Polpak

niedziela, 2 stycznia 2022

Atlas Cables Hyper Achromatic S/PDIF / Atlas Cables Eos 4dd Schuko, cyfrowy przewód koaksjalny / przewód zasilający - zapowiedź testu

 Tuż przed Sylwestrem białostocki dystrybutor RAFKO dostarczył mi na testy transport CD NuPrime CDT-8 Pro (czytaj o tym TUTAJ), czyli "profesjonalny transport płyt CD z wydajnym procesorem DSP wyposażonym w zaawansowaną korekcję błędów i głównym kontrolerem zegara całego systemu dekodującego sygnał". Ale do przesyłki dystrybutor dołączył też kable specjalnie dobrane / przeznaczone dla owego transportu. Otrzymałem cyfrowy Atlas Cables Hyper dd Achromatic S/PDIF Coaxial 0,5 m. (zobacz TUTAJ i TUTAJ) oraz zasilający Atlas Cables Eos 4dd Schuko 2 m. (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Bardzo przyjemne kable.

* * *

Hyper Achromatic RCA S/PDIF to został zaprojektowany tak, aby spełniał wymogi specyfikacji konsumenckiego audio cyfrowego, zachowując prawdziwą impedancję 75 Ohm, zapewniając bezbłędną transmisję cyfrowych sygnałów danych. Wiele kabli faktycznie nie spełnia normy 75 omów z powodu wad w sposobie produkcji i montażu samego kabla. Nasze spawane na zimno złącza bez lutowania zapobiegają przerwom ciągłości i kompresji ekranu kabla, co powoduje problemy z impedancją i prowadzi do pogorszenia jittera.

Hyper Achromatic RCA S / PDIF korzysta z uproszczonej wersji systemu dual-drain, pierwotnie opracowanego dla naszych najlepszych interkonektów Mavros i Asimi. Podwójne symetryczne przewody odprowadzające (drain) łączą ekran z wtykiem, co oznacza, że kabel można konfekcjonować bez zniekształcania, skręcania lub mechanicznego obciążania precyzyjnie ułożonego ekranu. Korzyści polegają na utrzymaniu stałej, niskiej impedancji aż do wtyku oraz całkowitym ekranowaniu 360 ° przed szumami i utratą sygnału spowodowanymi przez RFI (zakłócenia częstotliwości radiowych).

Eos 4dd to kabel zasilający oparty o 4 milimetrowy przewodnik z miedzi OFC zaekranowany aluminiową folią mylarową w technologii dual drain. Producent dedykuje go do urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu na prąd z kategorii stereo jak i kina domowego. Z kolei recenzenci wskazują, że EOS 4dd genialnie sprawdza się z urządzeniami analogowymi wrażliwymi na wszelkie zakłócenia np preampami gramofonowymi.

Technologia DD (Dual Drain). Ekran dual drain to najbardziej innowacyjny element kabla Hyper. Konstrukcja "dd" została zaczerpnięta z topowej serii interkonektów Atlas Cables: Mavros oraz Asimi, czyli z kabli około 10-krotnie droższych. Polega na zastosowaniu ekranu, który osłania przewodnik od wtyczki do wtyczki i nie jest w żadnym miejscu zwijany, zaginany lub zniekształcany, jak to ma miejsce w każdym innym ekranowanym kablu. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu z ekranem dwóch żył uziemiających, które są wyprowadzane na zewnątrz kabla i podłączane do uziemienia. Jest to autorska technologia Atlas Cables. Żyły uziemiające zatopiono między ekranem z żyłek OCC a miedzianą folią mylarową.

Na konstrukcję kabli zasilających Eos składają się:
- przewodnik z wysokiej jakości miedzi OFC o niskiej rezystancji, używanej także do kabli głośnikowych, w konfiguracji triple core dual drain
- wysokowydajnościowy, stabilizowany dielektryk PVC
- zaawansowany ekran z folii Mylar pokrywający przewodnik w 100% podłączony w technologii dual drain
- dielektryk PTFEBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację