Polpak

wtorek, 6 lutego 2024

New Horizon GDS II, gramofon paskowy - zapowiedź testu





Właśnie otrzymałem na testy nową wersję włoskiego gramofonu New Horizon GDS II (zobacz TUTAJ). To gramofon z konstrukcją "pływającej" podwójnej plinty. Górny cokół opiera się na dolnym za pomocą sprężyn. Pomiędzy dwoma płytami rozmieszczone są trzy sprężyny, które są obciążone ciężarem górnej płyty. Powierzchnie obudowy poddawane są siedmiu etapom lakierowania, co pozwala uzyskać niezwykle efektowny wygląd. Ekskluzywny.

Gramofon zaopatrzony jest w ceramiczne ramię 9″ NH95, podwójny (!) silikonowy pasek transmisyjny, łożysko ceramiczne oraz talerz (28 mm / 2,3 kg) z metakrylanu precyzyjnie wykończony poprzez toczenie wszystkich boków. W zestawie znajduje się także zasilacz zewnętrzny ALE (zobacz TUTAJ) i akrylowa pokrywa przeciwkurzowa.

* * *

New Horizon GDS II to ewolucja już doskonałego gramofonu GDS (zobacz TUTAJ), czyli poprzedniej wersji. Rama pływająca opiera się na trzech sprężynach rozmieszczonych na obwodzie promieniującym od środka ciężkości i rozmieszczonych na 120 miejscach. System ten wzbogacono o nowy, jeszcze prostszy i bardziej precyzyjny mechanizm regulacji.

Większą stabilność gwarantują nowe regulowane nóżki 5030RD, z powodzeniem obecne już w innych gramofonach New Horizon.

Nasz odwrócony pivot wykazał się dużą niezawodnością i ciszą, w GDS II stał się jeszcze lepszy przy zastosowaniu mosiądzu.

Ale to tylko nowości, które uzupełniają już obecne wyjątkowe cechy GDS: podwójny silikonowy pasek transmisyjny, łożysko ceramiczne, płytka metakrylanowa skalibrowana pod tokarkę oraz adresowany zasilacz zewnętrzny.


Dwa pudła - w mniejszym dostarczany jest zasilacz, zaś w większym gramofon

Zasilacz

Miła niespodzianka od dystrybutora - premierowy winyl Przemka Rudzia


Wszystko ładnie ułożone w styropianowych formach

Dwa paski, waga, klucze i zapasowa naklejka z logo

Plinta z zamontowanym już ramieniem

Talerz (prawie niewidoczny)

Zaraz po wyjęciu z pudła

Podwójna "pływająca" plinta


Co za piękne wykończenie plinty!


W zestawie otrzymałem też wkładkę MC Goldring Elite


Ceramiczne ramię 9''

Wysoki połysk, lakier ma aż siedem warstw; mosiężne detale


Wysokiej jakości gniazda

Nakładam talerz

Zaraz założę dwa paski


Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację