Polpak

poniedziałek, 20 marca 2017

Odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170


Wstęp
W zeszłym roku opisywałem japoński „kombajn” hi-fi Onkyo TX-8150 (czytaj test TUTAJ), który łączy w sobie wzmacniacz zintegrowany, DAC, odtwarzacz sieciowy, radio analogowe, cyfrowe oraz internetowe i co tam jeszcze. Sprzęt ten jest wspaniale wszechstronny, niedrogi, a do tego dobrze wyglądający i tak samo grający. Wkrótce po teście TX-8150 postanowiłem więc zapoznać się już z typowym odtwarzaczem sieciowym marki Onkyo. Oczywiście, wciąż brakowało mi na to czasu. Dopiero teraz, po dobrych kilku miesiącach, zabrałem się za odsłuchy stosunkowo nowego zaawansowanego „sieciowca” Onkyo NS-6170 (zobacz TUTAJ), który przyjechał do mnie prosto od polskiego dystrybutora Onkyo – firmy EIC Sp. z o.o. z Warszawy.

Uprzedzając fakty. NS-6170 całkowicie rozłożył mnie na łopatki. Niewygórowany cenowo, a gra jak prawdziwe złoto. Czysty analogowy dźwięk pełen plastyczności - żywy i bogaty. Takie „coś” w brzmieniu znałem do tej pory jedynie w droższych konstrukcjach odtwarzaczy sieciowych typu Linn, czy Lumin. A tu, japoński „klocek” za niewygórowane 3 200 PLN proponuje fascynujące granie w stylu realnego high-endu. Ale wypada zacząć od samego początku, czyli od budowy.

Wrażenia ogólne i budowa
Może na początek napiszę czym jest NS-6170. Jego angielska nazwa „Network Audio Player” (Internetowy odtwarzacz audio) jest dość nieprecyzyjna.  Owszem streamowanie, to jego główna funkcja - z Internetu zagra prawie wszystko, ale ów sprzęt odtworzy także zewnętrznie magazynowane pliki cyfrowe (łącznie z DSD), a przede wszystkim skonwertuje je z cyfrowych na analogowe - i to nie byle czym, bo układem DACa składającym się z dwóch dekoderów Asahi Kasei AK4490. Ponadto Onkyo wyposażony jest w cyfrowy tuner DAB+ i do kompletu w tradycyjny analogowy.

Sprzęt zapakowany jest w stosunkowo spory karton. Wewnątrz znajduje się odtwarzacz wciśnięty w styropianowe formy, ale owinięty też w piankową tkaninę. W komplecie otrzymuje się: pilot zdalnego sterowania (estetyczny, obsługujący wszelkie funkcje), przewód antenowy, przewód sieciowy, łączówkę do spięcia systemów Onkyo, rozbudowaną instrukcję obsługi i skróconą oraz gwarancję.

NS-6170 reprezentuje design charakterystyczny dla Onkyo ostatnich dwóch – trzech lat. Gruba aluminiowa płyta czołowa a na niej logicznie porozmieszczane aluminiowe przyciski i regulatory. Panuje ogólna skromność, ale i ergonomia. Całość jest estetyczna, przyjazna wizualna, ale bez żadnych ekstrawagancji.

Centralne miejsce frontu zajmuje monochromatyczny wyświetlacz, który wciąż komunikuje się ze światem. Wyświetla tytuły utworów i wykonawców, częstotliwość próbkowania, aktywny filtr, instruuje podczas programowania, pokazuje sieć Wi-Fi, prowadzi przez zakamarki Tidal oraz ma jeszcze mnóstwo innych funkcji. Jest dobrze rozdzielczy i jasny, ale i tak z kilku metrów jest nieczytelny (zresztą nie to jest jego głównym zadaniem, albowiem wybór utworów i tak dokonuje się z poziomu ekranu smartfonu, o czym później).

Idąc dalej. Po prawej stronie umieszczono średniej wielkości pokrętło/przycisk, które jest głównym regulatorem odpowiedzialnym za wybór większość funkcji i ustawień. A jest ich tyle, że musiałbym opisać je co najmniej dwustoma słowami. (Szkoda czasu, wszystko jest w instrukcji). Przy wyświetlaczu znajdują się dwa przyciski „Play/Pause” i „Stop” – zupełnie jak w odtwarzaczu kompaktowym. Są jeszcze przyciski „Return”, „Display” (regulacja funkcji wyświetlacza) i „Input” – selektor źródeł. Po lewej stronie zamontowano włącznik sieciowy i gniado USB. Brak wyjścia słuchawkowego (co trochę doskwiera).

Z tyłu zamontowano zaskakująco sporo gniazd. Uwagę zwraca para szeroko rozmieszczonych solidnych wyjściowych analogowych gniazd RCA, dzięki temu można do nich przyłączyć nawet najgrubsze wtyki. Nieco dziwi brak równoległych zbalansowanych gniazd XLR, skoro wewnętrzna budowa jest symetryczna. Powyżej wyjść RCA zainstalowano dwa wyjścia cyfrowe (optyczne Toslink i elektryczne koaksjalne), a obok wejście sieciowe Ethernet. W zasadzie zbędne, albowiem Onkyo doskonale komunikuje się z Internetem via dwie anteny Wi-Fi (dual-band 5 GHz/2.4 GHz Wi-Fi®) zamocowane na tylnym panelu. Po prawej stronie znajduje się gniazdo antenowe wspólne dla odbioru analogowego i DAB. Obok umieszczono dwa gniazda trigger dla zespolenia odtwarzacza z innymi urządzeniami Onkyo. Po lewej stronie zainstalowano dwubolcowe gniazdo sieciowe IEC.

Jak można przeczytać na stronie Onkyo Polska: ” Model NS-6170 wyposażony jest w najwyższej klasy blok dekodowania i analogowego audio. Do przetwarzania sygnału zastosowano dwa dekodery Asahi Kasei AK4490 (768 kHz/32-bit) po jednym dla każdego kanału. W ich obwodach zastosowano potężne niezależne dla każdego kanału kondensatory. Z wytwarzanego na zamówienie transformatora sieciowego EI, napięcie trafia do dwóch niezależnych układów zasilających, co zapewnia bardzo wysoką stabilność pracy układu i rozpoczyna uniezależnienie od siebie, obu kanałów audio. Dodatkowo, w zakresie dekodowania najwyższych częstotliwości zastosowano szerokopasmowy filtr DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry) znany z flagowego modelu odtwarzacza CD Onkyo – C7000R. Zapewnia on minimalizację zniekształceń w tym zakresie, co niewątpliwie jest bardzo przydatne do krystalicznie czystego odtworzenia plików oferujących bardzo szerokie pasmo przenoszenia.

NS-6170 wyposażony jest bardzo popularny obecnie tuner cyfrowy DAB+, a także FM/AM z pamięcią 40 stacji, pozłacane wyjścia analogowe i cyfrowe (optyczne i koaksjalne). Urządzenie dysponuje umiejętnością odtwarzania bardzo obszernych plików muzycznych Hi-Res zapisanych formatach: FLAC, WAV, Apple Lossless i AIFF (do 192 kHz/24-bit), a także plików DSD (DSF/DIFF) aż do 11,2 MHz. Posiada po dwa porty USB typu A, które umożliwiają odtwarzanie plików z masowych pamięci HDD z prostym sterowaniem przy pomocy aplikacji Onkyo dla urządzeń przenośnych pracujących na Androidzie lub iOS.

Dla wszystkich miłośników kontaktu bezprzewodowego dostępny jest cały pakiet nowoczesnych technologii z: AirPlay®, Google Cast™, Wi-Fi®, Spotify Connect®. Urządzenia umożliwiają korzystanie z dostępnych w internecie stacji radiowych (TuneIn) i portali: Tidal, Spotify, Deezer".

Kilka słów o obsłudze
Uruchomienie urządzenia jest stosunkowo nieskomplikowane, choć menu nie jest specjalnie przyjazne, zaś pilot zdalnego sterowania nie upraszcza obsługi. Najlepiej od razu pobrać z Internetu aplikację na smartfon lub tablet Onkyo Controller (pobierz TUTAJ). Aplikacja ta znacząco poprawia i ułatwia nawigację oraz obsługę NS-6170. Najżmudniejszą czynnością jest zaprogramowanie hasła do Wi-Fi, haseł do serwisów streamingowych (u mnie to Tidal), albowiem wybieranie poszczególnych liter, cyfr i znaków z ubogiej klawiatury pilota trwa dramatycznie długo. Na szczęście czynność tą wykonać należy tylko raz. Potem jest już znacznie prościej i szybciej.

Po pobraniu Onkyo Controller app na iPhone 6S, smatrfon ten stał się dla mnie jedynym narzędziem do obsługi NS-6170. Obsługa urządzenia stała się bardzo łatwa. Wybór źródeł dostępny na ekranie smartfona (dysk USB, tuner cyfrowy, tuner analogowy, serwis streamingowy). Po wybraniu serwisu Tidal na ekranie wyświetla się klasyczna strona tytułowa Tidal, czyli pogrupowane zakładki: Nowości, Tidal Rising, Tidal Discovery, Playlisty, Gatunki, Moja muzyka, szukanie, etc. Po klepnięciu paska "My music" wybierane są wszystkie własne (dodane wcześniej) albumy, playlisty, artyści, itd. Można wybierać, czego dusza zapragnie. Po naciśnięciu ikonki "Albumy" na ekranie pojawiają się mini-ikonki wraz z tytułami albumów. Nie wyświetlane są mini-okładki albumów, co może przeszkadzać, ale na pewno dzięki temu aplikacja działa szybciej. Po wybraniu danego albumu (można też użyć wyszukiwarki), na ekranie wyświetlana jest okładka albumu wraz z tytułami utworów, czasami, rozdzielczością pliku i klawiszami starowania Tidal. Prościej być już nie może. Funkcje Onkyo Controller app są przyjazne, intuicyjne i estetyczne wizualnie. Zresztą użytkownik może tę apkę indywidualnie ustawiać - np. wybrać dowolne tło, nadawać własne nazwy, etc. Aplikacja ta jest cięgle poprawiana i rozwijana, pewnie niebawem pojawią się kolejne udoskonalenia i rozwiązania, w tym ułatwiające obsługę Tidal.

Wyświetlacz NS-6170 mimo że tylko jednolinijkowy, to dość dobrze spełnia swoje zadanie. Płynnie wyświetla ("scrolluje") aktualnie odtwarzany tytuł utworu i wykonawcę lub, na żądanie, częstotliwość próbkowania, źródło, itd. Owszem, idealnie byłoby mieć w Onkyo tak duży i rozbudowany kolorowy wyświetlacz jaki zainstalowany jest w Pioneer NC-50DAB (czytaj test TUTAJ), ale takie rozwiązanie na pewno podrożyłoby koszt urządzenia, a nawigacja wcale nie była by łatwiejsza. Na pewno zyskała by ogólna estetyka i zadowolenie użytkownika. Ale to już inna sprawa.

Pierwsza zakładka Onkyo Controller

Wybór na stronie źródeł

Strona tytułowa "My Music" Tidal na smartfonie z aplikacją Onkyo Controller

Lista albumów Tidal (zapisanych w "My Music")

Jeden z kilku możliwych podglądów strumieniowania muzykiRóżne albumy strumieniowane z Tidal; można modyfikować tło

NS-6170 właściwości i rozwiązania
• Szerokopasmowy filtr DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry)- eliminuje zniekształcenia przy ultra wysokich częstotliwościach
• Dwa dekodery Asahi Kasei AK4490 (768 kHz/32-bit) po jednym dla każdego kanału.
• Dwa niezależne układy zasilające
• Obwody cyfrowe i analogowe niezależne dla każdego kanału (dual mono)
• Transformator sieciowy EI wytwarzany na zamówienie
• Wyspecjalizowane kondensatory wysokiej klasy w obwodach przetworników C/A
• Pozłacane wyjście analogowe
• Pozłacane wyjścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne
• Tuner cyfrowy DAB+
• Tuner analogowy FM/AM z łączną pamięcią 40 stacji
• Odłączany przewód zasilający

NS-6170 i NS-6130 (model niższy) wspólne właściwości i rozwiązania
• Dwa porty USB – możliwość odtwarzania muzyki z HDD dopiętych do USB z łatwym sterowaniem z Onkyo Remote na iOS i Android
• Odtwarzanie plików muzycznych Hi-Res zapisanych formatach: FLAC, WAV, Apple Lossless i AIFF (do 192kHz/24-bit), Odtwarzanie plików muzycznych DSD (DSF/DIFF) aż do 11,2 MHz.
• Google Cast™, Wi-Fi®, AirPlay® i Spotify®
• Serwisy TIDAL, Deezer i radio internetowe TuneIn
• Multiroom bezprzewodowy FireConnect™ do opcjonalnych głośników
• Odtwarzanie plików: MP3, MPEG4, AAC, WMA
• Kontrola pokrętłem Jog/Push/Enter, ON/OFF, Play/Pause i Stop
• Filtr cyfrowy VLSC ™
• Przetwornik cyfrowy/analogowy AK4452 (768 kHz/32-bit) ( NS-9130)
• Wysokiej jakości komponenty do stosowania w urządzeniach audio.
• Aluminiowy front
• Antyrezonansowa solidna budowa
• Stabilne antyrezonansowe stopki
• 2 x port USB
• Wyjście analogowe
• Wyjście cyfrowe koaksjalne
• Wyjście cyfrowe optyczne (NS-6170)
• Port Ethernet
• Gniazda RI (Remote Interactive)
• Wi-Fi – 5/2.4 GHz – stabilne połączenie
• Auto Standby i Wake – przy detekcji sygnału z sieci
• Wyświetlacz FL
• Pilot zdalnego sterowania


Oszczędna stylistyka Onkyo; skromnie, ale estetycznie - logicznie i ergonomiczniePilot zdalnego sterowania; w zasadzie zbędny po instalacji aplikacji Onkyo Controller na smatrfonie


Sieć Wi-Fi "Stereo i Kolorowo"

Wyraźny wyświetlacz


Tył; uwagę zwracają szeroko rozstawione gniazda wyjściowe RCA

NS-6170 stoi na wzmacniaczu Musical Fideliy M3si

Po lewej, od góry: wzmacniacz lampowy Cayin A-55 TP i pod nim wzmacniacz tranzystorowy Hegel H160

Słuchawki Fostex TH-610, a pod nimi DAC Cayin iDAC-6


Dwa ogólne spojrzenia na system odsłuchowy


Wrażenia dźwiękowe
Podczas testów używałem głównie dwa wzmacniacze: Hegel H160 oraz Musical Fidelity M3si. Kolumny to Living Voice Auditorium R3 oraz Triangle Esprit Antal EZ. DAC to Cayin iDAC-6. Komplet okablowania to Audiomica Laboratory Exellence w modyfikacji Amber (przewody głośnikowe, sieciowe i łączówki RCA). Kable XLR to Melodika, przewód optyczny to Belkin Pure AV. Dokładna lista sprzętu towarzyszącego dostępna jest na końcu niniejszego tekstu.

Onkyo NS-6170 kosztuje w Polsce około 3 200 PLN, a więc w bezwzględnych wartościach audiofilskich nie jest to dużo. Za podobną kwotę można nabyć jakiś budżetowy odtwarzacz płyt kompaktowych, który zagra co najmniej poprawnie, lecz zapewne nie zaskoczy wybujałą jakością dźwięku. Natomiast tytułowy odtwarzacz sieciowy jak najbardziej zaskakuje swym brzmieniem. Kiedy wybrać jako źródło serwis Tidal HiFi (strumieniowanie plików FLAC 16 bit/44,1 kHz), czyli teoretycznie „coś” gorszego niż zwykła płyta CD, dźwięk jest na tyle bujny, soczysty i przestrzenny, że naprawdę można zdziwić się. Do uszu dociera energetyczne, gęste, pełne i kompletne brzmienie, z mocnym i wyrazistym bitem, z kapitalnie dźwięcznymi instrumentami, które dodatkowo są precyzyjnie umocowane w przestrzeni oraz mają duży ciężar własny. Czuć ich obrys, wymiar i potęgę. Żadnego odchudzenia, żadnego wysterylizowania. Podobnie rzecz ma się z wokalami. Odbierane są jako prawdziwe – istniejące autentycznie. Można napisać, że wszelkie tony są bezpośrednie, precyzyjne i żywe. Muzyka jest wręcz dotykalna - empiryczna. Owszem, jest to pewnego optymalizacja i estymacja dźwięku, bo nie ma tu ani ultra-czystości, ani wysublimowanej dokładności brzmienia typowego dla droższych urządzeń, ale ogół brzmienia charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wyrafinowania i muzykalności. Odsłuchy przynoszą pełną satysfakcję i nieskrępowaną przyjemność.

Odtwarzacz łatwo wychwytuje istotę nagrań, przedstawia je jako pełne i atrakcyjne, gęste i nasączone tonalnie. Onkyo nie dokonuje tego poprzez pogłębianie analizy, czy doświetlanie detali, a poprzez niejakie udynamicznienie, pogrubienie i podkreślenie brzmienia pochodzącego z plików. Dźwięk ten jest bardzo harmonijny i spójny, bardzo analogowy, prawie całkowicie odsączony z tzw. nalotu cyfrowego. Góra pomimo, że jasna i rozdzielcza, to równolegle jest gładka i miękka, jakby docieplona. Nie wpływa to na jej prawidłową czytelność, a sprzyja całościowemu pozytywnemu oddaniu wrażeń przestrzennych. I to zarówno wertykalnie, jak i horyzontalnie. Z kolei bas jest sprężysty i nieźle rozciągnięty. Jednocześnie nie snuje się ogonami za pozostałymi pasmami – jest punktualny i masywny. Zdrowy i mocny. Zniuansowany.

Jako że NS-6170 ma dwa wyjścia cyfrowe, więc jak ktoś chce, może doń przyłączyć zewnętrzny DAC. (Zainstalowałem Cayin iDAC-6 via wyjście optyczne Onkyo, a z DACa do wzmacniacza wyprowadziłem sygnał analogowy przewodami XLR). Dodatek zewnętrznego DACa przyniósł dodatkową poprawę brzmienia. Nastąpiło słyszalne uwidocznienie dalszego tła, jego pociemnienie, a przez to lepszą widoczność detali. Ponadto poprawiła się klarowność i czystość nagrań, stąd i zyskała ogólna rozdzielczość i selektywność. Zjawisko to najbardziej było widoczne na gęstych plikach high-res, zaś na „zwykłych” FLAC pochodzących ze strumieni Tidal HiFi 16 bit/44,1 kHz - mniej. Ale także było wyczuwalne i odbieralne, ale już nie tak spektakularne jak w HD.

Konkluzja
Odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170 to bardzo przyjazne i przyjemne urządzenie. Zapewnia bardzo wysokiej jakości dźwięk pochodzący prosto z Internetu (lub z plików cyfrowych). Można postawić tezę, że strumieniowanie z tzw. serwisów streamingowych (np. Tidal) przynosi wręcz rewolucyjną poprawę versus strumieniowanie via komputer (i to nawet taki zaopatrzony w zewnętrzny asynchroniczny USB DAC). Rozległa skala dźwięku, jego masywny i gęsty wymiar oraz nasączenie tonalne, a także doskonała precyzja zapewniają pełną satysfakcję odsłuchów, choć całościowo jest to brzmienie wyestymowane i zoptymalizowane, a nie ultra-analityczne. 

Generalnie rzecz ujmując, Onkyo NS-6170 oferuje tchnienie high-endu w raczej budżetowej cenie. To pięknie analogowy dźwięk – barwny i organiczny. Fizjologiczny i muzykalny do sześcianu. Moja szczera rekomendacja!

[Edycja 5 kwietnia br. Zakupiłem dla siebie tytułowy odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170. I jest on obecnie "gwiazdą" mojego systemu odsłuchowego, szczególnie przy odsłuchach z Tidal HiFi FLAC 16 bit/44,1 kHz].

Cena w Polsce - 3 199 PLN.

System testowy
Wzmacniacze: Hegel H160 (test TU), Musical Fidelity M3si, Pathos Classic One MKIII (test TU), Cayin A-55 TP (test TU) oraz Dayens Ecstasy III (test TU).
Kolumny: Triangle Esprit Antal EZ (test TU), Pylon Diamond 28 (test TU), Living Voice Auditorium R3 (test TU), Studio 16 Hertz Canto Grand  (test TU) i Guru Audio Junior (test TU).
Odtwarzacz CD: Musical Fidelity A1 CD-PRO.

DAC: Cayin iDAC-6.
Komputery: MacBook Apple Pro, Acer Aspire ES13 i Dell Latitude E6440.
Gramofony: Nottingham Analogue Horizon (test 
TU) i Pioneer PLX-1000 (test TU). 
Wkładki gramofonowe: Goldring 1042 (test TU) i Ortofon 2M Black (test TU)
Przedwzmacniacze gramofonowe: Primare R32 (test TU), Pathos In The Groove (test TU) i Musical Fidelity MX-VYNL (test TU).
Tunery: Rotel RT-1080, Sansui TU-999 i Pioneer TX-7100.
Magnetofon kasetowy: Nakamichi Cassette Deck 1.
Minisystem: Pioneer P1-K (test TU).
Słuchawki: Fostex TH-610 (test TU) i Final Audio Design Pandora Hope VI (test TU).
Wzmacniacze słuchawkowe: Cayin iHA-6, RHA DACAMP L1 (test TU) i Fostex HP-A4BL (test TU).

Akcesoria: podstawa antywibracyjna Rogoz-Audio 3SG40 (test TU), podstawy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 (test TU), podstawy głośnikowe Solid Tech, stopy antywibracyjne Rogoz-Audio BW40, szafka audio Solid-Tech Radius Duo 3 (test TU) i mata gramofonowa Harmonix TU-800EXi (test TU). Zatyczki do gniazd RCA Sevenrods. Zworki głośnikowe Sevenrods Speaker Jumper.


24 komentarze:

 1. Witam Panie Ludwiku
  Chciałbym zapytać czy wyostrzenie góry pasma w tym urządzeniu jest bardzo wyraźne? Czy streamer Onkyo będzie dobrym partnerem do wzmacniacza z lekko rozjaśnioną charakterystyką np Rega Elex-R??

  OdpowiedzUsuń
 2. Onkyo ma wyraźną górę, ale w żadnym wypadku wyostrzoną. Jest widoczna, obecna, lecz nie atakuje nadmiarem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co z gapless? Jeżeli go nie ma, to nawet najlepszy dźwięk może skutecznie ostudzić słuchacza takich zespołów jak Pink Floyd czy miłośników koncertów muzyki poważnej. To wielki minus.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powtórzę pytanie poprzednika: czy ten szacowny sprzęt ma funkcję gapless ? To z mojej strony jedyna informacja która jest potrzebna do decyzji o kupnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam

  Czy chromecast działa poprawnie i testował Pan?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie testowałem Chromecast, nic mi nie wiadomo o gapless.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nawet nie chodzi o gapless tylko o samo działanie chromecast'a pytam ponieważ miałem już dwa amplitunery onkyo obecnie rz810 i ta funkcja nie działa, nikomu nie działa coś jest nie tak z softem.
   Czy dalej posiada pan ten odtwarzacz i jest w stanie sto sprawdzić? bezpośrednio z apek spotify lub tidala można castować na odtwarzać jest tam taka ikonka do łączenia.

   Usuń
 8. Takie pytanko do tego onkyo 6170 jaki kwotowo dac trzeba by było podłączyć aby byłą znaczna poprawa dzwięku?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,

  Czy może się pan odnieść jak wypada Onkyo dźwiękowo w porównaniu do daca średniej klasy np Hegla Hd11 lub streamera Olive04 hd?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktokolwiek z użytkowników ma problem z trzaskami przy otwieraniu plików z USB. Trzeszczy w różnych miejscach najczęściej przy buforowaniu i starcie pliku. Zjawisko występuje najczęściej przy zimnym urządzeniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo na innym odtwarzaczu - trzask przy starcie pierwszego utworu od razu po włączeniu urządzenia (później problemu już nie ma).

   Usuń
 11. Czy ktokolwiek z użytkowników stwierdził trzaski przy otwieraniu plików z USB. Najczęściej przy zimnym urządzeniu. Trzaski pojawiają się w różnych czasach i miejscach. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam
  Czy ktoś z użytkowników ns stwierdził trzaski przy buforowaniu i otwieraniu plików z usb

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy planując korzystanie ze streemera tylko za pośrednictwem zewnętrznego DAC'a można model 6170 z powodzeniem zastąpić 6130, bez utraty jakości ??

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy onkyo 6170 i dac m2tech young dsd, będzie lepszym rozwiązaniem jakości dźwięku, czy lepiej Pioneer n70ae??? Proszę o poradę. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy mógłby Pan spróbować odpowiedzieć czy do Onkyo 6170 dobrym kompanem były by Tannoye XT6F? Prawdopodobnie napędzane Onkyo 9070, a może Heglem H90? Priorytety to duża przestrzeń.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy Onkyo NS-6170 będzie dobrym kompanem do kolumn Tannoy XT6F?
  Wszystko będzie napędzane Onkyo A-9070 lub Heglem H90? Priorytetem jest duża przestrzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie gra z tymi kolumnami tylko że wzmakiem Cyrus one. Jest super, ale w trybie sharp, może to kwestia reszty komponentów ale na short grało płasko

   Usuń
 17. Witam, man pytanie do Pana, jakie ustawienia dig filter Pan stosuje? Ja na początku słuchałem flac z ustawieniem short, ale często było zbyt płasko. Teraz zmieniłem na sharp i słyszę więcej i perkusja szarpie jak dynamit. Poza tym wokale są bardziej czyste ogólnie dźwięk bardziej rozdzielczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie mam już tego odtwarzacza od około półtora roku. Teraz gram na Auralic Aries Mini plus DAC. Pozdrowienia.

   Usuń
  2. Dzięki za info, pozdrawiam, ja póki co cieszę się z tego onkyo, gra lepiej od mojego taniego odtwarzacza cd

   Usuń
 18. Witam, bardzo ciekawa recenzja - po latach wciąż przydatna.
  Mam jednak pytanie - czy można do tego sprzętu podpiąć przez USB np. telefon albo laptop włączając na nim np. Tidal tak, żeby 6170 pracował po USB jako zewnętrzny DAC?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację