Polpak

piątek, 11 lutego 2022

Fyne Audio F500SP, głośniki podstawkowe - zapowiedź testu 

Prawie dwa lata temu opisywałem na blogu Stereo i Kolorowo szkockie podłogowe kolumny głośnikowe Fyne Audio F702 (czytaj recenzję TUTAJ). Wspominam o tym nieprzypadkowo, bo oprócz tego, że głośniki te wyjątkowo przypadły mi wówczas do gustu, to łączą się też bezpośrednio z dziś zapowiadanym premierowym podstawkowym modelem Fyne Audio. Chodzi tutaj oczywiście o głośniki Fyne Audio F500SP (zobacz TUTAJ), zaś ich części wspólne z z F700 to identyczne zainstalowane przetworniki. F500SP przynależy do nowej serii "Special Production", zaś najważniejszą cechą tej linii jest wykorzystanie przetworników IsoFlare™ pochodzących z serii F700 w poprawionych obudowach linii F500. Generalnie rzecz biorąc nowe F500SP konstrukcyjnie znacznie odbiegają od klasycznych F500 - to w zasadzie zupełnie inne głośniki.

* * *

Przetwornik IsoFlare™ (F700) wyposażono w Flux Focussin System, który wytwarza wysoką gęstość strumienia w cewkach drgających, zapewniając mocniejszy bas i wyższą czułość w zakresie niskich częstotliwości. Strukturę z której wykonana jest włóknista membrana głośnika i materiał na zawieszenie FyneFlut jest taki sam jak te wykorzystywane w serii F700. W odróżnieniu od przetworników linii F500, gdzie kopułka wysokotonowa wykonana jest z tytanu, w modelach SP wykorzystuje się pochodzącą z linii F700 kopułkę magnezową.

Wszystkie kolumny głośnikowe z tej serii zbudowane są z bardzo gęstych płyt MDF pochodzących z Europy a wnętrza zawierają trzy różne uzupełniające się materiały tłumiące. W połączeniu z systemem Bass Trax, modele SP oferują niezrównaną płynność odtwarzania basów i znikome zniekształcenia. Kompleksowa gama ulepszeń w stosunku do tradycyjnych konstrukcji serii F500 zapewnia poprawę brzmienia w całym zakresie częstotliwości. Od odkrywania subtelnych szczegółów i instrumentalnych niuansów w muzyce kameralnej po miażdżącą moc basów rockowych hymnach, konstrukcje SP Fyne są naprawdę wyjątkowe. Modele Special Production są ręcznie budowane i dobierane w pary w fabryce Fyne w Wielkiej Brytanii. Dzięki szerokiemu wyborowi luksusowych wykończeń, w tym dzięki okleinie Piano Gloss Walnut, monitory prezentują się doskonale i pasują do każdego wnętrza. Wszystkie modele dostarczane są z luksusowymi akcesoriami, w tym obrobionymi kolcami, radełkowanymi nakrętkami zabezpieczającymi i charakterystycznymi solidnymi aluminiowymi przyrządami poziomującymi (cytat ze strony Fyne Audio).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację