RMS

MIP

Polpak

piątek, 18 czerwca 2021

Ferrum HYPSOS, zasilacz DC - zapowiedź testu 

Zaraz po publikacji recenzji zestawu Mytek Brooklyn Bridge / Mytek Brooklyn AMP+ (streamer, DAC, przedwzmacniacz / końcówka mocy - czytaj test TUTAJ) skontaktowałem się telefonicznie z szfem firmy HEM Sp. z o.o. - panem Marcinem Hemerlą. Porozmawialiśmy o konstrukcjach Mytek Brooklyn, najbliższych planach firmy, a także o najnowszym produkcie, czyli o zasilaczu Ferrum Hyposos (zobacz TUTAJ). Uzgodniliśmy jak najszybsze wypożyczenie zasilacza - tak, abym miał jeszcze możliwość przypiąć go do Mytek Brooklyn Bridge (a użyczonego mi przez Musictoolz z Warszawy). Zasilacz szczęśliwie dziś do mnie przyjechał.

Hyposos nie jest zwykłym zasilaczem, jakich dookoła wiele. To zasilacz DC o hybrydowej budowie liniowo-impulsowej („Hybrid Power System”). Jak podaje producent, "jego konstrukcja zapewnia niskie tętnienia sieci i niski szum, jak i szybką odpowiedź przejściową (transjentową) oraz wysoką jakość dźwięku". To urządzenie uniwersalne - generuje napięcie stałe, więc teoretycznie można do niego podłączyć dowolny sprzęt, zachowując zgodność parametrów elektrycznych. Na wyjściu uzyskuje się regulowane napięcie stałe w zakresie od 5 do 30 V. Natężenie może osiągać maksymalnie 6 A - przy czym producent zaleca, by nie podłączać odbiorników, które wymagają mocy wyższej niż 80 Watów.

Obsługa zasilacza jest wybitnie intuicyjna i bardzo prosta. Po przyłączeniu urządzenia do zasilania najpierw trzeba je odpowiednio skonfigurować (do tego sprzętu, który będzie zasilany). Korzystając z menu ekranowego należy najpierw wybrać markę i model sprzętu (a może to być DAC, przedwzmacniacz, streamer, etc.), zaś Ferrum Hypsos, operując na wbudowanej bazie danych, automatycznie zaproponuje optymalne parametry zasilania! Baza ta jest bardzo obszerna - są urządzenia marek Mytek, Lumin, Auralic, Arcam, Apogee, SOtM - i wiele, wiele innych. Po wybraniu z menu danego urządzenia należy potwierdzić potrzebne napięcie wyjściowe, a także żądaną polaryzację. Można też dokonywać nastawów ręcznych, regulować rozmaite parametry, ustawiać tryby wyświetlacza, itp. 

Czegoś takiego jak Ferrum HYPSOS jeszcze nie widziałem - niesamowicie technologicznie zaawansowane urządzenie. Bez kozery mogę napisać, że to prawdziwe arcydzieło sztuki inżynieryjnej high-fidelity audio! Po prostu rewolucyjny sprzęt!
Paczka w paczce


Estetyczne opakowanie

Skrócona instrukcja obsługi

W zestawie testowym znajdują się dwa zestawy przewodów zasilających (standardowo producent dołącza jeden)

Przewód klasy audiofilskiej...


Nieprawdopodobnie fantastyczne wykonanie


Do pamięci zasilacza wprowadzono kilkadziesiąt różnych urządzeń o różnych parametrach prądowych

Wybieram Mytek Brooklyn Bridge!

Wstawka z korodowanej stali

Tył urządzenia

Gniazdo cztero-pinowe

Wtyk przewodu zasilającegoZ Mytek Brooklyn Bridge

Aktualne parametry prądowe wyświetlane są na ekranie (ekran można wygasić)

Mytek i FerrumSłucham na słuchawkach Monoprice Monolith M1060C

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację