Polpak

środa, 13 stycznia 2021

MTX Audio iX3BT, słuchawki bezprzewodowe Bluetooth - zapowiedź testu
Głupio się przyznawać, ale do zeszłego tygodnia zupełnie nic mi nie było wiadomo o amerykańskiej firmie MTX Audio (zobacz TUTAJ). Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że znana jest głównie na rynku północnoamerykańskim (...ale nie tylko). Produkuje całą masę rozmaitych produktów audio przeznaczonych na różne segmenty użytkowe i o rozmaitym zastosowaniu - przede wszystkim tzw. car audio i motorcycle audio, ale także układy nagłośnienia dla jachtów i motorówek, nieco mniej dla zastosowań domowych (home audio). I inne.

MTX Audio została założona przez pana Loyda Ivey'ego w 1979 roku w mieście Winslow, w stanie Ilinois. Obecnie wchodzi w skład większej amerykańskiej korporacji MiTek, która zatrudnia ponad 750 osób. MiTek Corporation posiada 12. innych firm (w tym MTX Audio) z fabrykami zlokalizowanymi w Ennis w Teksasie, Louisville w Kentucky, Monroe w Wisconsin, West Dundee w Illinois, Winslow w Illinois oraz w Phoenix w Arizonie. W katalogu produktowym znajduje się co najmniej kilkaset pozycji. Szokujące liczby, nieprawdaż?

MTX Audio chyba najbardziej jest znane z głośnika car-audio "MTX Jack Hammer" (zobacz TUTAJ). To największy głośnik niskotonowy na świecie produkowany na zamówienie. Dysponuje mocą ciągłą 6 kW (moc maksymalna 12 000 W). Pasmo przenoszenia 17 - 150 Hz. Waży około 160 kg. Membrana ma średnicę 720 mm. W Polsce jego cena waha się w okolicach 30 000 PLN.

Nie, nie będę Czytelnikowi tutaj na blogu przedstawiać głośników samochodowych. Albowiem MTX Audio produkuje także całkiem niezłe słuchawki konsumenckie, zaś właśnie na testy wylądowała u mnie jedna ciekawa parka. To oczywiście tytułowe MTX Audio iX3BT (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Co ciekawe, nie dość że są one "ultra-hiper-super" wytrzymałe, to akceptują aż trzy źródła: przewodowe, bezprzewodowe Bluetooth i ze slotu karty microSD. Prezentują się znakomicie.

* * *


- Trzy wejścia - trzy źródła: Bluetooth, microSD i AUX.
- Super lekkie (tylko 170 g) i niezwykle wygodne dzięki miękkim poduszkom.
- Bluetooth z automatycznym ponownym połączeniem i ergonomicznymi, prostymi przyciskami w słuchawkach, które kontrolują muzykę i połączenia telefoniczne.
- Odtwarzanie MicroSD: umożliwia autonomiczne odtwarzanie, nie wymaga smartfona, bez Bluetooth, bez zużycia energii związanego z transmisją BT, najlepszą jakość dźwięku w formacie Flac.
- Wystarczy nacisnąć «Odtwórz», aby słuchać muzyki...
- Możesz sparować iX3BT z dwoma urządzeniami jednocześnie. Możesz przełączać się między nimi błyskawicznie...
- Super elastyczny i niezniszczalny pałąk. Możesz go przekręcać tyle, ile chcesz.
- iX3BT można ładować z dowolnego portu USB lub dowolnej ładowarki USB.
- Kabel jest w zestawie. Gdy bateria jest wyczerpana, nadal można używać słuchawek z kablem jack.
- W zestawie trwała, wysokiej jakości torba ochronna.
- Uniwersalny lekki mikrofon + pilot, kompatybilny z Apple® i Android®

1 komentarz:

  1. takie bezprzewodowe słuchawki sa najlepsze, bynajmniej ja tak uważam, kabelki nie przeszkadzają, mi ostatnio wpadły w oko słuchawki Mi True Wireless Earbuds Basic 2 no moze nie sa tanie ale bardzo fajne, zastanawiam się czy kupić czy jednak szukać czegos innego.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację