv5see725/N-50_A.jpg[/img][/url]

  a tu N-50AE:
  [url=https://postimg.org/image/j5n0233yh/][img]https://s20.postimg.org/6e8tvku6l/N-50_AE.jpg[/img][/url]

  Wyświetlane są tak także foldery z * gwiazdką zamiast polskiej litery.

  Nowe firmware z dnia 30.01.2018 nie poprawia tego rażącego sposobu wyświetlania.

  Pisałem do Pioneera w tej sprawie - nic zero odzewu ....

  Chciałbym by dotarło to do Pioneera że skoro starszy model poprawnie to wyświetlał to dlaczego nowy tego nie potrafi.

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam, będę wdzięczny za porównanie z poprzednim modelem N70A, czy przesiadka ma sens? Wydaje się, że zmiany są czysto kosmetyczne, sam soft ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znam poprzedniej wersji, ale faktycznie zmiany w niwej wydają się być niewielkie, co nie oznacza, ze nie są istotne dla użytkownika.

  OdpowiedzUsuń
 18. witam miał ktoś styczność z Pioneer N-50 AE zastanawiam się czy jest on warty swojej ceny biorę jeszcze pod uwagę onkyo 6170 6130 albo auralic aries mini albo jeszcze coś innego

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam interesowało by mnie porownanie cambridge cxn do testowanego pioneera ponieważ mam dylemat między wspomnianą dwójką

  OdpowiedzUsuń
 20. Cxn to mozna porownac do n 50 AE ,a nie do n 70ae to nie ta klasa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba odwrotnie.kolego.ten pionek 70-ka to suchy jak piach w przekazie..porazka

   Usuń
 21. Witam. Czy te wszystkie odtwarzacze sieciowe mogą wysterowac kolumny aktywne?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację