Polpak

sobota, 23 stycznia 2021

Słuchawki Meze Empyrean - zapowiedź testu


Pierwszy raz miałem styczność ze słuchawkami Meze Empyrean ponad dwa lata temu, podczas warszawskiej wystawy Audio Video Show w listopadzie 2018 r. Wówczas była to absolutna i gorąca premiera. Dziś już nieco się ostudziła i znormalniała. Ale nie same słuchawki, bo te nadal są w swojej klasie rewelacyjne. Referencyjne i jedyne w swoim rodzaju.  

Kilka dni temu, wcześniej podróżując po wielu redakcjach i kilkunastu recenzentach (których serdecznie pozdrawiam), i do mnie wreszcie dotarły testowe słuchawki Meze Empyrean (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Stało się to dzięki uprzejmości warszawskiego Audiomagic.pl.

Meze Empyrean mają zainstalowane bardzo oryginalne przetworniki typu ortodynamicznego - producent określa je jako "Isodynamic Hybrid Array". To nietypowa architektura ścieżek przewodzących ułożonych na płytkach przetworników w dwa wzory: mniejszy w kształcie serpentyny, znajdujący się w dolnej części diafragmy oraz większy w kształcie równoległych łukowatych "zakrętów" na końcach - nieco przypominające kształt cewki klasycznego przetwornika planarnego. Taki hybrydowy system napędu ma na celu poprawę propagacji fali dźwiękowej w komorze usznej, szczególnie ekspozycji powyżej 10 kHz, w którym to paśmie dolna część membrany odpowiada za poprawę precyzji dźwięku, a także wpływa na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić.

Tytułowe słuchawki będę testować z zestawem: wzmacniacz słuchawkowy S.M.S.L. SP400 oraz DAC S.M.S.L. M400. Czekam też na premierowy wzmacniacz słuchawkowy/DAC Audio Analogue AADAC, który ma do mnie dojechać na dniach.

* * *

“Empyrean zrodziły się z pasji, ciekawości i innowacji. Jako firma, pozwoliliśmy sobie na swobodę eksperymentowania i podejmowania ryzyka w poszukiwaniu idealnego dźwięku. Aby wygenerować coś naprawdę niezwykłego, trzeba odważyć się badać i to właśnie zrobiliśmy z Empyreanami. Przesunęliśmy i udoskonaliliśmy standardy branżowe i osiągnęliśmy prawdziwy przełom dla audiofilów” - mówi Antonio Meze, projektant i założyciel Meze Audio

Słuchawki Empyrean to produkt dwóch firm pasjonatów, które wspólnie poszukują możliwości wykraczających poza ich indywidualne możliwości. Rezultatem są bezkompromisowe słuchawki, które ucieleśniają śmiałe podejście estetyczne i zorientowane na użytkownika Meze oraz doświadczenie Rinaro w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie przetworników ortodynamicznych.

Rinaro to rozwijająca się firma audio, która ma w sercu swojej technologii zespół badawczo-rozwojowy, który od lat osiemdziesiątych był na czele rozwoju przetworników planarno-magnetycznych. To, co pierwotnie rozpoczęło się jako finansowana przez państwo inicjatywa z naciskiem na innowacje, weszło teraz w nowy rozdział rozwoju wraz z otwarciem nowoczesnego zakładu przemysłowego na Ukrainie.

Specyfikacja techniczna
Typ przetwornika: Izodynamiczny szeregowo hybrydowy Rinaro
Typ konstrukcji: Otwarta, wokółuszna
Pasmo przenoszenia: 4 - 110 000 Hz
Impedancja: 31,6 Ω
Wejściowe SPL: 100 dB (1 mW/1 kHz)
Maksymalne SPL: > 130 dB
THD: < 0,1%
Masa: ~ 430 g

Przetwornik "Isodynamic Hybrid Array"
Kształt: Owalny
Rozmiar: 102 mm x 73 mm
Masa: 82 g
Obudowa: ABS z włóknem szklanym
Typ membrany: Rinaro ISOPLANAR®
Powierzchnia membrany: 4 650 mm²
Waga membrany: 0,16 g
Masa akustyczna: 10,7 kg/m4
Typ układu magnesów: Izodynamiczny
Rozmiar układu magnesów: 75 mm x 49 mm
Strumień magnetyczny: 0,35 TMeze Empyrean dostarczane są w eleganckiej walizce

Wnętrze walizki sowicie wyłożone jest gąbkami


Słuchawki i akcesoria słuchawkowe

Akcesoria

Wymienne pady

Dwa rodzaje przewodu słuchawkowegoPiękny design, pierwszorzędne wykonanie

Widok na przetwornik


Przewody słuchawkowe doprowadzane są do obu muszli

Sobotnie odsłuchy na zestawie S.M.S.L.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację