Polpak

sobota, 1 maja 2021

Plan recenzji - maj 2021 r.

Na fotografii dwa sprzęty, które będą recenzowane w maju '21: wzmacniacz studyjny Avantone CLA-200 oraz przetwornik cyfrowo-analogowy RT-Project DAC One (wersja lampowa)


1. Powoli kończę opis profesjonalnego wzmacniacza tranzystorowego Avantone CLA-200 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ) pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Wzmacniacz ten jest stosunkowo niedrogi, wygląda rewelacyjnie, a gra jak szalony. Ale to nie przypadek - jego konstruktorem jest sam pan Chris Lord-Alge'y, wybitny inżynier dźwięku...


2. Zaraz potem planuję opublikować test kolejnego wzmacniacza - tym razem będzie to lampowy BAT VK-80i (zobacz TUTAJ) oparty o triody wyjściowe 6C33C-B, popularnie zwane "diabełkami". Jestem pod dużym wrażeniem tej niecodziennej konstrukcji!
3. Wkrótce potem chciałbym poświęcić więcej czasu polskiemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu RT-Project DAC One (zobacz TUTAJ). Do testów otrzymałem wersję skonstruowaną na lampach ECC82 Philips 5963 (w sekcji przedwzmacniacza) oraz zaopatrzoną dwie kości AKM AK4495 pracujące w trybie monofonicznym, czyli w trybie „dual balanced”.
4. W kolejce czeka japoński wzmacniacz zintegrowany TEAC AI-503 (zobacz TUTAJ), który przyjechał do mnie jeszcze na początku marca. Ale w związku z tym, że w kwietniu opisywałem aż cztery inne urządzenia marki TEAC, wzmacniacz AI-503 musiał nieco poczekać. 
5. Od kilku tygodni słucham muzyki na niemieckich monitorach aktywnych ADAM S2V (czytaj TUTAJ). To dwudrożne monitory studyjne bliskiego pola napędzane przez wzmacniacze klasy PWM o mocach 300 W i 50 W (kolejno dla głośnika średnio-niskotonowego oraz dla tweetera). Podstawą akustyczną jest przetwornik niskotonowy Hexacone o średnicy 7", wspomagany przez tweeter S-ART z falowodem HPS.
6. Kolejny zaplanowany wzmacniacz w majowych recenzjach Stereo i Kolorowo to francuski Supravox Vouvray (zobacz TUTAJ). Wzmacniacz jest konstrukcją hybrydową z dwoma lampami elektronowymi 12AU7 w przedwzmacniaczu. Z kolei stopień wyjściowy to klasa AB z tranzystorami bipolarami Toshiba 2SA1943 i 2SC5200, zamontowanymi w układzie przeciwsobnym.
7. Jakiś czas temu od warszawskiego Audiomagic.pl na testy otrzymałem Yulong DA-ART Aquila II (zobacz TUTAJ), czyli DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy. Słucham na nim już od miesiąca, zaś recenzja "sama się pisze" - jej publikacji proszę się spodziewać w drugiej połowie maja.
8. Co prawda niektórzy już odtrąbili odwrót płyt CD jako głównych nośników sygnałów cyfrowych, ale, jak się okazuje, format ten ma się całkiem dobrze, a nawet rozwija się. Amerykański NuPrime, dotąd znany przede wszystkim jako producent DAC-ów i wzmacniaczy cyfrowych, pokusił się o własny napęd CD. To NuPrime CDT-10 (czytaj TUTAJ), czyli transport płyt CD (bez zainstalowanego wewnętrznego konwertera c/a). Ciekawe urządzenie.
9. W maju powinno też się znaleźć miejsce na wyjątkowo przyjemne polskie kable głośnikowe M&B Audio Cable Skyline (zobacz TUTAJ). W zasadzie używam ich non-stop jako główne przewody w bieżących testach. Świetnie wykonane oraz wyjątkowo ergonomiczne (lekkie i ze świetnymi zakręcanymi wtykami Furutech). Godne polecenia.
10. Vermöuth Audio Black Pearl MkII RCA (czytaj TUTAJ) to interkonekty analogowe wytwarzane na wyspie Bali (część Indonezji). To połączenie solidnego rdzenia i wielkogabarytowego przewodnika OCC owiniętego wysokiej jakości izolacją teflonową. Lubię przewody Vermöuth Audio, ich testy przeprowadzam z niekłamaną przyjemnością.
Tak prezentuje się plan minimum recenzji Stereo i Kolorowo przewidzianych na maj. Mam jeszcze zapowiedziane kolejne dostawy sprzętu (pierwsze zaraz po majówce), ale zaanonsuję konkretne urządzenia (osobnymi wpisami na blogu) dopiero jak do mnie przyjadą. Mogą uchylić rąbka tajemnicy, że spodziewam się referencyjnych głośników pewnego polskiego producenta tworzone specjalnie "pod lampę" - głośniki te mają aż 97 dB skuteczności!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację