Polpak

czwartek, 15 lutego 2024

ONIX Miracle: XM10 / XP10 / XPS10 by Shanling, czyli streamer / wzmacniacz słuchawkowy z DAC / zasilacz

Dwa zdjęcia ze strony ONIX Audio / Shanling
Wstęp
Pod sam koniec zeszłego roku odebrałem na testy przesyłkę z premierowym zestawem ONIX Miracle XM10 / XP10 / XPS10 by Shanling (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Zestaw ten składa się z trzech elementów: przenośnego streamera / odtwarzacza plików ONIX XM10, wzmacniacza słuchawkowego z DAC ONIX XP10 oraz zasilacza programowalnego ONIX XPS10. Całość opatrzona jest napisem "Designed by ONIX / Made by Shanling". Znakomite urządzenia - pięknie wykonane, super-funkcjonalne i wygodne w użyciu. A do tego o niebanalnym designie i urodzie ONIX. Oraz pierwszorzędnie grające. ONIX Miracle to kompletny ekosystem audiofilski klasy high-fidelity.

ONIX Audio / Shanling
Należy podkreślić i przypomnieć, iż ONIX Audio to wielce zasłużona dla hifi brytyjska marka, która powstała 1979 roku w Brighton. Za jej istnienie odpowiedzialni są dwaj panowie - Tony Brady oraz jego przyjaciel Michael O'Brien. Pierwsze klasyczne modele wzmacniaczy ONIX OA20 i OA21 zostały wprowadzone na rynek w 1981 roku. W ciągu następnych dziesięciu lat ONIX stopniowo zdobywał uznanie i renomę na ponad 30. rynkach międzynarodowych, w tym w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Japonii. W tym czasie ONIX opracował swoją charakterystyczną czarno-złotą estetykę, która jest używana do dziś.

W latach 90-tych firma ONIX Audio została zrestrukturyzowana, a później przejęta przez Rogers Speakers. To czas, w którym ONIX Audio stał się bardzo aktywny na rynku głośników, produkując szereg głośników wysokiej klasy wraz ze wzmacniaczami fihi.

W 1997 roku pan Pu Hsao Hsiung z Taiwan Sound Art Co. nabył technologie i własność marki ONIX. Oferta ONIX została zaktualizowana i zmodernizowana. Odnowiona. Dzięki tym zmianom popularność marki ONIX wzrosła i stała się nawet znana jako „Mały MBL”.

Kolejnym przełomowym wydarzeniem dla ONIX było rozpoczęcie współpracy z Shanling Audio, renomowanym, dalekowschodnim producentem OEM, którego tradycja sięga 1988 roku. ONIX współpracuje z Shanling od 2003 roku. W maju 2023 roku firma ONIX ogłosiła powrót na rynek międzynarodowy, co połączyło się z premierą nowego zestawu Hi-Fi ONIX Miracle na wystawę audio w Monachium. Gwoli ścisłości dodam, że równolegle działa i istnieje druga marka ONIX Audio, która jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii przez firmę OA21 LTD (zobacz TUTAJ). Obie marki ONIX Audio są aktualnie własnością Shanling Audio.

Wrażenia ogólne i budowa
ONIX Miracle składa się z trzech elementów: 1) przenośnego odtwarzacza cyfrowego/streamera, 2) stacjonarnego kompaktowego wzmacniacza słuchawkowego z DAC/przedwzmacniacza oraz 3) stacjonarnego zasilacza. DAC stawiany jest na zasilaczu (lub obok niego), zaś odtwarzacz należy zadokować w slot znajdujący się na grzbiecie DAC-a. Rozwiązanie jest nieco ekwilibrystyczne, ale dzięki temu odtwarzacz z dużym ekranem służy jako efektywny i praktyczny wyświetlacz dla całego systemu. Sprytne. Co ciekawe, odtwarzacz może służyć jako zwykły przenośny DAP, czyli mobilny wzmacniacz słuchawkowy i odtwarzacz plikowy / streamer.

Wszystkie trzy komponenty systemu Miracle są dostarczane w jednym, wspólnym kartonie o średnich rozmiarach. W zestawie znajduje się specjalistyczny przewód zasilający (z profesjonalnymi wtykami WEiPU) łączący zasilacz z DAC, a także zwykły przewód zasilający z wtykiem IEC. W komplecie jest też instrukcja obsługi oraz gwarancja producenta. Brak pilota zdalnego sterowania.

Urządzenia (DAC i zasilacz) utrzymane są w złoto-czarnym wzornictwie typowym dla ONIX Audio. Zbudowane są bardzo solidnie i estetycznie, obudowy to aluminiowe blachy wycinane na obrabiarkach numerycznych CNC. Obudowy mają poprzeczne, falowane wytłoczenia. Całość powierzchni korpusów jest anodyzowana na czarny mat. Super to wygląda. Elegancko i solidnie. Designersko.

Odtwarzacz / DAP XM10 to klasyczna konstrukcja à la smartfon z dużym dotykowym ekranem 6'' pokrywającym cały front (o rozdzielczości 2 160 x 1 080 pikseli). Wyposażony został we flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK4493S firmy Asahi Kasei Microdevices Corporation (w połączeniu z modulatorem AK4191), podwójne wzmacniacze Ricore RT6863, wyjście słuchawkowe 3,5 mm z opcją zbalansowanego wyjścia poprzez dostarczony adapter 4,4 mm.

DAC / wzmacniacz słuchawkowy / przedwzmacniacz ONIX XP10 na froncie ma zamontowane aż cztery gniazda słuchawkowe: dwa zbalansowane (XLR 4-pin i 4,4 mm Pentaconn) oraz dwa niezbalansowane (3,5 mm i 6,35 mm). Po prawej stronie umieszczono duże pokrętło regulacji głośności (złocone! - z boczną radełkowaną powierzchnią dotykową) oraz równolegle przeznaczone do regulacji (kiedy je nacisnąć). Tuż obok pokrętła znajduje się elegancki przełącznik źródeł, także w kolorze złotym. Można wybierać z następujących źródeł: DAP, Bluetooth, wejścia cyfrowe (optyczne, koaksjalne i USB) oraz analogowe. Wyświetlacz nie znajduje się na froncie, a na górnym rancie. Wyświetlacz jest dotykowy, można go przyciemnić lub wyłączyć.

Urządzenie nie jest wyposażone w pilot zdalnego sterowania, nie ma też własnej aplikacji umożliwiającej zdalną obsługę z poziomu tabletu bądź smartfonu. Wszelkich regulacji (a jest dostępnych ich dość sporo) należy dokonywać na panelu dotykowym (tym na korpusie XM10) lub ekranie zadokowanego odtwarzacza. W przypadku użytku ONIX Miracle jako sprzętu desktopowego nie ma z tym problemu. W innych przypadkach (kiedy używać sprzęt jako stacjonarny) taka uciążliwość może się pojawić.

ONIX XP10 konstrukcyjnie bazuje na układzie ES9039PRO, czyli 8-kanałowej kości firmy ESS Technology. Wykorzystano do tego autorską architekturę “Brighton” z OPA1611, co gwarantuje wydajną konwersję I/V, filtr dolnoprzepustowy na OPA2211 oraz precyzyjny, 254-stopniowy system kontroli głośności na dwóch układach PGA2311. DAC/AMP oparty jest na platformie Ingenic X2000 firmy Semiconductor Co Ltd.

Z tyłu urządzenia umieszczono trzy pary gniazd analogowych: parę wejściowych RCA oraz dwie pary wyjściowych (RCA i XLR), a więc XP10 może też służyć jako przedwzmacniacz liniowy. Poza tym na tylnym panelu zamontowano 6. gniazd cyfrowych (optyczne, elektryczne i USB) w tym dwa wyjściowe (Toslink i coaxial). Po lewej stronie umieszczono gniazdo zasilania firmy WEiPU (zobacz TUTAJ) - to gniazdo profesjonalne z zaciskanym bagnetem, używane w przemyśle, w technologiach medycznych, laboratoryjnych etc. Ale ostatnio także coraz częściej w audio hifi (identycznych gniazd używa polski Ferrum Audio).

Zasilacz ONIX XPS10 ma identyczne wymiary i wzornictwo jak DAC XP10 (co zrozumiałe). Jest to zasilacz liniowy, który został stworzony specjalnie dla XP10. Oparty jest na dwóch transformatorach toroidalnych 30 W norweskiej firmy Noratel oraz wyposażony jest w specjalny system regulacji wyjściowego napięcia od 12 V do 24 V, co umożliwia personalizację brzmienia za sprawą zmiennego napięcia. Jak podaje producent: "Brzmienie przy 12 V jest spokojniejsze i łagodniejsze, a przy 24 V - wyraźnie bardziej dynamiczne. Użytkownicy mogą do tego bardzo precyzyjnie regulować napięcie, aby idealnie dopasować je do używanych słuchawek - XPS10 umożliwia dopasowanie w skali mikro przy 0,1 V".

Na przednim panelu zasilacza XPS10 zamontowano identyczne złote pokrętło / przycisk jak w XP10. Pokrętłem / przyciskiem można ustawiać wiele funkcji zasilacza lub dokonywać bieżących regulacji. Zasilacz wyposażony jest także w ekran LCD - wyświetlane są na nim bieżące wartości prądowe napięcia i mocy. Ekran można przyciemnić lub zupełnie wyłączyć.

Z tyłu umieszczono gniazdo wyjściowe zasilania WEiPU (dla przyłączenia XP10), gniazdo zasilania 220 V IEC oraz centralny włącznik / wyłącznik zasilania. Zasilacz dostarcza prąd do DAC-a/wzmacniacza słuchawkowego. Mobilny odtwarzacz zadokowany w porcie jest ładowany we wszystkich opcjach pracy poza funkcją streamingu / odtwarzania z niego. Zadokowany odtwarzacz czerpie energię z własnego wewnętrznego akumulatora i nie ma opcji, aby było inaczej. Trzeba więc pamiętać, żeby w przypadku chęci przeprowadzania dłuższych odsłuchów z odtwarzacza akumulator był wcześniej w pełni naładowany. Nieco to frustrujące, zaś producent niestety nie przewidział alternatywnego rozwiązania. Na szczęście w pełni naładowana bateria wystarcza na aż 18. godzin nieprzerwanej pracy.
ONIX XM10 – przenośny odtwarzacz/streamer
XM10 oferuje możliwości otwartego systemu Android 10, z szybkim procesorem Snapdragon 665 i 6-calowym ekranem dotykowym 2K IPS. Jego główną rolą jest platforma do streamowania, zapewniająca ONIX popularny interfejs Androida i łatwy dostęp do wszystkich usług przesyłania strumieniowego i popularnych aplikacji muzycznych. Wystarczy włożyć XM10 do portu dokowania na górze ONIX DAC/AMP, gdzie zoptymalizowane wyjście USB z dokładnym taktowaniem i zmniejszonym jitterem zapewnia idealną wydajność transportu cyfrowego.

A kiedy musisz wyjść z domu, muzyka nie musi się zatrzymywać, po prostu zabierz ze sobą XM10. Oferuje prostszy obwód audio z przetwornikiem cyfrowo-analogowym AKM AK4493S i podwójnymi wzmacniaczami Ricore RT6863, z opcją zbalansowanego wyjścia poprzez dostarczony adapter 4,4 mm.

ONIX XP10 – wysokiej klasy przetwornik DAC/wzmacniacz słuchawkowy
Wyposażony w flagowy 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9039PRO z samodzielnie opracowanym stopniem konwersji I/U opartym na OPA1611, filtrze dolnoprzepustowym OPA2211 i parze PGA2311 dla precyzyjnej 254-stopniowej regulacji głośności. W połączeniu z zaawansowanym tranzystorowym wzmacniaczem słuchawkowym, wykorzystującym w pełni zbalansowaną konstrukcję audio i oferującym do 5,6 W przy 32 omach / 0,85 W przy 300 omach.

Dodatkowe funkcje są dostępne dzięki platformie Ingenic X2000 i kompaktowemu 3,2-calowemu ekranowi dotykowemu. Dodanie zgodności Bluetooth 5.0 z obsługą LDAC w celu łatwego przesyłania strumieniowego muzyki, a nawet umożliwienie XP10 działania jako całkowicie niezależnego zestawu muzycznego dzięki obsłudze odtwarzania z dysków USB.

Całość mieści się w kompaktowej obudowie obrabianej CNC, z pozłacanym pokrętłem regulacji głośności, nawiązującym do początków marki ONIX.

ONIX XPS10 – zasilacz specjalistyczny
Zaprojektowany jako towarzysz przetwornika cyfrowo-analogowego XP10, wykorzystujący parę transformatorów Noratel 30 W i oferujący unikalne napięcie wyjściowe 12–24 V z makro- i mikro-regulacją.

XPS10 nie tylko zapewnia czystą moc dla przetwornika cyfrowo-analogowego, ale otwiera zupełnie nowy świat możliwości regulacji dzięki zmiennej mocy wyjściowej. Od łagodnego dźwięku 12 V po bardzo dynamiczne 24 V, użytkownicy mogą regulować dźwięk w wielu krokach, w tym mikroregulację na poziomie 0,1 V. Zapewnia większą kontrolę nad ogólnym dźwiękiem, w celu idealnego dopasowania do dowolnej pary słuchawek lub głośników. (Kursywą cytaty ze strony ONIX Audio).
Specyfikacja techniczna
Onix Miracle XM10
system: Android 10
ekran: 6-calowy, 2160 x 1080 pikseli
układ SoC: Qualcomm Snapdragon 665
pamięć wbudowana: 64 GB
slot microSD: tak, do 2 TB
układ DAC: AKM AK4493SEQ
obsługa PCM: do 32-bit/768 kHz
obsługa DSD: do DSD512
wzmacniacz: 2 x Ricore RT6863
wyjście słuchawkowe: 3,5 mm (4,4 mm z adapterem)
wyjście USB: typu C, dwukierunkowe
Bluetooth: 5.0
kodeki Bluetooth (nadajnik): LDAC, LDHC, aptX HD, aptX, SBC
kodeki Bluetooth (odbiornik): LDAC, SBC
bateria: 3350 mAh
czas pracy: do 18 godz.

Charakterystyka wyjścia 3,5 mm (single ended)
poziom wyjściowy: 2 V @ 32 Ω
moc wyjściowa: 125 mW @ 32 Ω
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,7 dB)
THD+N: 0,0004% @ 32 Ω
zakres dynamiczny: 119 dB @ 32 Ω
separacja kanałów: 69 dB @ 32 Ω
SNR: 119 dB @ 32 Ω
impedancja wyjściowa: 0,4 Ω

Charakterystyka wyjścia 4,4 mm (balanced)
poziom wyjściowy: 2,72 V @ 32 Ω
moc wyjściowa: 230 mW @ 32 Ω
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,7 dB)
THD+N: 0,0003% @ 32 Ω
zakres dynamiczny: 120 dB @ 32 Ω
separacja kanałów: 110 dB @ 32 Ω
SNR: 120 dB @ 32 Ω
impedancja wyjściowa: 0,8 Ω

Specyfikacja techniczna Onix Miracle XP10
platforma: Ingenic X2000
ekran: 3,18 cala
układ DAC: ESS ES9039PRO
kontroler USB: XMOS XU316
obsługa PCM (USB): do 32-bit/768 kHz
obsługa PCM (koaksjalne/optyczne): 24-bit/192 kHz
obsługa DSD (USB): do DSD512
wyjścia słuchawkowe (single ended): 3,5 mm, 6,35 mm
wyjścia słuchawkowe (balanced): 4,4 mm, 4-pin XLR
wyjścia analogowe (pre): RCA, XLR
wejścia analogowe: RCA
wejścia cyfrowe: USB-A, USB-C, koaksjalne, optyczne
wyjścia cyfrowe: koaksjalne, optyczne
Bluetooth: 5.0
kodeki Bluetooth: LDAC, SBC

Charakterystyka wyjść niezbalansowanych
poziom wyjściowy (32 Ω): 7,5 V
poziom wyjściowy (300 Ω): 8,2 V
moc wyjściowa (32 Ω): 1757 mW
moc wyjściowa (300 Ω): 224 mW
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,5 dB)
THD+N: 0,0006% @ 32 Ω
zakres dynamiczny: 121 dB @ 32 Ω
separacja kanałów: 73 dB @ 32 Ω
SNR: 121 dB @ 32 Ω
impedancja wyjściowa: 0,4 Ω

Charakterystyka wyjść zbalansowanych
poziom wyjściowy (32 Ω): 13,5 V
poziom wyjściowy (300 Ω): 16 V
moc wyjściowa (32 Ω): 5600 mW
moc wyjściowa (300 Ω): 850 mW
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,5 dB)
THD+N: 0,0003% @ 32 Ω
zakres dynamiczny: 124 dB @ 32 Ω
separacja kanałów: 111 dB @ 32 Ω
SNR: 124 dB @ 32 Ω
impedancja wyjściowa: 2,4 Ω

Charakterystyka wyjścia analogowego RCA
poziom wyjściowy (32 Ω): 2,2 V
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,5 dB)
THD+N: 0,0005% @ 32 Ω
separacja kanałów: 114 dB @ 32 Ω
SNR: 121 dB @ 32 Ω

Charakterystyka wyjścia analogowego XLR
poziom wyjściowy (32 Ω): 4,4 V
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (+/- 0,5 dB)
THD+N: 0,0005% @ 32 Ω
separacja kanałów: 111 dB @ 32 Ω
SNR: 123 dB @ 32 Ω

Specyfikacja techniczna Onix Miracle XPS10
ekran: 1,9 cala
transformatory: dwa, Noratel
napięcie wejściowe: 220-230 V
napięcie wyjściowe: 12-24 V


Pudło z ONIX Miracle
Wszystko ładnie, estetycznie i praktycznie ułożone


Zaraz po wyjęciu urządzeń z pudła

Przewód zasilający z profesjonalnymi wtykami WEiPUUrządzenia widziane od tyłu


Design typowy dla ONIX, czyli czerń i złoto

Wyświetlacz OLED na górnej pokrywie i klapka maskująca port USB-C

Piękny zestaw!

Zasilacz jest w pełni programowalny


Znakomite wykonanie, jestem pod wrażeniem


Uruchamiam streamer / odtwarzacz ONIX XM10

Aby rozpocząć strumieniowanie należy posadzić XM10 na porcie USB-C (a przedtem uruchomić swoje serwisy streamingowe, zalogować się etc.)Gram z Apple Music - wszystko pracuje genialnie; responsywność klasy Master

Tak duży ekran to niewątpliwa zaleta


Na początek przyłączam słuchawki FiiO FT3
Słuchawki GoldPlanar GL850 z membranami AMT (Air Motion Transformer)
Słuchawki Spirit Torino Pulsar Aluminium


Porównania

Popołudniowa herbatka
Wrażenia dźwiękowe
Używane słuchawki w czasie testów to Fostex TH610, Spirit Torino Pulsar Aluminium, SIVGA SV023, GoldPlanar GL850 i FiiO FT3. Wzmacniacze słuchawkowe to Ferrum ERCO (z zasilaczem Ferrum HYPSOS) i FiiO K9 Pro ESS, a także Silent Angel Munich M1 (z zasilaczem Silent Angel Forester F1). Streamery: Rose RS150, IEAST ePlay 2 Pro i Matrix Audio Element S. Platformy strumieniujące: Qobuz, Apple Music i Tidal; aplikacja Roon Lab. Sterowanie - iPad Air 4 i iPhone XR. Komputer DELL Latitude 5440.

Zestaw ONIX Miralce dostarcza bardzo energetyczny, zróżnicowany i szczegółowy dźwięk o bogatym nasyceniu i przykładnej transparentności. (Przy czym owe nasycenie i przejrzystość dotyczą całego pasma). Brzmienie jest gęste, żywe oraz bezpośrednie, lecz także przyjazne - lekko ciepłe, "miękkie", organiczne. Zabarwione nostalgicznym "słodkawym" posmakiem analogu. Można napisać, że Miracle zapewnia referencyjną rozdzielczość, wysoką dokładność oraz naturalne / fizjologiczne strojenie. Brzmienie jest mocne, dynamiczne i efektywne, aczkolwiek kulturalne. O eleganckiej manierze. Gładkie. Nie podkreślające nadto przełomów akustycznych, by zwracać przesadną uwagę na monitorowanie dźwięku. To brzmienie uwypuklające kształt i geometrię tonów. Ich rozmiar oraz głębię. Akustyczne wnętrze. 

Wzmacniacz ONIX XP10 zapewnia spektakularną siłę napędową dla słuchawek. Oferuje dużą moc i energię grania. Ekspresja zjawisk muzycznych stoi na wysokim poziomie autentyczności. Przynosi to dźwięk bardzo zorientowany na słuchanie. Holistyczny odbiór. Pokazywana jest pełna dynamika brzmienia, cała głębia i moc przekazu. Stuprocentowa namacalność i fizyczność. Cielesność.

Jednakże priorytetem dla ONIX Miracle jest utrzymywanie wysokiej rozdzielczości i dopełnienia przy jednoczesnej skutecznej ekspozycji barw i kolorów - nie ma tu jednak nadmiernej analityczności, a jest zaawansowana muzykalność. Uwagę zwraca wysoki stopień precyzji grania przy dużym spokoju i łagodności przekazu. Braku jakiejkolwiek nerwowości. Detale i szczegóły są czytelne, lecz kreślone są delikatnie. Subtelnie. Nie są naostrzone i nie wyciągnięte, co mogłoby niepotrzebnie uprzykrzać tonację. Dźwięk podawany jest płynnie, bez zawirowań i bez nachalności. Lecz jest też wysokoefektywny. Kaloryczny. Płynący gładko i rytmicznie.

Jak napisałem. Brzmienie jest naturalne, nieomal fizjologiczne na co ma kapitalny wpływ na optymalny balans tonalny, który jest wzorcowo zrównoważony i obiektywny. Ale wrażenie naturalności bierze się też z przekonującego obrazowania przestrzeni - poszczególne dźwięki potrafią zbliżyć się do słuchacza, jednak nie przybliżają za sobą całego obrazu muzycznego. Gradacja i stopniowanie planów jest dokładne, dalsze plany są dobrze widzialne / słyszalne. Co istotne, duże dźwięki odgrywane na przedzie sceny nie przysłaniają mniejszych i delikatniejszych tonów na śródpolu i tle przestrzeni. Nic na siebie nie zachodzi, nie nakłada. Selektywność brzmienia jest wprost referencyjna.

Głębia sceny oraz jej szerokość też są właściwe - są plastyczne i i precyzyjne. Super-dokładne oraz ekspresyjne. Dźwięki nie są ściśnięte i stłoczone, są napowietrzone i przejrzyste. Wyraźne w odbiorze, dobrze rozproszone w całym wymiarze 3D. Stanowią plastyczny kontrast z polem dźwiękowym 2D, które poszerza poziome pole i równolegle kompresuje pionowe. Dzięki temu odbiorca dźwięku ma możliwość łatwego usłyszenia całokształtu brzmienia, które jest doskonale rozłożone w przestrzeni. Zaś ta jest znakomicie ułożona, uporządkowana. Kreowanie zjawisk przestrzennych i sceniczna autentyczność są fascynujące. Brawo ONIX Miracle!

Pytanie. Jakie słuchawki będą najwłaściwsze dla przedmiotowego zestawu? W czasie moich odsłuchów używałem pięć testowych par: Fostex TH610, Spirit Torino Pulsar Aluminium, SIVGA SV023, GoldPlanar GL850 i FiiO FT3. Każda z nich oczywiście została znakomicie poprowadzona przez ONIX Miracle. Napełniona kompletnym i wzorowym dźwiękiem. Tu nie ma żadnych wątpliwości. Zestaw Miracle ma możność i umiejętność synergicznego grania z wieloma różnymi słuchawkami. Bo ma dużą moc / energię, odpowiednie wyrafinowanie, szeroki garnitur wyjść słuchawkowych: dwa zbalansowane (XLR 4-pin i 4,4 mm Pentaconn) oraz dwa niezbalansowane (3,5 mm i 6,35 mm).

Natomiast jeżeli z testowych pięciu par słuchawek miałbym wybrać tylko jedną, czyli tą najlepiej i najpełniej grającą z ONIX, to bez wahania wskazałbym na włoskie Spirit Torino Pulsar Aluminium (czytaj moją całą recenzję TUTAJ). Wspaniałe granie. Nasycone, pełne, przestrzenne. Bardzo plastyczne i szczegółowe. Piękne. Polecam!

Konkluzja
Zestaw ONIX Miracle składa się z trzech pojedynczych jednostek: XM10 / XP10 / XPS10, czyli streamera, odtwarzacza / wzmacniacza słuchawkowego z DAC / zasilacza programowalnego. ONIX Audio jest marką brytyjską, ale za konstrukcję i produkcję odpowiada dalekowschodnia firma Shanling. Miracle jest zestawem typowo nabiurkowym (desktopowym) przeznaczonym do obsługi (i pracy) w zasięgu ręki słuchacza. Reprezentuje bardzo wysoki poziom konstrukcyjny, wykonawczy i wzorniczy. Pod względem dźwięku zapewnia pełną referencję. To brzmienie stricte high-endowe. Nasycone, autentyczne, kompletne. Szczegółowe i analityczne. Przestrzenne. Zaangażowane oraz wyrafinowane. Piękne. Ode mnie zestaw ONIX Miracle otrzymuje najwyższą rekomendację!

Cena w Polsce - 19 999 PLN.

Stuprocentowa rekomendacja dla ONIX Miracle!


Za:
- wysoka renoma brytyjskiej firmy ONIX Audio oraz technologiczne zaawansowanie Shanling Audio
- Shanling Audio to innowacyjne przedsiębiorstwo z Dalekiego Wschodu, które zadziwia świat swoimi nowoczesnymi konstrukcjami
- które jednak mocno są osadzone w klasycznym nurcie dźwięku high-fidelity
- ONIX Miracle to trzyelementowy, kompaktowy zestaw desktopowy
- a przez to poręczny, ergonomiczny
- łatwy w obsłudze i użytkowaniu
- wielofunkcyjny oraz uniwersalny
- przykładnie wykonany, reprezentujący estetyczne wzornictwo
- design by ONIX Audio UK (czarna pofałdowana obudowa ze złotymi detalami)
- referencyjna jakość budowy i zastosowanych komponentów / podzespołów
- w tym chip DAC AKM AK4493S firmy Asahi Kasei Microdevices Corporation (w połączeniu z modulatorem AK4191) i podwójne wzmacniacze Ricore RT6863 w odtwarzaczu XM10 
- XP10 bazuje na układzie ES9039PRO, czyli 8-kanałowej kości firmy ESS Technology. 
- wykorzystano architekturę “Brighton” z OPA1611, filtr dolnoprzepustowy na OPA2211 oraz precyzyjny, 254-stopniowy system kontroli głośności na dwóch układach PGA2311
- XPS10 oparty jest na dwóch transformatorach toroidalnych 30 W norweskiej firmy Noratel oraz wyposażony w system regulacji wyjściowego napięcia od 12 V do 24 V
- mnogość wyjść słuchawkowych
- duża moc wzmacniacza słuchawkowego, optymalna dla wielu różnych słuchawek
- liczne wyświetlacze ułatwiają nawigację i obsługę, informują o procesach
- streamer obsługuje szerokie spektrum platform internetowych (streamingowych)
- obsługa PCM / MQA / DSD
- odtwarzacz XM10 może być używany samodzielnie (jako osobny DAP)
- wysokiej jakości dźwięk, referencyjny
- dynamiczny i energetyczny; efektywny
- soczyste i selektywne brzmienie 
- o ciepło-słodkim posmaku klasycznego analogu
- wyrafinowany i zaawansowany dźwięk wysokiej jakości
- uważność względem subtelnych tonów, półtonów, odcieni
- fenomenalna tonalność, akustyczna
- wysublimowana cielesność i fizyczność przekazu
- głębokie nasycenie, odczuwalna wielowarstwowość dźwięku
- prawdziwy trójwymiar, realna scena 3D
- korzystna proporcja wykonanie / klasa dźwięku / cena
- rekomendacja Stereo i Kolorowo!

Przeciw:
- brak pilota zdalnego zasilania
- odtwarzacz XM10 w trybie odtwarzania (zadokowany) nie ładuje się, a korzysta z własnego akumulatora, zaś czas jego pracy maksymalnej to 16 godzin
- dlatego przed rozpoczęciem dłuższych odsłuchów należy pamiętać o wcześniejszym naładowaniu baterii odtwarzacza XM10
- brak Roon Ready
- relatywnie wysoka cena.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację