Polpak

sobota, 1 stycznia 2022

Plan recenzji - styczeń 2022 r. 

I znowu nastał Nowy Rok... Rok 2022 zapowiada się bardzo ciekawie pod względem hi-fi - anonsowanych jest wiele rozmaitych premier sprzętowych. Aktywnie rozwija się streaming muzyki, wręcz lawinowo pojawiają się nowe serwisy do tego służące oraz urządzenia strumieniujące dźwięk. Wciąż poprawia się jakość i wydajność tych działań i procesów, warto być optymistą. 

W styczniu 2022 roku planuję następujące testy:

1 - 2. Właśnie kończę recenzję mini-wzmacniacza słuchawkowego oraz DAC-a Violectric CHRONOS (czytaj zapowiedź recenzji TUTAJ). Tego typu maciupeńkie urządzenia niesamowicie mnie zadziwiają. Podłączone do smartfonu lub tabletu nieprawdopodobnie potencjalizują i ulepszają brzmienie owych urządzeń czyniąc wręcz cuda z jakością odsłuchu muzyki via Tidal Plus czy Apple Music na słuchawkach. CHRONOS jest najlepszym tego przykładem. Ale także Astell&Kern USB-C Dual DAC (zobacz TUTAJ), który testuję równolegle.


3. Niedawno otrzymałem najnowszy model słuchawek japońskiej firmy Final Audio, czyli bezprzewodowe Final UX3000 (zobacz TUTAJ) z aktywną redukcją szumów. Polski dystrybutor Fonnex ma tę przewagę nad innymi, że jego właścicielem jest rodowity Japończyk pan Nobumasa Mori, stąd japońskie premiery wielu sprzętów są szybko dostępne także i w Polsce. W przypadku słuchawek Final UX3000 mamy je nawet wcześniej niż w inne państwa Europy!4. Od kilku tygodni słucham na wzmacniaczu Canor AI 1.10 (czytaj TUTAJ). To, precyzyjniej pisząc, zintegrowany wzmacniacz stereo w czystej klasie A o mocy do 50 Wat na kanał z tłumikiem przekaźnikowym oraz dwoma niezależnymi blokami dla każdego kanału. Rewelacyjna maszyna ze Słowacji.
5. Bardzo mnie zafascynowały słuchawki Abyss DIANA V2 (czytaj anons TUTAJ). To są słuchawki planarne z bardzo wysokiego przedziału hi-fi, high-endowego. Nic więcej nie napiszę, tego referencyjnego dźwięku należy posłuchać samemu. Super dźwięk!6. Kolejne słuchawki w "poczekalni" Stereo i Kolorowo to premierowe Ultrasone Signature Master (zobacz TUTAJ). W całości zaprojektowane i wykonane w Niemczech, reprezentują trzy nowe modele serii Master - oprócz modelu Master są też tu Natural i Pulse. Wyposażone zostały w nową generację technologii oznaczoną jako S-Logic 3.7. Słuchawki wymagają tego, żeby je "gdzieś" podłączyć - optymalnie powinien to być wzmacniacz słuchawkowy lub jakiś sprzęt w takowy wyposażony. Dlatego kolejnym przedmiotem testu będzie referencyjny wzmacniacz Eleven XI Audio Broadway (czytaj zapowiedź TUTAJ) - symetryczny i bateryjny, czyli wyposażony w wewnętrzny akumulator. Wzmacniacz ten jest szczególnie rekomendowany do wymienionych wcześniej Abyss DIANA V2.8. Następnym interesującym źródłem cyfrowym i jednocześnie wzmacniaczem słuchawkowym jest przenośny Astell&Kern SE200 (zobacz TUTAJ). Architektura jego konwertera cyfrowo-analogowego oparta jest na aż trzech kościach DAC: jednej firmy Asahi Kasei Microdevices AK4499EQ i dwóch ESS ES9068AS (te pracują w trybie dual-mono), jest to tym samym pierwszy na świecie odtwarzacz przenośny, w którym zastosowano potrójny układ przetworników DAC.9. Wyjściem słuchawkowym dysponuje też Silent Angel Munich M1 (zobacz TUTAJ), ale to przede wszystkim streamer oraz odtwarzacz plikowy z funkcją przedwzmacniacza liniowego. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi ARM Cortex-72 i niskoszumowej pamięci DDR4 DRAM, Munich M1 w rzeczywistości jest komputerem zaprojektowanym do strumieniowania muzyki, z pominięciem wszystkich funkcji niezwiązanych z muzyką. Oj, ten Munich nieźle namiesza w 2022 roku.10. Dosłownie przed chwilą, bo w Sylwestra, dotarł do mnie NuPrime CDT-8 Pro (czytaj TUTAJ), czyli transport płyt kompaktowych. A precyzyjniej pisząc - profesjonalny transport płyt CD z wydajnym procesorem DSP wyposażonym w zaawansowaną korekcję błędów i głównym kontrolerem zegara całego systemu dekodującego sygnał.Tak prezentuje się plan styczniowych recenzji Stereo i Kolorowo. Muszę też dodać, że w grudniu '21 miało do mnie dotrzeć na testy o wiele więcej różnych sprzętów hifi, ale sporo dostaw do Polski opóźnia się. Mam obiecanych z 4-5 premierowych urządzeń, które najprawdopodobniej przyjadą do PL dopiero w styczniu. Jak tylko je otrzymam, zaraz będę Czytelnika o tym informował na blogu. Do Siego Roku 2022!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację