Polpak

poniedziałek, 7 lutego 2022

Plan recenzji - luty 2022 r.

Na moje maderskie, zimowe wakacje zabrałem m.in. słuchawki Final Audio UX3000 oraz ag COTSUBU, parowałem je głównie z iPad Air 4 via Bluetooth. Muzykę streamowałem przede wszystkim z serwisów Tidal Plus lub Apple Music


W lutym '22 nieco później niż zazwyczaj publikuję miesięczny plan recenzji - zwykle czynię to pierwszego każdego miesiąca, lecz tym razem w związku z urlopowym wyjazdem (i świadomym brakiem dostępu do komputera) robię to z tygodniowym poślizgiem. Mam nadzieję, że owo opóźnienie nie wpłynie na poziom atrakcyjności bloga Stereo i Kolorowo, albowiem w tym miesiącu chciałbym przedstawić Czytelnikowi sporo ciekawych sprzętów i akcesoriów hifi.

1. Właśnie kończę opis rewelacyjnych słuchawek planarnych Abyss DIANA V2 (czytaj zapowiedź TUTAJ). Nie są to zwyczajne słuchawki, a kosmiczne - bo one grają w galaktycznej lidze dźwięku!2. Dobre słuchawki wymagają optymalnego towarzystwa - najlepiej powinien to być wzmacniacz słuchawkowy lub jakiś sprzęt hifi w takowy wyposażony. Dlatego kolejnym przedmiotem testu będzie referencyjny wzmacniacz Eleven XI Audio Broadway (czytaj zapowiedź TUTAJ) - symetryczny i bateryjny, czyli wyposażony w wewnętrzny akumulator. Wzmacniacz ten jest szczególnie rekomendowany do wymienionych wcześniej Abyss DIANA V2.3. Następnie opublikuję test znakomitego DAC-a pochodzącego wprost ze świata profesjonalnego audio - to amerykański Lynx Hilo LT-USB (zobacz TUTAJ). Testuję go w towarzystwie komputera, transportu CD oraz kilku różnych urządzeń strumieniujących.


4. Tym wspomnianym transportem CD jest NuPrime CDT-8 Pro (czytaj TUTAJ). To, precyzyjniej pisząc, profesjonalny transport płyt kompaktowych z wydajnym procesorem DSP wyposażony w zaawansowaną korekcję błędów i głównym kontrolerem zegara całego systemu dekodującego sygnał.5. Ze stycznia na luty muszę przesunąć test przenośnego Astell&Kern SE200 (zobacz TUTAJ) - to wysoce interesujące źródło cyfrowe oraz DAC i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy. Architektura wbudowanego konwertera cyfrowo-analogowego oparta jest na aż trzech kościach DAC: jednej firmy Asahi Kasei Microdevices AK4499EQ i dwóch ESS ES9068AS (te pracują w trybie dual-mono), jest to tym samym pierwszy na świecie odtwarzacz przenośny, w którym zastosowano potrójny układ przetworników DAC.
6. W "poczekalni" Stereo i Kolorowo ustawiły się też w kolejce premierowe Ultrasone Signature Master (zobacz TUTAJ). W całości zaprojektowane i wykonane w Niemczech, reprezentują trzy nowe modele serii Master - oprócz modelu Master są też tu Natural i Pulse. Wyposażone zostały w nową generację technologii oznaczoną jako S-Logic 3.
7. Dość długo na swoją kolej czeka także mini-wzmacniacz z DAC Astell&Kern USB-C Dual DAC (zobacz TUTAJ), który testuję już od ponad dwóch miesięcy. Mam nadzieję nadrobić ową zaległość w lutym.


8. Na początku stycznia '22 anonsowałem dwa przewody ze Szkocji. To cyfrowy Atlas Cables Hyper dd Achromatic S/PDIF Coaxial 0,5 m. oraz zasilający Atlas Cables Eos 4dd Schuko 2 m. (zobacz TUTAJ). Otrzymałem je od RAFKO do testów transportu cyfrowego NuPrime CDT-8 Pro i z nim je głównie testuję.
9. I na koniec niniejszego postu przedstawiam zapowiedzi testów dwóch premierowych urządzeń marki iFi Audio by AMR. Pierwszym z nich jest iFi Audio xDSD Gryphon (zobacz TUTAJ), czyli premium HD DAC i zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy z opcją odbioru sygnału via Bluetooth. Jeśli zaś chodzi o łączność przewodową, xDSD Gryphon obsługuje wszystkie formaty przy użyciu hybrydowego chipsetu DAC Burr-Brown, który jest taki sam, jak we flagowym modelu Pro iDSD Signature za cenę ...3 000 £.
10. Zaś drugim premierowym urządzeniem jest iFi Audio GO blu (zobacz TUTAJ). Urządzonko to komunikuje się bezprzewodowo ze smartfonem (choć nie jest jedynie do tego typu urządzeń ograniczony) pobierając zeń sygnał, który następnie przekazuje, ale już przewodowo, do podpiętych do niego słuchawek słuchawek (poprzez gniazda 3,5 mm i 4,4 mm Pentaconn). Proste i skuteczne. Ergonomiczne.
Taki jest plan recenzji na luty '22 - dość ambitny, a luty ma przecież wyjątkowo mało dni. Poza tym spodziewam się dostawy jeszcze kilku urządzeń hifi... Trudno pewnie będzie to wszystko ogarnąć, na pewno część testów będę musiał przesunąć na marzec. Zapraszam do lutowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację