Polpak

niedziela, 14 marca 2021

TEAC AI-503, wzmacniacz zintegrowany oraz DAC - zapowiedź testu

 
Kilka dni temu zapowiadałem test japońskiego zestawu TEAC NT-505 / TEAC AP-505 (czytaj TUTAJ), czyli przedwzmacniacza, DAC-a, wzmacniacza słuchawkowego i odtwarzacza sieciowego (w jednym) oraz stereofonicznej końcówki mocy. Wówczas wspominałem, że gdyński dystrybutor DSV Sp. z o.o. sp. k. dostarczył mi na testy jednocześnie aż cztery sprzęty marki TEAC. Tym trzecim jest oczywiście tytułowy wzmacniacz zintegrowany TEAC AI-503 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Teraz mam już u siebie całkiem przyzwoitą "wieżę" składającą się z trzech komponentów - do pełni szczęścia brakuje mi jedynie TEAC CG-10M Master Clock Generator (zobacz TUTAJ).

* * *

Wzmacniacz zintegrowany/USB DAC, TEAC AI-503 to konstrukcja, która obsługuje pliki high-res DSD 11,2 MHz oraz PCM 384 kHz/32 bity i wyposażona jest w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth® (LDAC™/aptX™).

Projekt przedwzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem c/a opiera się na koncepcji sprawdzonej w modelu UD-503. To konstrukcja dual-mono, wykorzystująca moduły Verita AK4490 (Asahi Kasei Electronics) w kanałach prawym i lewym. Urządzenie, oprócz wejścia analogowego RCA, wyposażone jest także w cyfrowy wejście USB dla komputera (Windows/Mac) oraz złącza optyczne i koncentryczne. Funkcjonalność AI-503 zwiększa łączność Bluetooth, która dzięki obsłudze LDAC™ i aptX™ gwarantuje wysoką jakość brzmienia również w przypadku transmisji bezprzewodowej. Na przedniej ściance projektanci umieścili dodatkowo złącze optyczne/3,5 mm mini-jack.

Sercem urządzenia jest wzmacniacz impulsowy ICEPower, który zapewnia wysoką liniowość przy dużej mocy. TEAC AI-503 dostarcza maksymalną moc wyjściową 40 W na kanał przy 4 Ω. W sekcji przedwzmacniacza projektanci zastosowali wysoko precyzyjny układ regulacji głośności TEAC-QVCS (Quad Volume Control System). Urządzenie wyróżnia się wysokim stosunkiem sygnału/szumu, przekraczającym 100 dB.

Funkcjonalność modelu zwiększa wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, wyposażony w obwód TEAC-HCLD (High Current Line Driver). Ten wzmacniacz buforowy zbudowany jest w technice dyskretnej i pracuje w układzie push-pull. Do AI-503 można podłączyć nawet najbardziej wymagające, 600-omowe słuchawki.

Specyfikacja techniczna
- Moc wyjściowa 2 x 40 W
- Impedancja głośników (min) 4 Ω
- Typ wzmacniacza Cyfrowy
- Pasmo przenoszenia 10 Hz ~ 100 kHz + 1 / -3 dB (8 Ω, 1 W, wejście analogowe)
- Stosunek sygnał/szum Więcej niż 100 dB (wejście analogowe, obciążenia 8 Ω, przy mocy znamionowej, A-Weight)
- Zniekształcenia THD 0,005 % lub mniej ( 1 kHz, 8 Ω, 1 W)
- Wejścia analogowe RCA
- Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne, USB
- Wyjście słuchawkowe
- Pilot
- Pobór mocy (max) 38 W
- Pobór mocy (stand-by) 0,5 W
- Wymiary (S x W x G) 290 x 81,2 x 264 mm
- Masa 3,7 kgW pudleDesign i wykonanie najwyższej próby


Falujące wskaźniki wychyłowe hipnotyzują podczas odsłuchów

Świetna funkcjonalność

Tył urządzenia

Za stojak robi stolik kawowy ze szklanym blatem

Zaaplikowałem przewody głośnikowe Luna Cables Gris, sieciowy Perkune Audiophiles Cables oraz optyczny Belkin PureAV


Głośniki to Spendor Classic 4/5

I na koniec cały komplet TEAC - streamer, DAC, wzmacniacz i końcówka mocy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację