Polpak

czwartek, 7 stycznia 2021

Głośniki podstawkowe Amphion Argon 3S - zapowiedź testu
Dość niedawno, bo we wrześniu 2020 r., opublikowałem na łamach Stereo i Kolorowo test fantastycznych głośników podłogowych Amphion Argon 7LS (czytaj recenzję TUTAJ). Głośniki te bardzo mi przypadły do gustu, tak więc o nich napisałem w podsumowaniu: "Argon 7LS są pod każdym względem rewelacyjne. Pod względem budowy, designu, uniwersalizmu oraz brzmienia. To głośniki w pełni ucieleśniające ideę dźwięku optymalnego, czyli takiego, który jest w odbiorze kompletny i plastyczny, a jednocześnie wysublimowany i organiczny. Selektywny i detaliczny, acz nie napastliwy. Przestrzenny i przejrzysty, lecz stuprocentowo czytelny i wyrazisty". 

Właśnie dotarły do mnie mniejsi bracia modelu Argon 7LS, czyli podstawkowe Argon 3S (zobacz TUTAJ i TUTAJ. Czy monitory okażą się tak samo genialne jak podłogówki? Mam nadzieję, że tak (oczywiście, przy zachowaniu stosownej miary głośniki podłogowe kontra podstawkowe). Dodam jeszcze, że fiński Amphion oprócz podstawkowych Argon 3S proponuje jeszcze dwa inne modele tej serii: "desktopowe" Argon 0 oraz małe monitory Argon 1.

* * *

Doskonałe kolumny głośnikowe to takie, które z łatwością wtapiają się w każdy wystrój salonu odsłuchowego i które po włączeniu muzyki stają się niemal niewidoczne. Niewidoczne pod względem akustycznym – pozwalając usłyszeć to, co zostało zapisane na płycie winylowej lub CD, bez dodawania jakiegokolwiek elementu ze swojej strony. Takimi kolumnami są podstawkowe głośniki Amphion Argon3S. To jedne z najbardziej transparentnych modeli na rynku – ich „przezroczystość” objawia się naturalnością i neutralnością odwzorowywanego brzmienia. Dodając do tego niezrównany poziom rozdzielczości dźwięku uzyskujemy pełną charakterystykę modelu. Argon3S to kolumny, które pozwalają słuchaczowi zajrzeć „w głąb” nagrań i które nie przeszkadzają muzyce w dotarciu do słuchacza.

Aby zapewnić doskonałą przejrzystość średniego zakresu oraz sprężystość i melodyjność nisko schodzącego basu, nowy model Argon 3S został wyposażony w pasywny radiator, który sprawdził się w serii monitorów studyjnych. Cała konstrukcja została ponadto precyzyjnie zoptymalizowana dźwiękowo, aby zapewnić słuchaczom maksymalną radość ze słuchania swoich ulubionych nagrań. Dzięki temu kolumny głośnikowe Argon 3S wynoszą jakość dźwięku i emocjonalne zaangażowanie na nowy poziom.

Od strony konstrukcyjnej Argon3S to 2-drożne kolumny podstawkowe. Wysoką jakość dźwięku gwarantują zaawansowane przetworniki, 25-milimetrowa tytanowa kopułka wysokotonowa i 165-milimetrowy głośnik niskotonowy z aluminiową membraną, wspomagane przez pasywny radiator. Dodatkowo projektanci wzbogacili kolumny o system U/D/D (Uniformly Directive Diffusion), który dzięki zapewnieniu równomiernej dyspersji fal dźwiękowych minimalizuje anomalie brzmienia spowodowane odbiciami fali dźwiękowej od ścian, podłogi i sufitu.

Specyfikacja techniczna:
- System dwudrożny z membraną pasywną
- Przetworniki:
- -1” tytanowy głośnik wysokotonowy
- - 6,5” aluminiowy głośnik niskotonowy
- Punkt podziału 1 600 Hz
- Czułość 87 dB
- Pasmo przenoszenia 38 - 25 000 Hz -6 dB
- Zalecana moc wzmacniacza 50 - 150 W
- Wymiary (WxSxG) 380 x 191 x 305 mm
- Masa jednej sztuki 12 kg1 komentarz:

  1. Niesamowicie wyglądają. Tak mocno zbudowanych dawno nie widziałem. Głośniki z prawdziwego zdarzenia.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację