Polpak

poniedziałek, 1 marca 2021

Plan recenzji - marzec 2021 r.


Te dwa zdjęcia dzielą niewiele więcej niż dwa tygodnie, ale aż całe 30 stopni Celsjusza! Przyroda oszalała! Powyższe koreańskie streamery Rose RS150 oraz Rose RS210E będą głównymi bohaterami wielu marcowych recenzji...

Na szczęście wyraźnie już widać oraz czuć wiosnę. Dni zrobiły się dłuższe, a słońce mocniej grzeje. Zaś załoga Stereo i Kolorowo będzie witać wiosnę po swojemu, czyli kolejnymi recenzjami urządzeń audio-stereo. Plan na marzec prezentuje się następująco:

1. Na "pierwszy ogień" recenzji pójdą dwa wzmacniacze - pierwszym z nich będzie dzielony francuski YBA Genesis. To zestaw przedwzmacniacz/DAC/stereofoniczna końcówka mocy: YBA Genesis PRE5A oraz YBA Genesis A6 (czytaj TUTAJ). Bezkompromisowe konstrukcje.2. Zaraz potem planuję opisać kolejny wzmacniacz. Mam na myśli semi-profesjonalny wzmacniacz zintegrowany PMC COR (zobacz TUTAJ). To brytyjska konstrukcja rodem z Professional Monitor Company Ltd. Tu chyba jakiekolwiek dodatkowe komentarze są zbędne - to bardzo energetyczna maszyna!


3. W lutym bardzo dużo słuchałem muzyki z koreańskiego strumieniowca Rose RS150 (zobacz TUTAJ), który całkowicie mnie przekonał. Bajecznie łatwą obsługą, referencyjnym dźwiękiem oraz nieprawdopodobnym designem. Tak powinien wyglądać, tak powinien grać i tak intuicyjną powinien mieć obsługę nowoczesny streamer godny lat 20-tych XXI wieku.


4. Skoro zapowiedziałem już streamer Rose RS150, to muszę pójść za ciosem i przedstawić też jego "mniejszego brata", czyli stumieniowiec "all-in-one" Rose RS201E (czytaj TUTAJ). Oprócz tego, że jest to pełnoprawny odtwarzacz sieciowy, to ma także wbudowany wzmacniacz 2 x 50 Wat...5. Następnie chciałbym zająć się sprzętem słuchawkowym. W lutym przyjechał do mnie premierowy, niemiecki SPL Phonitor One d (zobacz TUTAJ). To wzmacniacz słuchawkowy z DAC USB o studyjnej proweniencji, ale który z powodzeniem może być wykorzystywany i w domowym audio hi-fi.6. Później przyjdzie czas na amerykańskie słuchawki bezprzewodowe Shure AONIC 50 Wireless (czytaj TUTAJ) z aktywną redukcją szumów. Mam je od ponad tygodnia i wciąż na nich słucham muzyki...


7. Kolejne urządzenie "słuchawkowe" to ALO Audio Pilot (zobacz TUTAJ), czyli mobilny USB DAC PCM/DSD/MQA. Ma rozmiary przejściówki słuchawkowej, ale to pełnowartościowy DAC na zaawansowanej kości ESS Sabre 9281c Pro.
8. Nie zapomnę też o przewodach audio, a tych mam kilka na testach. Cieszyński Voice Sp. z o.o. w połowie lutego dostarczył zestaw kabli amerykańskiego Cardasa. To przewody głośnikowe Cardas Clear Cygnus Speaker 2 x 3 m. i łączówki analogowe Cardas Clear Cygnus Interconnect XLR 1m (czytaj TUTAJ).9. Mniej więcej w tym samym czasie co powyżej wspomniane przewody Cardas, przyjechał także do mnie na testy przewód zasilający Perkune Audiophile Cables "Matrix Power Cable" (zobacz TUTAJ) skonstruowany przez pana Paula Goodwina z Wilna na Litwie.10. Last but not least - premierowy zestaw brytyjskiego Creek Audio. Całkiem niedawno na testy otrzymałem zestaw Creek Voyage i20 oraz Creek Voyage CD (zobacz TUTAJ), czyli wzmacniacz z DAC oraz odtwarzacz CD. Bardzo ciekawe urządzenia!


Tak wygląda plan testów Stereo i Kolorowo na marzec. Zapraszam do wiosennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację