Polpak

piątek, 22 stycznia 2021

Odtwarzacz strumieniowy Audiolab 6000N - zapowiedź testu
W tym tygodniu na testy przyjechał do mnie bardzo interesujący odtwarzacz strumieniowy - to stosunkowo nowy, brytyjski Audiolab 6000N (zobacz TUTAJ). To już drugi streamer, który będę właśnie na bieżąco odsłuchiwać. Przypomnę, że wczoraj zapowiadałem recenzję premierowego koreańskiego CocktailAudio N25 (czytaj TUTAJ). 

Audiolab wyposażony jest w niezłej klasy wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy - to ESS Sabre32 ES9018K2M DAC, czyli identyczny jak w przywołanym CocktailAudio N25... System strumieniowania korzysta z aplikacji DTS Play-Fi. Oczywiście, Audiolab bez problemu odtwarza takie serwisy jak Tidal, Spotify, Dezeer, Qobuz, etc. Nie dekoduje zaś formatów DSD i MQA.

Brytyjski Audiolab swoim streamerem 6000N stawia przede wszystkim na funkcjonalność sprzętu, zaś obudowa pozbawiona jest jakichkolwiek wyświetlaczy czy ekranów. Nie jest to do niczego potrzebne, a tylko podraża konstrukcję. W Audiolab wszystko "śmiga" jak należy! Ponadto urządzenie jest wyposażone w pełnowymiarowy transformator toroidalny - żadnych zewnętrznych zasilaczy impulsowych. Zamknięte jest w klasycznej obudowie o szerokości 44 cm.

Uruchomienie streamingu jest bajecznie proste, aplikacja DTS Play-FI przyjazna i nieskomplikowana. Po przyłączeniu Audiolab 6000N do zasilania, po jakichś 3-4 minutach już strumieniowałem Tidal HiFi. Nic trudnego, nic skomplikowanego. W 100% intuicyjny proces.

* * *

6000N to najnowszy odtwarzacz strumieniowy firmy Audiolab. Ten należący do serii 6000 odtwarzacz, dzięki dostosowaniu stylistyki, idealnie pasuje do pozostałych członków z rodziny Audiolab. Dzięki technologii DTS Play-Fi muzyka może być przesyłana strumieniowo przez sieć bezprzewodową w formatach wysokiej rozdzielczości, a w razie potrzeby możemy łatwo rozszerzyć system do multiroom. Możesz przesyłać dźwięk strumieniowo z dowolnego źródła w sieci bezprzewodowej, w tym ze smartfonów, tabletów lub komputerów PC, a także z napędu NAS.

Platforma DTS Play-Fi oferuje bogactwo opcji muzycznych z całego świata. Spotify, Tidal, HD Tracks, Deezer, Amazon Music, Napster, KKBox i Sirius XM to tylko niektóre z oferowanych serwisów. Przeglądaj przewodnik radiowy zawierający tysiące stacji i podcastów. Technicznie urządzenie zbudowano w oparciu o znakomitej klasy modele 6000A i 6000CDT.

Główne cechy:
- Technologia Wi-Fi - DTS Play-Fi przesyła muzykę przez sieci Wi-Fi, zapewniając idealnie zsynchronizowany dźwięk bez opóźnień i utraty jakości
- Dowolny system operacyjny - w pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Apple iOS, Android, Windows PC i Fire OS
- Łatwa konfiguracja - bez logowania, bez skomplikowanych ustawień komputerowych. Wystarczy pobrać aplikację, a w ciągu kilku minut możesz już słuchać muzyki
- Aplikacja DTS Play-Fi - wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i natychmiast wysyłać utwory przez Wi-Fi do urządzenia obsługującego DTS Play-Fi w dowolnym pomieszczeniu w domu
- Multi-room - Ciesz się muzyką w każdym pokoju w domu - wszystkie pokoje na raz, idealnie zsynchronizowane, bez lagów
- Strumieniowe przesyłanie dźwięku bezstratnego - strumień w trybie 24-bit / 96kHz z kompatybilnymi usługami strumieniowymi i formatami plików
- ESS Sabre32 ES9018K2M Reference DAC - taki sam, jak w nagradzanym Audiolabie 6000A
- Izolowany zasilacz - jak w wielokrotnie nagradzanym Audiolabie 6000CDT
- Połączenie Ethernet - przewodowe połączenie internetowe dla aplikacji o dużej przepustowości

DTS Play-Fi to najwyższej jakości bezprzewodowe audio w całym domu, dostępne obecnie w największym ekosystemie marek na świecie. Przesyłaj strumieniowo ulubione treści ze zdumiewającą jakością dźwięku z każdego posiadanego urządzenia. Wszystkie produkty DTS Play-Fi są ze sobą kompatybilne, więc możesz znaleźć idealny głośnik do każdego pomieszczenia, a wszystkie razem będą tworzyły piękną muzykę.

Całe domowe audio: DTS Play-Fi wysyła dźwięk z urządzeń mobilnych do głośników w całym domu, korzystając z zastrzeżonej technologii przesyłania strumieniowego, synchronizacji i uwierzytelniania.

Wolność wyboru. DTS Play-Fi oferuje niezrównany wybór produktów audio dla domu, od kompaktowych głośników zasilanych bateryjnie po potężne kolumny dźwiękowe, zbudowane przez najbardziej cenione marki audio w branży. Nie rezygnuj ze swojego stylu i gustu, aby uzyskać wysokiej jakości bezprzewodowe rozwiązanie audio.

Krytyczny odsłuch. Chcesz usiąść w konkretnym pokoju i docenić subtelności kolekcji audio o wysokiej rozdzielczości? DTS Play-Fi to zapewni. Tryb krytycznego słuchania pozwala przesyłać pliki audio o wysokiej rozdzielczości do produktów premium DTS Play-Fi bez transkodowania lub zmniejszania próbkowania, bez konieczności podłączania przewodów.

Synchronizacja A/V. Nie musisz już cierpieć z powodu małych głośników laptopa lub tabletu podczas oglądania filmów lub YouTube. Korzystając z aplikacji DTS Play-Fi dla Windows, włącz tryb wideo i wyślij dźwięk do najbliższego urządzenia DTS Play-Fi, aby cieszyć się filmem z dźwiękiem premium zsynchronizowanym bezprzewodowo.

Więcej sposobów na kontrolowanie muzyki. Integrujemy się z kontrolą oprogramowania i sprzętu w telefonie, tablecie lub komputerze. Zatrzymaj lub przeszukuj utwory na ekranie powiadomienia lub blokady lub po prostu zostaw telefon w kieszeni i użyj pokrętła głośności, aby zwiększyć poziom dźwięku w całym domu. Masz inteligentny zegarek? DTS Play-Fi można kontrolować zarówno z systemów Android Wear, jak i Apple Watch. Zobacz, co jest grane i szybko zmieniaj przebieg sesji, bez konieczności dotykania telefonu.

Specyfikacja techniczna:
- Poziom wyjścia cyfrowego 500 +/- 50 mVpp
- Impedancja wyjściowa 75 Ohm
- Maksymalna rozdzielczość 192 kHz/24 bit
- Wyjścia cyfrowe 1 x coaxialne , 1 x optyczne
- Poziom wyjścia regulowanego 0 - 2,1 V
- DAC ES9018K2M
- Pasmo przenoszenia +/- 0,5 dB(20 Hz - 20 kHz, ref. 1 kHz)
- THD < 0,003% (1 kHz @ 0 dBFS, BW = 20 - 20 kHz)
- Odstęp sygnału od szumu >115 dB (A-ważony)
- Impedancja wyjścia analogowego 100 Ohm
- Pobór mocy w trybie stand-by < 0,5W
- Zasilanie 220 V - 240 V~50/60 Hz
- Wymiary (Sz x W x Gł) 445 x 65,5 x 313 mm
- Masa 4,9 kg


Dostawa z pabianickiego Q21

Bardzo czysty sposób pakowania

Akcesoria

Prosta obudowa o klasycznych rozmiarach; bez żadnych wyświetlaczy na froncie

Po prawej - przycisk zasilania

Sześć programowalnych przycisków funkcyjnych

Zapalona biała dioda zaświadcza o przyłączeniu urządzenia do sieci Internetu


Srebrna obudowa jest bardzo estetyczna


Tył urządzenia


Liczne gniazda wejściowe i wyjściowe

Porównanie z CocktailAudio N25
Aplikacja DTS Play-Fi i steaming z Tidal HiFi (zrzut z ekranu iPad Air 2)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację