Polpak

poniedziałek, 13 marca 2017

Cayin iDAC-6 oraz Cayin iHA-6, DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy - zapowiedź testu
Warszawski Audiomagic właśnie przesłał mi ciekawy komplet. To zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy Cayin iHA-6 (zobacz TUTAJ) oraz przetwornik cyfrowo-analogowy (tranzystorowo-lampowy) Cayin iDAC- 6 (zobacz TUTAJ). Pięknie wykonane urządzenia - precyzyjnie i starannie. Obudowy, przyciski i pokrętła to wysokogatunkowe aluminium. Aż przyjemnie patrzeć.

Tak pisze dystrybutor o Cayin iHA-6: "Potężny, siedmiowatowy wzmacniacz w trybie zbalansowanym pozwoli napędzić każde słuchawki z dużym zapasem mocy, a także może pracować w trybie zarówno napięciowym jak i prądowym. iHA-6 to wzmacniacz stworzony pod każde słuchawki, zarówno planarne jak i dynamiczne. Dwa wyjścia symetryczne, z tym jedno cztero PIN-owe, drugie to kombo, połączenie zbalansowanego, oddzielnego na oba kanały oraz dwa niezbalansowane 6,3 mm z rozróżnieniem na nisko i wysoko gainowe".

Z kolei o Cayin iDAC-6 tak można przeczytać: "Cayin iDAC-6 posiada dwa niezależne tryby pracy, pierwszy tranzystorowy oparty na kościach OPA604, a drugi to lampowy, używający czterech lamp 6N16B. Czyli daje nam wolny wybór na wyjściu zbalansowanym czy chcemy posłuchać nasycenia, barwy lamp czy może szybkość tranzystora. Na wyjściu niezbalansowanym działa tylko wyłączenie w trybie tranzystorowym. W iDAC-6 jako odbiornik USB jest XMOS, a jako przetwornik cyfrowo-analogowy jest najnowszy chipset Asahi Kasei AK4490 zamontowany po jednym na kanał, do tego dodali precyzyjne zegary, po to aby tylko zniekształcenia były jak najmniejsze i żeby cieszyć się muzyką, bez szukania kompromisów".

Jako źródło używam odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170 (z Tidal HiFi - FLAC 16 bit/44,1 kHz), słuchawki to Fostex TH-610, przewody sieciowe to Audomica Laboratory serii Excellence w modyfikacji Amber, zaś przewody połączeniowe to Melodika XLR. Ale to wyśmienicie gra! Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację