Polpak

sobota, 20 lutego 2021

ALO Audio Pilot, USB DAC PCM/DSD/MQA - zapowiedź testu
Wczoraj od warszawskiego dystrybutora MIP Sp. z o.o. do testów otrzymałem kilka nowych sprzętów - a wśród nich maleńki ALO Audio Pilot (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy PCM/DSD/MQA oparty na zaawansowanej kości ESS Sabre 9281c Pro. ALO Audio Pilot bardziej wygląda jak adapter, a nie pełnoprawny DAC USB. A jednak! 

Warto też zauważyć, iż ALO Audio to amerykańskie przedsiębiorstwo z Portland (Oregon), które wytwarza kilkanaście ciekawych innowacyjnych urządzeń hi-fi, przede wszystkim "około-słuchawkowych" (wzmacniacze słuchawkowe, kable, etc.). Ma też swój brand Campfire Audio, którym to są oznaczane firmowe słuchawki.

* * *

Przenośny DAC USB Hi-fi typu plug-and-play z obsługą PCM, DSD i MQA - Oto DAC USB Pilot! Potężny. Przenośny. Praktyczny.

Pilot ALO audio to nowy, ekscytujący przenośny DAC USB-C. Posiada na swoim pokładzie fantastycznie brzmiący układ ESS Sabre 9281c Pro w niezwykle kompaktowej obudowie. Pilot to poważny sprzęt hi-fi zawarty w wyjątkowo małych rozmiarach. Pilot obsługuje pełną gamę formatów o wysokiej wierności, dzięki czemu nieustannie powiększające się opcje strumieniowania audio są na wyciągnięcie ręki. Przejściówka z USB-C na Lightning jest dołączona w zestawie.

Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 9281c Pro. Aż trudno uwierzyć, że brzmi tak dobrze. 

Chociaż zwykle nie jesteśmy fanami posługiwaniem się numeracją części stosując je jako nazwy, zrobimy wyjątek dla tego układu. ESS Sabre 9281c Pro to znakomity układ DAC o niskim poborze mocy, który jest łatwo i skutecznie zasilany z urządzenia przenośnego. Obsługuje PCM do 384 kHz, DSD do 5,6 MHz oraz MQA. Posiadanie Pilota przy sobie daje możliwość słuchania dźwięku o wysokiej rozdzielczości na każdym urządzeniu, które może znajdować się w pobliżu.

Potężny i niesamowicie przenośny. Ciesz się doskonałością dźwięku gdziekolwiek jesteś dzięki smukłej, lekkiej konstrukcji Pilota.

Kluczowym aspektem Pilota jest to, jak łatwo można go dopasować do Twojego urządzenia. Po prostu podłącz go do swojego smartfona, a otrzymasz zupełnie nowe doznania odsłuchowe na poziomie hi-fi. Pilot został zaprojektowany do pracy bez uciążliwych wtyczek, co sprawia, że ten przenośny, miniaturowy sprzęt Hi-Fi jest łatwy i całkowicie bezproblemowy w obsłudze i codziennym użytkowaniu.

Specyfikacja techniczna:
• DAC ESS Sabre (9281c PRO z obsługą MQA)
• SNR: 120db
• THD + N przy 0,0006%
• Impedancja wyjściowa <2 omy
• Częstotliwość próbkowania PCM do 384 kHz
• Częstotliwość próbkowania DSD do 5,6 MHz
• Obsługa MQA (Master Quality Authenticated)
• Obudowa aluminiowa
• Końcówka USB-C
• Gniazdo 3,5 mm z obsługą mikrofonu
• W zestawie przejściówka z USB-C na Lightning
• Wskaźnik ledowy
- Niebieski = bezczynność lub dźwięk SD <= 48 kHz
- Czerwony = dźwięk HD > 48 kHz
- Magenta = zawartość MQA
• Zgodne systemy operacyjne: Android / iOS, Windows 10 / Mac
Przejściówka Apple Lightning jest w zestawie - wystarczy ją nałożyć na wtyk USB-C, bardzo praktyczne


Sygnał MQA jest sygnalizowany diodą w kolorze magentaZ iPhone XR i słuchawkami Meze Empyrean

Porównanie z dwoma adapterami Apple

Przejściówka Grado 6,35 mm - 3,5 mm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację