Polpak

wtorek, 2 lutego 2021

Sieciowy odtwarzacz multimedialny "all-in-one" Rose RS201E - zapowiedź testu


Kilka dni temu zapowiadałem test koreańskiego odtwarzacza strumieniowego Rose RS150 (czytaj zapowiedź TUTAJ). To ultra-zaawansowany, uniwersalny streamer muzyczny, który bez żadnej wątpliwości można określić jako high-endowy. Gra wspaniale pełnym i wielobarwnym dźwiękiem o wyśmienitej selektywności. Ma wysoce dopracowaną aplikację sterującą Rose Connect, a to tego wygląda jak marzenie. Jego design to dzieło sztuki użytkowej - śnieżnobiała, aluminiowa obudowa oraz kolorowy, dotykowy wyświetlacz pokrywający cały front. Niesamowicie taki ekran wygląda, ale jest też bardzo praktyczny.

Rose RS150 na tyle mnie zafascynował, że korzystając z nadarzającej się okazji, szybko zamówiłem jego "mniejszego brata", czyli Rose RS201E (zobacz TUTAJ). To, jak go nazywa producent, sieciowy odtwarzacz multimedialny "all-in-one". Jest oparty na identycznych układach jak Rose RS150 (tzw. platforma ROSE), ma większość jego funkcji, posługuje się tą samą aplikacją Rose Connect (odtwarza pliki PCM, DSD i MQA). Ma jednak nieco mniejsze gabaryty, mniejszych rozmiarów wyświetlacz (przekątna 8,8''), sekcję zasilania ma wyprowadzoną na zewnątrz (zasilacz DC 24 V / 5,0 A), a także wyposażony jest w we wzmacniacz słuchawkowy. Wbudowany przetwornik c/a to "SABRE 32 Reference DAC" (nie wiadomo jaki konkretnie, ale poszlaki wskazują na ESS Sabre Pro ES9038PRO).

Dodatkowo Rose RS201E wyposażony jest w pełnoprawny cyfrowy wzmacniacz o mocy 2 x 50 Wat ("Pure Path Ultra HD Power Amp"), może więc być samodzielnym urządzeniem typu "All-in-One". Ale bezproblemowo można z niego wyprowadzić sygnał analogowy do innego zewnętrznego wzmacniacza lub nawet cyfrowy (z wyjścia optycznego Toslink) do zewnętrznego DAC-a. To się nazywa prawdziwa wszechstronność!

* * *

RS201E to sieciowy odtwarzacz multimedialny HiFi który zapewnia dźwięk wysokiej jakości, Ultra High Pixel Stream razem z różnego rodzaju usługami multimedialnymi w oparciu o HiFi Design Expertise i platformę ROSE. Pozwala stworzyć własną, wysokiej jakości stację dźwiękową.

Projekt premium. Zharmonizowany design dzięki wysokiej jakości obudowie składa się z aluminiowego korpusu z pokrętłem głośności w narożniku, przyciskiem zasilania. Szeroki ekran dotykowy sprawia, że cały jego kształt jest wyjątkowy.

Odtwarzanie multimediów. Połączenie sieciowe między USB. Micro SD. SSD. PC i NAS obsługują najnowszy format audio. MPEG. H.264. H.265. VP9. Ponadto Worldwide Internet Radio i Podcast z funkcją Time Shift. Lista odtwarzania, która zawiera pliki audio-wideo w pamięci lokalnej jako USB. MSD. Dysk SSD zapewnia wygodę użytkowania.

Odtwarzane formaty audio:
- MQA, WAV. FLAC. WMA. MP3. MAŁPA. DFF. DSF
- PCM 8 kHz 384 kHz (8/16/24/32 bit) Natywne DSD: DSD64 (1 bit 2,8 MHz) /DSD128 (1 bit 5,6 MHz) /DSD256 (1 bit 11,2 MHz)

Możesz odtwarzać filmy w pamięci lokalnej (USB/Micro SD/SSD) i współdzielone dyski NAS/sieciowe. Po podłączeniu ROSE i TV kablem HDMI, można oglądać filmy na dużym ekranie.

Obsługiwane formatu wideo:
- H.264/AVC Base/Main/High/High10 profile@level5.1; do 4Kx2K przy 30 klatkach na sekundę, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 H.263, H.264, H.265, VC-1, VP9, VP8,
- MVC, H.265/HEVC, profil Main/Main10 @ poziom 5.1 High-tier; do 4Kx2K przy 60 klatkach na sekundę

Odtwarzanie dźwięku w jakości studyjnej. PCM 32 bit/384 kHz, natywny DSD256 - 32 bity/11,2 MHz obsługa najnowszego PCM 32 bit - 384 kHz o wysokiej rozdzielczości a Native DSD32bit-11,2MHz zapewnia pełny i dynamiczny dźwięk przez referencyjny 32-bitowy przetwornik DAC o wysokiej wydajności.

Technika zmienności sterowników szybkich i wbudowany wzmacniacz mocy Pure Path Ultra HD dla zapewnienia super jakości dźwięku o bardzo niskich zniekształceniach i stabilnej jakości obejmującej całe pasmo. RS201E zawiera technologię MQA który umożliwia odtwarzanie plików audio i strumieni MQA, dostarczanie dźwięku oryginalnego nagrania wzorcowego.
RS201E i akcesoria


Znakomity dotykowy wyświetlacz

Gram z Tidal MQAWyświetlacz jest kastomizowany - można dowolnie go usatwiaćPorównanie Rose RS201E z Rose RS150

Odtwarzam internetowe Radio Nowy Świat

To zdjęcie doskonale pokazuje różnice wielkości obu urządzeń

Front może robić za zegarek - dostępnych jest z 7-8 różnych jego wersji graficznych

Tył urządzeń

Wieczorową porą...

1 komentarz:

  1. Dla mnie do prawdziwego all in one brakuje tunera radiowego i odtwarzacza CD.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację