Polpak

wtorek, 25 maja 2021

TEAC W-1200, magnetofon kasetowy - zapowiedź testu
W ciągu nieomal 10. lat prowadzenia bloga Stereo i Kolorowo ani razu nie zdarzyło mi się zapowiadać testu NOWEGO magnetofonu kasetowego. Owszem, wielokrotnie testowałem i opisywałem różne kasetowce, ale zawsze były to modele vintage. Ale wreszcie nadeszła taka chwila, że właśnie niniejszym zapowiadam fabrycznie nowy, aktualnie produkowany model magnetofonu kasetowego TEAC W-1200 (zobacz TUTAJ). To magnetofon dwukasetowy sterowany pilotem z tzw. full logic system. TEAC W-1200 jest konsumenckim odpowiednikiem profesjonalnego TASCAM 202 MKVII (zobacz TUTAJ). Został wprowadzony na rynek 2018 roku w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Srebrna dostępna jest wyłącznie w Japonii. TEAC W-1200 jest bezpośrednim następcą modelu TEAC W-890R, produkowanego w kilku odmianach i wersjach od 2012 roku.

Nie, TEAC W-1200 to nie jest Nakamichi Dragon, ale zdaje się, że japońscy specjaliści z TEAC/TASCAM skonstruowali całkiem niezłej jakości magnetofon, który jest chyba jedynym aktualnie produkowanym seryjnie (no i oczywiście jego bliźniak TASCAM 202 MKVII). TEAC W-1200 zaopatrzony jest w całkowicie aluminiową obudowę, ma wyjście USB dla archiwizacji kaset, posiada system redukcji szumów dla odtwarzania kaset w formacie odpowiadającym Dolby B, umożliwia przegrywanie kaset pomiędzy kieszeniami (każda z nich ma niezależny napęd i sterowanie), można nagrywać jednocześnie z wejścia line-in na dwie kasety jednocześnie. Z kolei funkcja REC MUTE pozwala usunąć niepotrzebne przerwy między nagraniami. Możliwie jest również nagrywanie w trybie MIX. Można też regulować prędkość odtwarzanego materiału jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czyli wydaje się być całkiem nieźle.

Dziś zabieram się za testy i odsłuchy TEAC W-1200 - nawet specjalnie dla niego kupiłem kilka nowych kaset magnetofonowych. Od razu zaznaczam, że mam świadomość, iż w cenie nowego TEAC W-1200 (czyli około 2 000 PLN) można wybrać i nabyć całkiem niezłej klasy i dźwięku używany magnetofon kasetowy, bo takich przecież dostępnych jest wiele. Lecz muszę osobiście przetestować T-1200 w moim systemie hi-fi - po to, aby wyrobić sobie o nim zdanie, a następnie ów rezultat w postaci stosownej recenzji opublikować na stronach Stereo i Kolorowo. Przecież właśnie dlatego prowadzę ten blog! 


1 komentarz:

  1. Witam
    Chciałbym prosić Pana o doradzenie w kwestii doboru głośników. Obecnie posiadam AE AELITE2 napędzane wzmacniaczem Hegel h70, którego kupiłem zachęcony również Pańską recenzja :). Zastanawiam się nad takimi kolumnami jak NHT 2.5i (nie wiem czy nie będą za duże, ponieważ mój pokój ma lekko ponad 16m2 i czy Hegel im podoła), Elac 510, oraz Avance Alpha 220i, które byłyby zdecydowanie najtańsze z tego grona. Mógłbym liczyć na jakąś podpowiedź, które z nich najlepiej zgrałyby się z Heglem? A także które będą najuniwersalniejsze, repertuar u mnie jest bardzo zróżnicowany od Diany Krall, Dire Straits poprzez gatunki jaak rap, reggae po ciezszy rock i metal.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację