Polpak

środa, 1 marca 2017

Plan recenzji - marzec 2017 r.Kilka zdjęć z koncertu Roda Stewarda, w którym uczestniczyła załoga Stereo i Kolorowo; 21 lutego, Ergo Arena, Sopot/Gdańsk


W marcu plan recenzji przedstawia się następująco:

1. Na początek chciałbym zająć się zestawem przewodów Audiomica Laboratory serii Excellence w modyfikacji Amber (przewody głośnikowe, zasilające i łączówki RCA) - (zobacz zapowiedź TUTAJ). Nie ukrywam, że jestem pod dużym wrażeniem tych polskich kabli. Audiomica Laboratory wciąż rozwija się, aktualnie oferuje przewody na światowym poziomie. Ma też własną grupę projektowo-badawczo-technologiczną Acoustics Points (zobacz TUTAJ), co dobrze rokuje na przyszłość.2. Potem chciałbym zająć się nowymi kolumnami Taga Harmony (zobacz anons TUTAJ). To polska marka Polpaku. A w zasadzie polsko-niemiecka, bo taki kapitał w niej dominuje. Ma dużą fabrykę w Chinach, ale wszystkie projekty pochodzą z Europy. Będę opisywać następujące kolumny (ale jeszcze nie wiem w jakiej kolejności):
- kolumny podstawkowe Taga Harmony Azure S-40 v.2 (zobacz TUTAJ),
- subwoofer aktywny Taga Harmony Platinium SW-10 v.2 (zobacz TUTAJ) oraz
- kolumny naścienne Taga Harmony Azure OW-80 LCRS (zobacz TUTAJ), które mogą pełnić funkcję kolumn głównych lub głośnika centralnego (a nawet surround).
3. W marcu spodziewam się dostawy nowego polskiego przedwzmacniacza gramofonowego 1ARC Arrow SE, czyli w wydaniu Special Edition (zobacz TUTAJ). Jakieś dwa lata temu opisywałem jego "zwyczajną" wersję (czytaj test TUTAJ).4. Od niedawna jestem w posiadaniu ciekawego kondycjonera zasilania Xindak PC-200V (zobacz zapowiedź TUTAJ). To mało znane urządzenie zasługuje na bliższą znajomość, stąd poprosiłem warszawski Polpak o udostępnienie sprzętu do testów. To był strzał w dziesiątkę!
5. W marcu planuję test dużego setu gramofonowego składającego się z referencyjnego gramofonu Nottingham Analogue, przedwzmacniacza Audion i topowej wkładki Ortofon, ale o szczegółach poinformuję niebawem.

6. Białostocki dystrybutor Rafko zapowiada rychłą wysyłkę wzmacniacza zintegrowanego ze średniego pułapu cenowego. Ma to być Musical Fidelity M3si (zobacz TUTAJ). Od wielu lat jestem entuzjastą tej brytyjskiej marki.7. O pozostałych zapowiedziach testowych będę informował na bieżąco. (Oczywiście, w marcu nie zabraknie też opisu jakiegoś ciekawego sprzętu audio-vintage). Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację