Polpak

czwartek, 20 maja 2021

Ultrasone Performance 880 Sirius, słuchawki/moduł Bluetooth - zapowiedź testu
Na łamach Stereo i Kolorowo już dwukrotnie recenzowałem słuchawki niemieckiej firmy Ultrasone. Były to modele: Signature Studio (czytaj TUTAJ) oraz Edition 8 Classic Ruthenium (czytaj TUTAJ), czyli jeden profesjonalny oraz jeden tzw. audiofilski. Przyszedł więc czas na coś normalnego, na słuchawki przeznaczone dla każdego melomana - nie studyjne i nie o wyśrubowanej cenie. Tym razem zabieram się za Ultrasone Performance 880 (zobacz TUTAJ i TUTAJ) - słuchawki kosztujące około 1 300 PLN.

Co ciekawe, razem ze słuchawkami Ultrasone Performance 880 do testów otrzymałem także moduł bezprzewodowej łączności Bluetooth dla serii Performance - Ultrasone Sirius (zobacz TUTAJ). To po prostu specjalna nakładka/adapter, który wpina się w muszlę słuchawek Performance, bezpośrednio do wtyku słuchawkowego (wcześniej oczywiście wypinając stamtąd przewód słuchawkowy). Jedną z jego zalet jest także niewielka masa wynosząca zaledwie 12 gram. Sirius wyposażony jest w trzy przyciski. Dwa z nich służą do regulacji siły głosu, a trzeci może być użyty do rozpoczęcia i zatrzymania odtwarzania. Zintegrowany z nim mikrofon pozwala na używanie słuchawek Performance do rozmów telefonicznych (lub do komunikacji między graczami). Dzięki wydajnej baterii może działać bez przerwy do 12 godzin.

Specyfikacja techniczna - Ultrasone Performance 880
Technologie S-Logic PLUS i Natural Surround Sound
Technologia ULE
Ekranowanie MU-metalem
Budowa zamknięta
Przetworniki dynamiczne
Pasmo przenoszenia: 7-35 000 Hz
Impedancja: 32 Ohm
SPL: 94 dB
Przetwornik: 409 mm, pokryta tytanem membrana PET, magnes NdFeB
Masa: 274 g (bez kabla)
Kable: 3 m z 3,5 mm, pozłacanym wtykiem mini-jack, przejściówka 6,3 mm + kabel 1,2 mm z mikrofonem oraz pilotem; wtyk 3,5 mm

Specyfikacja techniczna - Ultrasone Sirius
Kompatybilność: Ultrasone Performance 820, 840, 860, 880
Technologia przesyłu: Bluetooth 4.1, aptX
Profile Bluetooth: HFP, A2DP, HSP, AVRCP
Praca baterii: 8 - 12 godzin
Praca w trybie stand-by: 160 godzin
Czas ładowania: 1 godzina
Maksymalna odległość od nadajnika: 20 m
Przyciski: siła głosu, start/pauza, stop
Masa: 12 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację