Polpak

sobota, 15 stycznia 2022

iFi Audio GO blu, mobilny wzmacniacz słuchawkowy Bluetooth - zapowiedź testu
Sporo melomanów niekiedy staje przez następującym dylematem: idę na spacer, jadę pociągiem, siedzę w biurze, a jednocześnie pragnę słuchać muzyki ze smartfonu za pośrednictwem słuchawek przewodowych - ale najlepiej chciałbym, aby smartfon pozostał całkowicie wolny od przewodów, bo pragnę wygodnie odbierać / czytać na nim pocztę, wykonywać jakąś pracę, robić zdjęcia, grać w grę etc. A zwisające przewody mocno ograniczają posługiwanie się smartfonem oraz moje ruchy / aktywność! Otóż najnowsza przystawka iFi Audio GO blu właśnie coś takiego umożliwia (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To innowacyjny produkt brytyjskiej iFi Audio by Abbingdon Music Research.

iFi Audio GO blu komunikuje się bezprzewodowo ze smartfonem (choć nie jest jedynie do tego typu urządzeń ograniczony) pobierając zeń sygnał, który następnie przekazuje, ale już przewodowo, do podpiętych do niego słuchawek słuchawek (poprzez gniazda 3,5 mm i 4,4 mm Pentaconn). Proste i skuteczne. Ergonomiczne.

W rezultacie smartfon spoczywa sobie spokojnie (w kieszeni, na blacie biurka, stołu itp.) pozbawiony zwisających zeń przewodów (no chyba że będzie jednoczasowo ładowany), zaś słuchawki są zespolone z maleńkim akcesorium Bluetooth GO blu. To mini-urządzenie swobodnie porozumiewa się z telefonem bądź tabletem sygnałem napowietrznym, a równolegle jest wzmacniaczem sygnału. Genialnie w swej uniwersalności i prostocie.

Co ważne, wbudowany do GO blu wysokiej jakości mikrofon chipowy (CMOS-MEMS) umożliwia prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym oraz w grach, a także dostęp do asystentów głosowych jak Apple Siri oraz Google Assistant.

Jak podaje producent: Wykorzystanie czterordzeniowego układu przetwarzania Bluetooth QCC5100 firmy Qualcomm pozwala iFi GO blu na obsługę w wysokiej rozdzielczości wszystkich dostępnych formatów audio, w tym aptX Adaptive i aptX HD, Sony LDAC i HWA/LHDC, aptX i aptX Low Latency, AAC oraz SBC. iFi GO blu łączy się z urządzeniem źródłowym bezprzewodowo poprzez Bluetooth 5.1. Funkcje Xspace oraz Xbass pozwalają na dodatkowe dostosowanie dźwięku do gustu użytkownika. Xspace znacząco zwiększa scenę dźwiękową, co sprawdza się perfekcyjnie przy filmach i grach. XBass natomiast odpowiada za podbicie najniższych częstotliwości. Wyjątkowo, jak na urządzenie tego typu i rozmiaru, ifi GO blu zawiera odseparowane i indywidualnie zoptymalizowane moduły Bluetooth, DAC i wzmacniacza.

Moduł Bluetooth wysyła sygnał 32-bitowego układu DAC Cirrus Logic CS43131 z dostosowanym filtrem cyfrowym oraz precyzyjnym systemem zegara, które zapewniają bardzo niski poziom jittera, a także minimalizują zniekształcenia w cyfrowym sygnale audio.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, także w GO blu zastosowano niestandardowy wzmacniacz operacyjny serii OV, który ma zapewnić wyjątkowo niski poziom szumów, niskie zniekształcenia (0,0001%) oraz szerokie pasmo. Moduł wzmacniacza dostarcza do 5,6 V, nawet przy stosunkowo dużym obciążeniu słuchawek. Aby właściwie dostosować siłę sygnału do czułości podłączonych słuchawek, funkcja automatycznego wzmocnienia (auto-gain) zwiększa lub zmniejsza moc wyjściową o 6 dB. Moduł wzmacniacza wykorzystuje symetryczne ścieżki sygnału dual mono i koncepcję projektu iFi Direct Drive – sprzężone bezpośrednio, aby zapewnić czystą ścieżkę sygnału bez powodujących zniekształcenia wyjściowych kondensatorów sprzęgających.


iFi GO blu zawiera dwa wyjścia słuchawkowe: w pełni zbalansowane wyjście 4,4 mm Pentaconn oraz 3,5 mm wyjście S-Balanced dla słuchawek z kablem typu single-ended, co pozwala zmniejszyć przesłuch i zniekształcenia nawet o 50%. Jest to szczególnie korzystne w przypadku IEM wysokiej czułości. Oba oferowane wyjścia słuchawkowe są pozłacane, aby zapobiec matowieniu, a tym samym zachować optymalną jakość styków.

Obwody iFi GO blu zawiera komponenty wysokiej jakości, w tym:
- wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G (ceramika klasy 1), które zapewniają wyższą stabilność i niskie zniekształcenia w całym paśmie sygnału.
- wielowarstwowy kondensator japońskiego producenta muRata, który ma niską równoważną rezystancję szeregową (ESR) oraz imponującą odporność na zakłóceni
a.Estetyczne pudełko

Skrócona instrukcja użytkowania

Bardzo przyjemny sposób pakowania

Przewód USB-A - USB-C do ładowania oraz skórzany woreczek ochronny ze ściągaczem


Zaraz po wyjęciu z opakowania

Gram z iPad Air 4 i słucham na Ultrasone Signature Master

Piękny drobiazg z podłączonym doń wtykiem przewodu słuchawkowego


Tył GO blu, a na nim oznaczenia poszczególnych przycisków funkcyjnych

Dwa wyjścia słuchawkowe - niesymetryczne 3,5 mm oraz zbalansowane 4,4 mm Pentaconn

Wielofunkcyjne pokrętło / przycisk fenomenalnie spełnia swą funkcję i jest bardzo dokładne w użyciu

Wejście USB-C dla ładowania akumulatora; zielona dioda wskazuje poziom co najmniej 60% naładowania (żółta od 60 do 10%, czerwona - poniżej 10%)

Dioda świeci na cyjanowo - aktywowany został tryb XSpace

Dioda świeci na żółto - aktywny tryb XBass

Dioda biała - aktywny tryb XBass oraz XSpace

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację