Polpak

środa, 21 lutego 2024

Taga Harmony HTR-1500CD, system "all-in-one"


Kilka zdjęć ze strony Taga Harmony
Wstęp
Zaraz po Nowym Roku przyjechała do mnie paczka zawierająca premierowe urządzenie typu "all-in-one" o nazwie Taga Harmony HTR-1500CD (zobacz TUTAJ). Producent nazywa je jako: "hybrydowy system audio klasy premium z wbudowanym tunerem FM/DAB+, odtwarzaczem płyt CD i odtwarzaczem sieciowym, który umożliwia przesyłanie cyfrowych treści muzycznych ze smartfonów, tabletów, bibliotek muzycznych na komputerach lub pamięciach sieciowych, a także z najlepszych internetowych serwisów muzycznych i stacji radiowych". 

Innymi słowy, Taga Harmony HTR-1500CD to uniwersalny sprzęt audio, który "wszystko-ma" i "wszystko-potrafi". Jest wzmacniaczem, odtwarzaczem CD, sieciowym, odbiornikiem Bluetooth, radioodbiornikiem oraz przedwzmacniaczem gramofonowym MM. Wystarczy do niego po prostu podłączyć głośniki - i już. Muzyko całego świata przybywaj i graj!

Dla przypomnienia. Taga Harmony to polska marka, która jest własnością podwarszawskiej firmy Polpak Poland Sp. z o.o. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku i jest dystrybutorem wielu wysokiej klasy urządzeń audio hi-fi, kina domowego i instalacyjnych AV (m.in. Paradigm, XLO, Martin Logan, Anthem, Xindak). Od wielu lat rozwija swoją markę Taga Harmony, opracowuje jej nowe produkty, wdraża je na rynek, zapewnia marketing, serwis etc. - aczkolwiek produkcja Taga Harmony odbywa się na Dalekim Wschodzie (Chiny Ludowe lub Tajwan).

Wrażenia ogólne i budowa
Urządzenie dostarczane jest w solidnym, podwójnym kartonie (brawo!), w którym jest zabezpieczone grubymi piankowymi formami i owinięte miękkim woreczkiem ze ściągaczem. Szuflada CD jest dodatkowo przymocowana taśmą samoprzylepną, zaś wyświetlacz zaklejony folią. Taka dbałość o zabezpieczenie sprzętu podczas transportu zasługuje na duże uznanie i winno być przykładem dla wielu innych firm, które niekiedy dość niefrasobliwie podchodzą do tego ważnego zagadnienia. Tutaj, w Taga Harmony, uszkodzenie sprzętu podczas transportu / przechowywania wydaje się być mało prawdopodobne. Niemożliwe.

W zestawie z jednostką główną nabywca otrzymuje dość pokaźną porcję różnych akcesoriów. To przede wszystkim funkcjonalny pilot zdalnego sterowania (bardzo ładnie wykonany), ale także kilka przewodów (antenowy, 2 x RCA i łączówka na jackach 3,5 mm), antena Bluetooth, instrukcja obsługi oraz gwarancja producenta. Jest też obowiązkowy przewód zasilający.

Design HTR-1500CD nie poraża ani specjalną oryginalnością, ani wyszukaną galanterią wzorniczą, ale należy przyznać, że wykonanie jest solidne i dobrej jakości. Gruba obudowa w całości jest metalowa - korpus to blacha stalowa, zaś płyta czołowa to aluminiowa płyta. Szczotkowana i lekko polerowana. Całkiem nieźle to wygląda i naprawdę nie ma do czego specjalnie się przyczepić. Proszę popatrzeć na cenę urządzenia (3 700 PLN), a potem zastanowić się, co więcej Taga Harmony mogłaby więcej materiałowo / wykonawczo zaoferować w tak relatywnie niskiej cenie (?).

Na prawej stronie frontu zamontowano dość spore szklane okienko, za którym można zobaczyć żarzące się dwie lampy elektronowe (Psvane ECC83 z serii Classic) oraz wyświetlacz. Wyświetlacz jest skromny, pokazuje tylko najważniejsze informacje o wybranym źródle, poziomie głośności i czasie ścieżek odtwarzanych płyt CD. Słabo. Bardzo słabo. Na szczęście jego czytelność i kontrastowość jest przyzwoita.

Pod wyświetlaczem zainstalowano cztery gałki / pokrętłą regulacyjne. Wykonane są z aluminium, ale ich wzornictwo i wykonanie jest pospolite. Standardowe. W czasie ich obracania czuć kolejne punkty, które stawiają lekki opór. Gałkami można regulować głośność, soprany, basy i wybierać źródło. Po lewej stronie czołówki zainstalowano przycisk zasilania (podświetlany), a pod nim trzy gniazda: słuchawkowe 3,5 mm, wejściowe audio 3,5 mm oraz USB-A (dla podłączenia pamięci masowej).

Na froncie zamontowano także szufladę napędu CD (z aluminiowym wykończeniem rantu), a pod nią cztery klawisze do obsługi odtwarzacza (regulacji można dokonywać równolegle z poziomu pilota zdalnego zasilania). Szuflada chodzi bardzo sprawnie i płynnie, napęd po naciśnięciu przycisku "start" natychmiast się uruchamia, płyty są szybko czytane / odtwarzane. Pochwała! Upomnienie należy się natomiast za lichy materiał, z którego uformowano szufladę napędu. Tworzywo sztuczne jest cienkie, liche. Wygina się. Wydaje się, że szybko się zużyje. Zepsuje.

Po włączeniu zasilania Taga Harmony zaczyna nagrzewać lampy elektronowe ECC83, włącza się ekran wyświetlacza, zaczyna się odliczanie od 10 do 0. Lampy są wygrzewane. Dopiero po upływie dziesięciu sekund urządzenia załącza obwody elektroniczne. Taki opóźniony start ma błogosławiony wpływ na żywotność lamp.

Tylny panel zawiera komplet terminali głośnikowych (mogłyby być lepiej przymocowane do korpusu, bo się nieco kiwają), gniazdo zasilania IEC C14 oraz kilka wejść analogowych i cyfrowych. Do dyspozycji są aż trzy pary wejściowych gniazd analogowych RCA - dwie liniowe oraz para gramofonowych MM (nad którą zamontowano zacisk uziemienia). Poza tym zainstalowano trzy wejściowe gniazda cyfrowe - dwa optyczne Toslink i jedno koaksjalne. Brak wejścia cyfrowego USB. Jest jeszcze gniazdo wyjściowe RCA dla przyłączenia subwoofera, gniazdo LAN RJ45 oraz dwa gniazda antenowe (dla anteny Bluetooth i radia DAB/FM). Należy przyznać, że HTR-1500CD jest hojnie wyposażony w różne gniazda i terminale, co znacząco ułatwi przyłączenie wielu różnych urządzeń i sprzętów (w tym TV, gramofon, subwoofer).

Streaming działa na aplikacjach 4STREAM lub WiiM Home (dostępnych do bezpłatnego pobrania w Apple App Store lub Google Play Store). Odtwarzacz sieciowy wspiera streaming bezstratny i high-res, odbsługuje relatywnie szeroki zakres serwisów streamingowych (m.in. Spotify i Deezer), a także Tidal Connect. Strumieniowanie przebiega bezproblemowo i jest niekłopotliwe w obsłudze. Ergonomiczne. Tidal Connect hula jak marzenie. Całość pracuje szybko i bezstresowo. Co prawda aplikacje 4STREAM i WiiM Home to może nie mistrzostwo świata softu, ale chodzą jak po maśle. Są logiczne i proste. Martwić może jedynie brak wsparcia takich platform muzycznych jak Qobuz, Apple Music bądź Amazon Music, ale naprawdę nie ma powodu rozpaczać - te najpopularniejsze przecież są.

Główne cechy
• Hybrydowa konstrukcja z przedwzmacniaczem opartym o wysokiej jakości lampy Psvane ECC83 z serii Classic, zapewnia bardzo ciepłe, liniowe i żywe brzmienie charakteryzujące się jednocześnie dużą dynamiką i świetną prezentacją sceny muzycznej.
• Elegancki aluminiowy design przedniego panelu świetnie pasuje do każdego stylu wnętrza.
• Wysoka moc - 120 W na kanał pozwala na poprawne wysterowanie różnych typów kolumn głośnikowych. Teraz Twoja muzyka zabrzmi głośniej, bardziej czysto i ze zwiększoną dynamiką.
• Wi-fi i Bluetooth® do bezprzewodowego przesyłania muzyki ze smartfonów, tabletów, komputerów, serwisów muzycznych online i radia internetowego. RJ45 Ethernet LAN do podłączenia do sieci przewodowej.
• Obsługa różnorodnych internetowych serwisów muzycznych (w tym Spotify Connect, Tidal Connect i Deezer) oraz radia internetowego pozwala cieszyć się najlepszą muzyką i audycjami z całego świata.
• Kompatybilność ze źródłami o wysokiej rozdzielczości do 24 bit/192 kHz (przez Wi-Fi i LAN) – wysokiej jakości dźwięk wykorzystujący DAC MS4344 Hangzhou Ruimeng Tech.
• Obsługa szerokiej gamy formatów o wysokiej rozdzielczości, w tym bezstratnych FLAC i APE oraz nieskompresowanego WAV, co pozwala uzyskać najbardziej naturalny i szczegółowy dźwięk.
• Streaming za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji (np. 4STREAM, WiiM Home) dostępnych do pobrania w Apple App Store® i Google Play® Store.
• Wybrane aplikacje zapewniają funkcjonalność multiroom - możesz jednocześnie słuchać muzyki na wielu odtwarzaczach sieciowych HTR-1500CD lub innych kompatybilnych urządzeniach w różnych strefach i sterować nimi za pomocą jednego interfejsu aplikacji.
• Tuner DAB+ (Digital Audio Broadcasting) - twoje ulubione stacje radiowe w najlepszej cyfrowej jakości. Ciesz się cyfrowym radiem w wysokiej rozdzielczości oraz czystym, pozbawionym zniekształceń dźwiękiem.
(Cytat za Taga Harmony Polska).

Specyfikacja techniczna
Typ: hybrydowy system audio z odtwarzaczem CD
Lampy: 2 x ECC83 Psvane Classic Series
DAC: MS4344
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz (+/- 0.5 dB)
Moc wyjściowa na kanał przy 4 Ohm: 120 W
Moc wyjściowa na kanał przy 8 Ohm: 60 W
Wejścia cyfrowe: 2 x optyczne, USB, koaksjalne
Wejścia analogowe: 2 x AUX, Phono (MM), mini-jack 3,5 mm (panel przedni)
Wyjścia analogowe: RCA Pre-Out
Wzmocnienie przedwzmacniacza gramofonowego: 60 dB
Czułość wejściowa: 100 mV
Impedancja wejściowa: 47 kOhm
Impedancja: 16 Ohm (wyjście słuchawkowe) / 75 Ohm (antena DAB/FM)
Radio: FM (87.5 - 108 MHz), internetowe, DAB+
Zakres częstotliwości DAB+: 174.928 - 239.200 MHz
Funkcje: Dimmer (podświetlenie okna lamp); regulacja basów / tonów wysokich; budzik i funkcja uśpienia; tryby Direct i Loudness; zapamiętywanie stacji (20. dla FM i 30. dla DAB+)
Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g/n
Ethernet: tak
Funkcje sieciowe: DLNA, UPnP
Bluetooth: 5.1
Wspierane kodeki Bluetooth: SBC
Obsługiwane formaty plików: AAC, APE, FLAC, MP3, WAV, WMA
Obsługiwane formaty płyt: CD-Audio, CD-RW
Serwisy streamingowe: Spotify Connect, TIDAL Connect
Multiroom: do 10 stref (urządzeń) przez aplikację mobilną
THD: poniżej 0,1% (1 kHz 1W)
SNR: 70 dB
Zasilanie: 220 - 240 V, 50/60 Hz
Obudowa: aluminium
Wymiary: 43 x 11.5 x 33 cm (szer. x wys. x gł.)
Masa: 9,2 kg


Karton w kartonie, czyli podwójne opakowanie

Wszystko ładnie zapakowane

Akcesoria

Zaraz po wyjęciu z opakowania; na pierwszym planie pilot zdalnego sterowania


Należy przyznać, że wykonanie i wzornictwo są doskonałe

Szybka, a za nią dwie lampy elektronowe oraz wyświetlacz OLED

Cztery aluminiowe gałki
Uruchamiam streaming oraz odbiornik Bluetooth

Zabieram się za pokładowy odtwarzacz CD

Ładna szuflada CD, choć nie aluminiowa

Płyty CD "śmigają" jak marzenie!

Widziane z tyłu

Gniazdo IEC i terminale głośnikowe

Gniazda analogowe (w tym phono-stage!) oraz cyfrowe

Urządzenie ustawione na szafce VAP

Na pierwszym planie monitor Musical Fidelity LS3/5A


Spojrzenie na cały system testowy
Wrażenia dźwiękowe
Do Taga Harmony podłączałem trzy pary głośników: dwie podłogowe - Pylon Audio Diamond 28 mkII i Living Voice Auditorium R3 oraz podstawkowe Musical Fidelity LS3/5A. Przewody głośnikowe to XLO UltraPLUS U6-10. Pełna lista sprzętu towarzyszącego / porównawczego wymieniona została na końcu niniejszego tekstu.

Taga Harmony HTR-1500CD jest wszechstronnym urządzeniem typu "all-in-one", które do pracy wymaga jedynie podłączenia głośników. Ma pokładowy odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz płyt CD, radioodbiornik, DAC - wszystko to oparte o efektywny wzmacniacz dużej mocy. HTR-1500CD jest sprzętem z przedziału budżetowego, to znaczy kosztującym relatywnie niewiele, bo jedynie 3 700 PLN. Taki na przykład japoński "all-in-one" TEAC NR-7CD (o podobnej funkcjonalności jak Taga Harmony) to koszt około 19 000 PLN. Oczywistym więc jest pytanie, czy urządzenie wycenione pięć razy mniej może dorównywać temu droższemu względem dźwięku, łatwości obsługi, uniwersalizmu? Pytanie jest dość proste, ale odpowiedź już nie. Jest złożona. TEAC to znacznie wyższy poziom jakościowy konstrukcji, wykonania, designu i zaawansowania brzmienia. Ale to nie oznacza, że Taga Harmony reprezentuje aż pięć razy "gorszy" dźwięk i wykonanie, bo tak nie jest. HTR-1500CD jest bardzo porządnym i solidnym urządzeniem, które zapewnia zaskakująco dobre brzmienie!

Brzmienie jest nasycone, pełne i przyjazne w odbiorze. Spójnie oraz plastyczne. Nasączone ciepłem i gładkim analogowym posmakiem. Ale także mocne i dynamiczne - szybkie. Zadziorne. Sprawnie przekazujące intensywną energię instrumentów i soczystość wokali. Dźwięk jest osadzony przede wszystkim na średnicy, która jest esencjonalna i bliska, zaś bas jest głęboki i efektywny. Odpowiednio rytmiczny. Z kolei soprany są ładnie zróżnicowane i dość detaliczne. Raczej łagodne niż ostre. Ogólnie przekaz charakteryzuje się przyjemną w odbiorze barwą - delikatną, acz wyrazistą. Pogłębioną. Dźwięk całościowo jest stabilny, zrównoważony, smukły. Choć też ciut zaokrąglony, leciutko posłodzony, co jest pochodną obecności dwóch lamp elektronowych w układzie przedwzmacniacza. Można to zjawisko nazwać "lampowym kolorytem".

Jak napisałem, dźwięk HTR-1500CD jest soczysty, energiczny i pełny. Barwny. Jednocześnie warto podkreślić, że brzmienie nie ma w sobie nic z tzw. taniości, budżetowego grania. Co więcej, Taga Harmony oferuje pewnego rodzaju szlachetność i elegancję znaną ze znacznie droższych wzmacniaczy. Otóż Taga Harmony zapewnia bardzo kulturalne i muzykalne granie - owszem, jest to dźwięk potoczysty i dynamiczny, ufiksowany głównie na średnicy, ale optymalnie czytelny i obrazowy. Poukładany. Z proporcjonalnie podtrzymanym basem oraz wyraźnymi wybrzmieniami. Z melodyjnym wyrazem przekazu.

Scena jest szeroka i głęboka, choć nie przesadnie. Umiarkowanie. Warstwowanie jest zaznaczone, choć nie jest super wyraźne. Podobnie rzecz ma się z pozycjonowaniem źródeł - jest precyzyjne tylko do pewnego stopnia, jakby ciut zamazane. Jednakże sama rozdzielczość jest więcej niż przyzwoita. Instrumenty nie nachodzą jeden na drugi, mają rozgraniczone granice tonalne. Są rozdzielone, zaakcentowane. Zjawiska przestrzenne mają odpowiednią głębię i miąższość, wyczuwalną substancję. Poza tym przestrzeń ma kontrastowe tło, na którym dobrze słychać horyzont dźwięku. Aczkolwiek dla HTR-1500CD najważniejszy jest porządek na scenie - i to rozumiany bardziej jako równowaga niż krystaliczna przejrzystość.

Odtwarzacz płyt kompaktowych działa bez zarzutu - szybko i bezbłędnie czyta CD-ki, i to nawet te sfatygowane. Plastikowa szuflada napędu pracuje cicho i spokojnie. Nie zacina się. Moje zastrzeżenia budzi jedynie jej mikra grubość, jest cienka jak liść i uroczo się wygina w górę i w dół. Co, o dziwo, nie przeszkadza w efektywnej i płynnej pracy mechanizmu napędu. CD gra radośnie i żywo, z dobrym nasyceniem tonalnym. Dość gęsto, na bogato. Dźwięk jest atrakcyjny, silnie wspierający średnie tony, zagęszczający wokale, z ładnymi niskimi zejściami oraz ze sprawnym oddaniu rytmu i dynamiki dźwięku. Substancjalny, lecz selektywny.

Streamer ma podobną charakterystykę dźwięku jak odtwarzacz płyt kompaktowych, acz odznacza się ciut mniejszym nasyceniem tonalnym, mniej żarliwą barwą, lekkim rozcieńczeniem. Środek jest zróżnicowany i przejrzysty, czasami przydałoby mu się więcej życia i klarowności. Więcej blasku. Zapewnia przyzwoity wgląd w strukturę i szczegółowość nagrań, acz robi to na poziomie budżetowym a nie typowo high-fidelity. Jednak całościowo dźwięk ma optymalną budowę, jest kształtny i atrakcyjny w odsłuchach.

Jakie głośniki najlepiej dobrać do przedmiotowego "all-in-one" Taga Harmony? Wzmacniacz dysponuje stosunkowo sporą mocą (2 x 60 W RMS 8 Ohm / 2 x 120 W RMS 4 Ohm) nie jest to więc zadanie trudne i skomplikowane. Dostępność kolumn głośnikowych w pułapie cenowym pomiędzy 2 500 a 3 500 PLN jest naprawdę szeroka i zróżnicowana. Poza tym Taga Harmony oferuje cały wachlarz różnych głośników - spokojnie można pośród nich wybrać dogodny model. Komplementarny względem jakości i designu. Oraz upodobań własnych nabywcy. Od siebie sugeruje model Taga Harmony TAV-807F. Rzetelne granie, świetne wykonanie, optymalna efektywność 90 dB.

Konkluzja
Taga Harmony HTR-1500CD to uniwersalny system "all-in-one" (m.in. wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy i CD, radioodbiornik, DAC, phono-stage), do którego należy dobrać jedynie głośniki. Jest estetycznie i solidnie wykonany, ma niezły design, do budowy użyto wysokiej jakości materiałów. Pod względem dźwięku reprezentuje nadspodziewanie wysoki poziom - gra energicznie, żywo i efektownie. Lecz jednocześnie kulturalnie i harmonijnie. Gatunkowo. Dużym atutem jest też przyjazna, racjonalna cena. Polecam HTR-1500CD wszelkim adeptom hifi lub melomanom chcącym mieć drugi system hifi, ale także tym osobom, które po prostu poszukują rzetelnego, uniwersalnego i niekłopotliwego urządzenia hifi służącego do odtwarzania dźwięku z wielu formatów.

Cena w Polsce - 3 699 PLN.

Rekomendacja dla Taga Harmony HTR-1500CD


Za:
- Taga Harmony to marka, za którą stoi solidny polski kapitał firmy Polpak i jej długoletnie doświadczenie w hifi
- urządzenia są projektowane w Europie, produkowane zaś na Dalekim Wschodzie pod nadzorem i kontrolą właścicielską
- wydłużona gwarancja i sprawny serwis Taga Harmony
- Taga Harmony HTR-1500CD to uniwersalny system audio typu "all-in-one"
- czyli wzmacniacz z wbudowanym tunerem FM/DAB+, odtwarzaczem płyt CD i odtwarzaczem sieciowym, przedwzmacniaczem gramofonowym MM
- urządzenie jest wyposażone w dwie lampy elektronowe w układzie przedwzmacniacza (ECC83 Psvane Classic)
- liczne gniazda wejściowe i wyjściowe (analogowe i cyfrowe)
- ergonomiczny pilot zdalnego sterowania
- rozbudowane funkcje streamingu
- Spotify Connect, Tidal Connect
- wygodna obsługa strumieniowania za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji
- kompatybilność ze źródłami o wysokiej rozdzielczości do 24 bit/192 kHz 
- łączność bezprzewodowa przez Wi-Fi i przewodowa LAN
- wbudowany odbiornik Bluetooth
- pokładowy DAC MS4344 Hangzhou Ruimeng Tech
- sprawna obsługa płyt kompaktowych, łatwość "czytania" CD
- efektywna moc wzmacniacza (2 x 120 W przy obciążeniu 4 Ohm)
- a dzięki temu możliwy szeroki (i łatwy) dobór głośników
- dźwięk relatywnie wysokiej klasy, wyższej niźli by cena urządzenia wskazywała
- pierwszorzędna muzykalność brzmienia
- wyjątkowo korzystna relacja cena / funkcjonalność / jakość dźwięku
- rekomendacja Stereo i Kolorowo!
 
Przeciw:
- dość surowy design (mało wyszukany)
- cienka / wyginająca się szuflada napędu CD
- terminale głośnikowe mogłyby być porządniej zamontowane
- brak możliwości streamingu z Qobuz, Apple Music i Amazon Music
- brak łączności AirPlay
- nieobecność wejścia cyfrowego DAC USB 
- ekran wyświetlacza pokazuje minimalną ilość informacji
- uogólniony dźwięk, mało wyrafinowany, bezpieczny.
 
System odsłuchowy
Pomieszczenie odsłuchowe: 30 m2, z częściową adaptacją akustyczną - ustroje Vicoustic Wave Wood - 10 sztuk.
Wzmacniacze: Haiku-Audio Origami 6550 SE (test TU), Matrix Audio Element X2 Pure/Element P2 i Pathos Classic One MKIII (test TU).
Kolumny podłogowe: Living Voice Auditorium R3 (test TU) i Pylon Audio Diamond 28 mkII (test TU).
Kolumny podstawkowe: Martin Logan Motion 35XTi (test TU), Musical Fidelity LS3/5A i Paradigm Founder 40B (test TU).
Odtwarzacz CD: Musical Fidelity A1 CD-Pro (test TU).
Odtwarzacze sieciowe: Rose RS150 (test TU), ONIX Miracle (test TU), Matrix Audio Element S (test TU), Matrix Audio Element X2 Pure i Silent Angel Munich M1 (test TU).
Platformy strumieniujące: Qobuz, Apple Music i Tidal; aplikacja Roon Lab. 
DAC-i/wzmacniacze słuchawkowe: Ferrum ERCO z zasilaczem Ferrum HYPSOS (test TU), ONIX Miracle, FiiO K9 Pro ESS i Lampizator Amber 3 DAC (test TU).
Komputer: Dell Latitude 7390.
Smartfony / tablet: iPhone 13, iPhone XR oraz iPad Air 4.
Gramofony: Nottingham Analogue Horizon (test TU), BennyAudio Immersion II (test TU) i New Horizon GDS II.
Wkładki gramofonowe: Ortofon 2M Black (test TU), Ortofon 2M Red (test TU), Goldring Elite, Kiseki Blue N.S. i Allnic Audio Rose (test TU).
Przedwzmacniacze gramofonowe: Musical Fidelity MX-VYNL (test TU) i Exposure Exposure 3010S2 Phono MC (test TU).
Radioodbiorniki: Rotel RT-1080, Sansui TU-5900 i Tivoli Model One (test TU).
Magnetofon kasetowy: Nakamichi Cassette Deck 1 (test TU).
Minisystem: Pioneer P1-K (test TU).
Głośnik bezprzewodowy: Mooer Silvereye 10 (test TU).
Odbiornik Bluetooth/DAC: iFi Audio ZEN Blue + zasilacz iFi Audio iPower X (test TU).
Słuchawki: Fostex TH610 (test TU), Meze 99 Neo (test TU), Final ZE8000 (test TU), Spirit Torino Pulsar Aluminium (test TU), FiiO FT3 (test TU), GoldPlanar GL850 i Final Audio UX3000 (test TU).
Listwy sieciowe: Solid Core Audio Power Supply (test TU) i ZiKE Labs Powerbox (test TU).
Akcesoria: podstawa antywibracyjna Rogoz-Audio 3SG40 (test TU), podstawy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 (test TU), podstawy głośnikowe Solid Tech Radius Stand, szafka audio Solid-Tech Radius Duo 3 (test TU), mata gramofonowa Harmonix TU-800EXi (test TU) oraz krążek dociskowy do gramofonu - Clearaudio Clever Clamp (test TU).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację