Stereo i Kolorowo z założenia jest blogiem poświęconym recenzjom sprzętów hifi, ale nie jesteśmy przecież obojętni na Zło panoszące się na świecie. Całym sercem solidaryzujemy się z walczącą Ukrainą, która broni się przed zbrojnym i krwawym atakiem bandyckiej Rosji!
* * *
Niestety, mam niekiedy spore opóźnienia w realizacji bieżących recenzji - składa się na to kilka różnych obiektywnych czynników, na które mam dość minimalny wpływ. Ale idę do przodu! W marcu '22 zaplanowałem następujące recenzje:
1. Właśnie kończę opis słuchawek Ultrasone Signature Master (zobacz TUTAJ). W całości zaprojektowane i wykonane w Niemczech, reprezentują trzy nowe modele serii Master - oprócz modelu Master można też tu znaleźć Natural i Pulse. Wyposażone zostały w nową generację technologii oznaczoną jako S-Logic 3.
2. Zaraz potem planuję opublikować test premierowych, francuskich głośników podłogowych Davis Acoustics Courbet N°8 (czytaj TUTAJ). To potężne trójdrożne kolumny wykorzystujące trzy firmowe przetworniki, wszystkie produkowane w zakładzie produkcyjnym w Troyes: nowy głośnik wysokotonowy kopułkowy z tkaniny o podwójnej dekompresji, głośnik średniotonowy znany z modelu Olympia One Master (nagroda Diapason d'Or 2016), bardzo szybki i bardzo szczegółowy niskotonowy głośnik 21 cm „Carbon” - zaprojektowany specjalnie dla tego modelu.
3. Od miesiąca do ustawiania sprzętów hifi używam polski stolik audio FOS-5AS Ambipad (zobacz TUTAJ). To stolik z serii podstawowej FOS - ma zainstalowane podwójne blaty z absorberami polimerowymi, dodatkowo każdy poziom izolowany jest kolcami stalowymi, regulowanymi z podkładkami.
4. Bardzo podoba mi się nowy wzmacniacz słuchawkowy / DAC Chord Mojo 2 (zobacz TUTAJ). To urządzenie nowej generacji oparte na systemach FPGA, z zaawansowaną, opatentowaną firmową technologią. Producent informuje, że Mojo 2 jest pierwszym na świecie urządzeniem, które posiada bezstratny procesor DSP. Urządzenie umożliwia precyzyjne dostrojenie barwy w aż 18. krokach w każdym z czterech zakresów częstotliwości: niższy bas, średni bas, niższe wysokie tony, najwyższe tony.
5. Dość długo w kolejce na test czeka doskonały mini-wzmacniacz z DAC Astell&Kern USB-C Dual DAC (zobacz TUTAJ), który używam już od ponad trzech miesięcy. Mam nadzieję nadrobić ową zaległość w marcu...
6. Już nie w kolejce, a w zamrażarce oczekuje test przenośnego Astell&Kern SE200 (zobacz TUTAJ) - otrzymałem go do recenzji na początku grudnia '21, ale wciąż mam rozgrzebany tekst recenzji. A szkoda, bo to wysoce interesujące źródło cyfrowe oraz DAC i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy. Architektura wbudowanego konwertera cyfrowo-analogowego oparta jest na aż trzech kościach DAC: jednej firmy Asahi Kasei Microdevices AK4499EQ i dwóch ESS ES9068AS (te pracują w trybie dual-mono), jest to tym samym pierwszy na świecie odtwarzacz przenośny, w którym zastosowano potrójny układ przetworników DAC.
7. Za jakiś tydzień opublikuję test szkockich głośników podstawkowych Fyne Audio F500SP (czytaj zapowiedź TUTAJ). Model F500SP przynależy do nowej serii "Special Production", zaś najważniejszą cechą tej linii jest wykorzystanie przetworników IsoFlare™ pochodzących z serii wyższej F700 w poprawionych obudowach linii F500. Generalnie rzecz biorąc nowe F500SP konstrukcyjnie znacznie odbiegają od klasycznych F500 - to w zasadzie zupełnie inne głośniki
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarz będzie oczekiwać na moderację