MIP Sp. z o.o.

Polpak

czwartek, 8 kwietnia 2021

Yulong DA-ART Aquila II, DAC i wzmacniacz słuchawkowy - zapowiedź testu

 Z warszawskiego Audiomagic.pl właśnie dojechał do mnie na testy nowy przybysz z Dalekiego Wschodu. To Yulong DA-ART Aquila II (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli DAC, przedwzmacniacz liniowy i wzmacniacz słuchawkowy klasy "desktopowej" lub "nabiurkowej", jak kto woli. Jak podaje producent, zastosowanych w nim zostało wiele technologii wziętych wprost z referencyjnego modelu DA10, w tym wysoce precyzyjny niskoszumowy system JIC (Jitter and Interface Control) autorskiego rozwiązania FPGA, które poprawia jakość dźwięku dzięki zoptymalizowanej integralności danych, eliminacji jittera i zminimalizowaniu artefaktów cyfrowych, zanim cyfrowy sygnał audio zostanie przesłany do układu DAC.

DA-ART Aquila II został zaprojektowany wokół flagowego 32-bitowego chipsetu ESS ES9038Pro, oferującego dekodowanie 768 kHz i DSD512. Wspiera nowy projekt ESS i wykorzystuje podwójny obwód przetwarzania cyfrowego oferujący dwie oddzielne ścieżki sygnału. Analogowy obwód audio zawiera wysoce precyzyjną analogową regulację głośności, aby zapewnić, że wyjście przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego zachowa każdy aspekt rozdzielczości i dynamiki,  nawet przy niskim poziomie głośności.

Dodam jeszcze, że w zasadzie to nie wiadomo jak poprawnie nazywać tytułowy DAC. Przedsiębiorstwo, które go wytwarza nazywa się Shenzhen Yulong Audio Co. Ltd. (od nazwiska założyciela - YuLong Zhanga), choć same określa się skrótowo jako Yulong Audio. Natomiast nomenklatura urządzeń jest już bardziej skomplikowana. Yulong Audio część z nich nazywa jako serię DA-ART lub DAART, ale często pojawia się też nazwa Yulong DAART lub Yulong DA-ART. Dlatego w tytule stoi Yulong DA-ART Aquila II, a nie samo DA-ART Aquila II.

Najważniejsze cechy:
• Opatentowany system YULONG JIC (kontrola jittera i interfejsu) o wysokiej precyzji i niskiej tolerancji: - Optymalizacja integralności danych i poprawa jakości sygnału cyfrowego. - De-jitter by zminimalizować cyfrowe artefakty.
• Znakomite możliwości cyfrowego dźwięku: - Projekt oparty na chipsecie ES9038Pro DAC z wiodącym w branży dekodowaniem 32Bit / 768kHz i DSD512 - Powszechnie rozpoznawane rozwiązanie XMOS XU208 z dostosowanym (z licencją) sterownikiem Thesycon dla najlepszej jakość dźwięku i stabilności. - Wszystkie interfejsy wejściowe obsługują DoP64 i DoP128, interfejs wejściowy USB dodatkowo obsługuje natywne DSD64/128/256/512. - Do wyboru 3 filtry cyfrowe w celu dostrojenia systemu do różnych gatunków muzycznych i osobistych preferencji.
• Specjalnie opracowany podwójny obwód przetwarzania cyfrowego oferuje unikalne opcje cyfrowego dźwięku: - Tryb synchroniczny: brzmi bardziej angażująco i muzykalnie z prezentacją analogową. - Tryb asynchroniczny: wyróżnia się przejrzystością i szczegółowością.
• Najnowocześniejsza implementacja wzmacniacza słuchawkowego: - 99 stopniowy kontrolowany cyfrowo poziom głośności dla przedwzmacniacza i wyjścia słuchawkowego. - Wzmacniacz w klasie AB, zapewnia do 4000 mW na kanał przy 32 omach. - Znakomita wydajność dla słuchawek nisko- i wysoko-ohmowych.
• Konstrukcja typu „wszystko w jednym” z wszechstronną łącznością: - W pełni zbalansowana konstrukcja, wyjście liniowe o niskiej impedancji, przedwzmacniacz wysokoprądowy i wzmacniacz słuchawkowy. - Szczególną uwagę poświęcono poprawie obsługi urządzeń mobilnych i tabletów z systemem Android i iOS.
• Wielostopniowy, niezależnie regulowany zasilacz z dwóch transformatorów toroidalnych z regulatorami o niskim poziomie hałasu.
• Jednolita, kompaktowa i elegancka aluminiowa obudowa z dużym szerokokątnym wyświetlaczem  IPS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...