RMS

MIP

Polpak

piątek, 14 maja 2021

ADAM Audio Studio Pro SP-5, słuchawki - zapowiedź testu

 


Dopiero co kilka dni temu opisywałem na blogu aktywne monitory studyjne ADAM Audio S2V (czytaj recenzję TUTAJ), a już wczoraj od polskiego dystrybutora Audiostacja przyjechały do mnie na testy słuchawki tego niemieckiego producenta. To model ADAM Audio Studio Pro SP-5 (zobacz TUTAJ oraz TUTAJ) przygotowany przez ADAM Audio wspólnie z Ultrasone, czyli renomowanym niemieckim producentem słuchawek. Studio Pro SP-5 to studyjne, zamknięte słuchawki dynamiczne - z m.in. zaaplikowaną technologią S-Logic Plus firmy Ultrasone i pozłacanymi membranami o średnicy 40 mm. Studio Pro SP-5 mają dużo wspólnych cech z modelem Ultrasone Ultrasone Signature PRO/Studio (zobacz TUTAJ), acz są dodatkowo strojone i modyfikowane przez inżynierów ADAM Audio. Przy okazji dodam, że na Stereo i Kolorowo niecałe trzy lata temu opisywałem Ultrasone Signature Studio (czytaj recenzję TUTAJ).

* * *

Słuchawki powstały w wyniku współpracy dwóch niemieckich firm inżynieryjnych: ADAM Audio i ULTRASONE. Wyróżniającą cechą obu firm jest profesjonalizm i pasja tworzenia produktów oferujących możliwie najlepszą reprodukcję dźwięku. W trakcie prac konstruktorskich podzespoły słuchawek Studio Pro SP-5 były starannie dobierane, wielokrotnie modyfikowane i strojone. Zmiany w membranie i obudowie wprowadzane były w oparciu na wskazówkach inżynierów firmy ADAM Audio tak długo, aż dźwięk i jego barwa były odpowiednie i charakterystyczne dla produktów ADAM Audio.

Pierwsze słuchawki w ofercie firmy ADAM Audio wprowadzają takie technologie jak ULTRASONE S-LOGIC Plus i zostały skonstruowane z myślą o hiper-precyzyjnej reprodukcji dźwięku z maksymalną izolacją pasywną, małym zmęczeniu słuchu oraz płynnym przechodzeniu pomiędzy naszymi słuchawkami i monitorami studyjnymi, przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum komfortu. Bliska współpraca podczas procesu konstruowania została odzwierciedlona na etykiecie znajdującej się na boku słuchawek ADAM SP-5: ADAM AUDIO Berlin – Powered by ULTRASONE.

Słuchawki Studio Pro SP-5 to wysokiej klasy zamknięte słuchawki wokółuszne do profesjonalnego użytku, o zrównoważonej i dynamicznej charakterystyce, przeznaczone do monitorowania i miksowania w studiu lub w konfiguracji mobilnej. Przetworniki w SP-5 wykorzystują pozłacaną membranę o średnicy 40 mm, zapewniającą szerokie pasmo przenoszenia od 8 Hz do 38 kHz, doskonałe przenoszenie transjentów i niski poziom zniekształceń. Reprodukcja dźwięku z nieskazitelną rozdzielczością w pełnym paśmie i czułość 95 dB przy 1 mW na jedną słuchawkę umożliwia słuchaczowi wykorzystanie tych wspaniałych możliwości dynamicznych podczas słuchania.

Opatentowana technologia S-LOGIC R pozwala na doskonałą analizę sceny dźwiękowej i długie godziny słuchania bez zmęczenia. Wyściółka izolacyjna i całkowita waga zaledwie 290 gramów dają maksimum komfortu noszenia tych profesjonalnych słuchawek studyjnych. Dzięki impedancji 70 Ω i wymiennym kablom słuchawki SP-5 są odpowiednie zarówno do używania w każdym studiu, jak też w konfiguracjach mobilnych. Wytrzymały futerał chroni słuchawki przed zniszczeniem, gdy nie są używane podczas podróży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację