Polpak

niedziela, 18 lutego 2024

Gold Note PH-10 / Gold Note PSU-10, przedwzmacniacz gramofonowy / zasilacz liniowy - zapowiedź testu


Tydzień temu odebrałem na testy premierowy włoski gramofon New Horizon GDS II (czytaj TUTAJ), w którym dystybutor zainstalował wkładkę Gooldring Elite typu Moving Coil (MC). Jak już wypakowałem gramofon, zmontowałem go i ustawiłem na docelowym miejscu, stwierdziłem, że tak okazały i piękny model gramofonu zasługuje na równie wykwintny oraz reprezentacyjny przedwzmacniacz gramofonowy. I to najlepiej pochodzący z Włoch. W tym celu zwróciłem się do zaprzyjaźnionego salonu audio Audioneo k/Gdańska, który bardzo szybko i sprawnie doradził odpowiedni model. Niniejszym przedstawiam włoskie duo: Gold Note PH-10 i Gold Note PSU-10 (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli przedwzmacniacz MM/MC razem z adresowanym zasilaczem indukcyjnym.

Gold Note PH-10 to przedwzmacniacz dla wkładek MM i MC z możliwością wyboru czterech różnych poziomów wzmocnienia GAIN (-3dB, 0dB, + 3dB, 6dB). PH-10 gwarantuje dopasowane jednego z 9. poziomów impedancji wejściowej (10 Ω, 22 Ω, 47 Ω, 100 Ω, 220 Ω, 470 Ω, 1000 Ω, 22 KΩ, 47 KΩ), dzięki czemu możliwe jest dopasowanie przedwzmacniacza do praktycznie każdej wkładki gramofonowej. Dodatkowo zapewnia możliwość wyboru jednej z aż 6. krzywych korekcji (RIAA, Decca-London, American-Columbia, z opcją „Enhanced” dla każdej krzywej).

Co istotne, poprzez dwa niezależne wejścia RCA można podłączyć dwa ramiona (lub dwa gramofony) wyposażone we wkładki o różnych charakterystykach i precyzyjnie dopasować parametry wejściowe wzmacniacza do każdej z nich. Korpus obudowy wykonany został na obrabiarkach CNC z litego aluminium, charakteryzuje się więc niskim rezonansem własnym, optymalnym tłumieniem wibracji i dużą izolacją magnetyczną. Całości obrazu dopełnia zaawansowany wyświetlacz TFT z pojedynczym pokrętłem pozwalającym na szybkie wybranie i zmodyfikowanie dowolnego parametru na wyświetlaczu urządzenia.

Zasilacz Gold Note PSU-10 został zbudowany z komponentów najwyższej jakości - specjalnie po to, aby poprawić pracę przedwzmacniacza PH-10 i polepszyć brzmienie systemu gramofonowego. Opatentowany przez Gold Note system dwóch dławików „Dual Chokes Design” doskonale „porządkuje” i filtruje prąd, eliminując wszelkie zakłócenia pochodzące z sieci energetycznej. W zasilaczu zastosowano konstrukcję podwójnej cewki indukcyjnej zasilanej podwójnym induktorem, odpowiadającej za obie połówki przebiegu napięcia, oraz filtr indukcyjny dla stopnia analogowego.

Urządzenie ma zamontowane cztery transformatory - trzy nich dostarczają prąd najwyższej jakości a czwarty, odseparowany, obsługuje filtr indukcyjny i dwa dławiki. PSU-10 jest potężnym źródłem zasilania, które pozwala odseparować PH-10 od wpływu pól elektromagnetycznych i zapewnia skuteczną ochronę przed zakłóceniami z sieci energetycznej. Ekstremalnie czysta energia, którą dostarcza zasilacz gwarantuje bardzo niski poziom szumów, doskonałą dynamikę, lepszą szczegółowość i bardziej realistyczne doznania, oraz czystą przyjemność w słuchaniu muzyki.
(Cytaty za Gold Note Polska, modyfikacje własne).


Dwa kartony

Wnętrza kartonów


Ochronne pianki oraz miękki woreczek


Zasilacz i przewody zasilające


Aluminiowe obudowy


Włoski design - efektowny


Wysokiej jakości wyświetlaczUrządzenia można postawić jedno na drugim lub obok siebie


Tylne panele

Przedwzmacniacz już podłączony do gramofonu

2 komentarze:

  1. Jakie wrażenia w porównaniu z Haiku Iris Phono ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Haiku Audio Iris Phono to mój absolutny typ. Rewelacyjny przedwzmacniacz.

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację