Polpak

czwartek, 28 stycznia 2021

Sieciowy odtwarzacz strumieniowy ROSE RS150 - zapowiedź testu
W tym tygodniu "lotna brygada" sopockiego salonu Premium Sound dosłownie zarzuciła mnie premierowym sprzętem hi-fi przywożąc go do mojego gdyńskiego mieszkania w sporej ilości i różnym asortymencie. Jednym z nich jest sieciowy odtwarzacz strumieniowy ROSE RS150 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To podobnie jak urządzenia Novatron/CocktailAudio produkt koreański. Oczywiście, z Korei Południowej, a nie Północnej (żart). 

ROSE RS150 można określić jako ultra-zaawansowany, uniwersalny streamer muzyczny, który umożliwia różne usługi multimedialne realizując je z wysokiej jakości dźwiękiem, a także dostarcza wideo wysokiej rozdzielczości (!). Innymi słowy, pozwala stworzyć własną, wysokiej jakości stację multimedialną. 

Odtwarzacz wyposażony jest we flagowy układ DAC-a Asahi Kasei AK4499EQ, wewnętrzny liniowy zasilacz, optymalne rozmieszczenie obwodów wewnętrznych, precyzyjny zegar taktujący Femto Clock, obudowę wyciętą z jednego bloku aluminium, pierwszorzędny dotykowy ekran o przekątnej 14,9 cala, własny system HiFi Rose OS i jeszcze wiele innych dobrodziejstw, które czynią go urządzeniem na wskroś high-endowym. A do tego jest jeszcze kapitalnie wykonany - to sprzęt o wspaniałym designie, który został doceniony kilkoma prestiżowymi nagrodami jak "Red Dot Award" czy "Good Design Korea".


* * *

Najnowocześniejsze układy przetwarzania. Nasza implementacja układu DAC zintegrowanego z flagowym układem DAC Asahi Kasei AK4499EQ powoduje, że RS150 oferuje niski poziom szumów, niskie zniekształcenia, ultra-wysoką rozdzielczość oraz analogowy i gęsty dźwięk, dzięki obsłudze plików PCM 32bit/768 KHz z natywnym DSD512 (22,5792 MHz).

Analogowe i wytrawne brzmienie. Rose RS150 dostarcza muzycznej inspiracji wysokiej jakości dźwiękiem dostrojonym przez naszych inżynierów akustyków z trzydziestoletnim doświadczeniem.
Wyraźnie wyraża pełny zakres, od potężnych i bogatych basów po delikatne i eleganckie wysokie tony.

Liniowy zasilacz i optymalne rozmieszczenie obwodów. Nasz liniowy zasilacz i optymalne rozmieszczenie obwodów i układów elektronicznych w obudowie znacząco minimalizuje ilość szumów i zniekształceń. Wyeliminowaliśmy szum elektryczny zapewniając najwyższej jakości dźwięk bez zniekształceń.

Wysoce precyzyjny zegar Femto. Precyzyjny zegar taktujący Femto Clock zapewnia doskonały, stereofoniczny i pozbawiony zniekształceń dźwięk z cichym i wyraźnym obrazem tła.

Obudowa frezowana z bloku aluminium. Obudowa RS150 wykonana jest z wysokiej czystości bloku aluminium, wycinana z jednego kawałka, aby zmaksymalizować wydajność cieplną i ekranowanie układów wewnętrznych. Minimalizując części w obszarze montażu, minimalizujemy wibracje, które mogą wpływać na jakość dźwięku, tworząc głębokie i idealne poczucie przestrzeni.

MQA. RS150 obsługuje technologię pełnego dekodowania MQA. MQA (Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania wzorcowego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać.

Obsługa Video Ultra HD 4K. Pozwala oglądać pliki wideo z lokalnych dysków lub RoseTube w jakości Ultra HD 4K na dużym ekranie przez złącze HDMI.

Dotykowy ekran. Nasz dotykowy ekran o przekątnej 14,9 cala to wyjątkowo intuicyjny i wygodny interfejs służący do obsługi urządzenia. Dzięki wysokiej jakości i intuicyjności menu, obsługa Rose jest niezwykle prosta i przyjemna jak w żadnym innym urządzeniu na rynku. Oczywiście poza menu, wyświetla też okładki albumów i teledyski pod szerokim kątem widzenia.

Intuicyjna i dedykowana aplikacja umożliwia użytkownikom odtwarzanie całej muzyki i filmów ze źródeł lokalnych i sieciowych. Z łatwością steruj urządzeniem za pomocą pilota Bluetooth.

System HiFi Rose OS zapewnia innowacyjne doznania muzyczne. Umożliwia przesyłanie strumieniowo i odtwarzanie muzyki w bardzo wysokiej jakości, wideo w wysokiej rozdzielczości 4K, YouTube bez reklam, podcasty, różne stacje radiowe z całego świata, odtwarzanie/zgrywanie płyt CD i nie tylko.Bezpieczny sposób pakowania

Akcesoria

Wysokiej jakości ekran zajmuje cały front - niesamowita rzeczZaraz po uruchomieniu urządzenia


Wpisuję hasła i loginy


Ustawiam Tidal HiFi

Logo "rose"

Tył urządzenia

Kilka zdjęć aplikacji Rose HiFi (z ekranu iPad Air 2, dn. 29.01.21 r.)


Sprzęt już ustawiony na półce - gram z Tidal HiFi/MQARóżne ustawienia wyświetlacza

1 komentarz:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację