RMS

MIP

Polpak

środa, 29 grudnia 2021

Silent Angel Munich M1, streamer z funkcją wzmacniacza słuchawkowego - zapowiedź testu

 Właśnie dotarł do mnie bardzo interesujący odtwarzacz sieciowy o intrygującej nazwie Silent Angel Munich M1 (zobacz TUTAJ). To przede wszystkim streamer sieciowy oraz odtwarzacz plików audio, ale także wzmacniacz słuchawkowy oraz przedwzmacniacz liniowy. Można go też określić "integratorem audio", bo z powodzeniem spełnia funkcję domowego centrum muzycznego spajającego kilka różnych urządzeń końcowych. Urządzenie to, wbrew swej nazwie gatunkowej "Munich", nie jest produktem niemieckim, a chińskiej firmy Thunder Data Co. Ltd., która to w ostatnich kilku latach przebojem zdobywa światowe rynki oraz równolegle serca i uszy melomanów. 

Przedsiębiorstwo Thunder Data Co., Ltd zostało założone przez panów dr Erica Jian Huanga i Chorusa Chuanga, ekspertów w zakresie inżynierii rozwoju sprzętu informatycznego, jego oprogramowania oraz zarządzania projektami high-tech. To innowacyjna firma technologiczna, której celem jest zastosowanie technologii pamięci masowej na poziomie korporacyjnym do wysokiej klasy produktów elektroniki użytkowej, w tym dziedziny high-fidelity audio. Dla tego segmentu została stworzona osobna marka, którą nazwano dość poetycko , bo "Silent Angel" (pol. Cichy Anioł).

Jak podaje jego dalekowschodni producent, Munich M1 dzięki czterordzeniowemu procesorowi ARM Cortex-72 i niskoszumowej pamięci DDR4 DRAM, w rzeczywistości jest komputerem zaprojektowanym do strumieniowania muzyki, z pominięciem wszystkich funkcji niezwiązanych z muzyką, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość transmisji danych. Urządzenie wyposażone zostało w zoptymalizowany system operacyjny ViTOS Orbiter firmy Silient Angel z bezpośrednią obsługą Spotify, Roona i AirPlay oraz superszybki terminal sieciowy 1 000 Mbps, Dzięki temu Munich M1 jest w stanie dostarczyć najwyższej jakości transmisję plików tak długo, jak sieć domowa jest w stanie zapewnić optymalny transfer danych. Urządzenie otrzymało całkowicie pasywny system chłodzenia, co pozwoliło wyeliminować jego szum własny.

Jako pełnoprawny odtwarzacz strumieniowy sprzęt jest wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy, posiada więc bezpośrednie wyjścia analogowe realizowane na gniazdach RCA (jest też dostępny wyłącznie transport sieciowy Munich M1T - bez zainstalowanego wewnętrznego DAC-a). Na pokładzie znaleźć również można wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, co jest ergonomicznym i praktycznym rozwiązaniem, albowiem jedna skrzynka służy zarówno do streamingu, cyfrowej obróbki DAC oraz umożliwia odsłuchy na słuchawkach.

Najważniejsze cechy urządzenia:
• pasywny system chłodzenia
• zmniejszony w znacznym stopniu szum własny
• 6,35 mm wyjście słuchawkowe
o 33 Ω – 1mW – THD 0,0035%
o max 375 mW – THD 0,002%
o 590 Ω – 275 mW – THD 0,0015%
• software: Spotify Connect, Roon Ready, AirPlay 2
• port Ethernet o szybkości 1000Mb/s
• system operacyjny VitOS Orbiter
• wyjścia RCA – 2 Vrms, THD 0,00134%/0,00164%
• pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 000 Hz ±0,5 dB
• SNR 108 dB
• cyfrowe wyjścia sygnału – AES/EBU, I2S, Coaxial wspierają sygnał do PCM 384 kHz i DSD 5,6 MHz (DSD128)
• USB Audio PCM do 768 kHz, DSD 11,2 MHz (DSD256)
• możliwość podłączenia zewnętrznych nośników po USB A
• analogowe wyjście sygnałuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację