Polpak

piątek, 16 lutego 2024

Sennheiser Momentum 4 Wireless, słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją hałasu - zapowiedź testu

 
W tym tygodniu odebrałem na testy słuchawki bezprzewodowe Sennheiser Momentum 4 Wireless (zobacz TUTAJ i TUTAJ) z aktywną redukcją hałasu (ANC, Active Noise Canceling). Zostały wprowadzone na rynek w sierpniu 2022 roku, czyli 1,5 roku temu. To oczywiście już 4. generacja tych słuchawek Sennheisera. Zaś ich pierwsza edycja zadebiutowała w 2012 roku, opisywałem ją wówczas na blogu Stereo i Kolorowo (czytaj moją recenzję TUTAJ). 

Czwarta edycja Momentum Wireless jest wyposażona zaawansowaną adaptacyjną redukcję szumów i oferuje wyjątkowy komfort. Dzieje się to dzięki inteligentnym, intuicyjnym funkcjom, które usprawniają każdą interakcję oraz wyjątkowo długiemu czasowi pracy baterii wynoszącemu aż do 60 godzin. Przetworniki mają 42 mm średnicy. Aplikacja "Sennheiser Smart Control" umożliwia uzyskanie najlepszego dopasowania wrażeń dźwiękowych do preferencji słuchającego za pomocą wbudowanego korektora, trybów odsłuchu i nowej funkcji personalizacji brzmienia. Z kolei funkcja "Smart Pause" zatrzymuje odtwarzanie po zdjęciu słuchawek i wznawia je po ponownym założeniu na uszy.

Od wprowadzenia pierwszej wersji słuchawek Momentum w roku 2012 do dziś, czyli początku roku 2024, co prawda upłynęło zaledwie 12. lat, ale dla czasu liczonego w hifi to naprawdę sporo. Cała historia. Sennheiser w tym okresie zdążył wypuścić kolejne dwie wersje słuchawek Momentum - 2. generację w 2015 roku, zaś 3. generację w 2019 roku. Zaś sam Sennheiser przestał być stricte niemiecki, bo zmienił właściciela. W maju 2021 r. firma Sonova Holding AG, szwajcarski producent implantów ślimakowych i aparatów słuchowych, przejęła za 200 mln euro dział sprzętu konsumenckiego audio Sennheiser. Jednakże główna siedziba Sennheiser wciąż znajduje się w gminie Wedemark w Niemczech (niedaleko Hanoweru). Dziś Sennheiser posiada łącznie 21 spółek zależnych i partnerów handlowych zajmujących się sprzedażą i prowadzi działalność w ponad 50 krajach. Firma posiada ośrodki badawczo-rozwojowe w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych.Opakowanie


Poręczny pokrowiec
Słuchawki w pokrowcu

AkcesoriaPrzykładne wykonanie, estetyczny design

Relatywnie duże muszle; miękkie poduszki padów

Pałąk pokryty szarą tkaninąPo prostu Sennheiser!


Panel kontrolny


Aplikacja "Sennheiser Smart Control"

Gram z iPhone'a z Apple Music

2 komentarze:

  1. Poczekam pół roku na kolejną wersję Momentum 5 lub 6 :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście wygląda na to, że gdzieś za pół roku światło dzienne ujrzy wersja Momentum 5. Takie czasy.

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację