Polpak

czwartek, 16 sierpnia 2012

Muse Audio Mini TDA1543 DAC - testy trwają!

Zawiadamiam niniejszym Szanownych Czytelników, że testuję właśnie w różnych konfiguracjach świeżo przybyły z Chin przetwornik cyfrowo-analogowy Muse Audio Mini TDA1543 DAC zbudowany w oparciu o słynną kość c/a Philipsa TDA1543 oraz odbiornik (dekoder dźwięku) DIR9001. Warto dodać, że jest to przetwornik typu NOS, czyli Non Oversampling (nie nadpróbkowujący) lub, innymi słowy, pozbawiony dodatkowych filtrów cyfrowych. Zresztą anonsowałem ten ciekawy przetwornik już kilkanaście dni temu TUTAJ.


Muszę napisać, że wzmiankowany DAC reprezentuje wyższą klasę dźwięku, niż by wydawało się patrząc na jego niewygórowaną cenę około …150zł. Myślę, że śmiało można go przyrównywać do sprzętu typu Musical Midelity V-DAC lub Pro-Ject DAC Box, a może i wyżej? To okaże się podczas testów, które od dziś trwają już intensywnie. Na pewno mogę zasygnalizować, że Muse TDA1543 ma niezwykle przyjemną barwę dźwięku. Dobrze zestrojoną i relaksującą.

Zapraszam za kilka dni po szczegółowy opis Muse Audio Mini TDA1543 DACa!

Poniżej kilka zdjęć.
9 komentarzy:

 1. mam pytanie: dlaczego wybór padł na Muse Audio Mini TDA1543 DAC a nie na Muse Audio Mini TDA1543x4 DAC (nieznacznie droższy od pierwszego)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlatego,że Muse Mini TDA1543x4 DAC jest już bardzo dobrze opisany tu: http://www.head-fi.org/t/512389/mini-dac-tda1543-x-4-nos

  Natomiast o Muse Mini TDA1543 DAC - cisza...
  Stąd i moja decyzja, by napisać o tym, o czym mniej wiadomo.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. moze i bardzo dobrze jest opisany ale co z tego jak po czesku? pytanko- ten na 4 x tda gra jeszcze bardziej cieplym dzwiekiem czy wprost przeciwnie? Pzdr

   Usuń
 3. Z niecierpliwością czekam na test tego DACa, szczególnie w konfrontacji z innymi tanimi DACami.
  Napisz proszę jak można tego DACa w łatwy sposób podłączyć do komputera? Czy jedynym wyjściem jest zakup konwertera (znalazłem konwerter USB na SPDIF na czipie Tenor za około 30USD)?
  Czy są inne DACi w cenie około 100 USD (tyle wyniesie zakup MUSE z jakimś konwerterem), które będą mogły konkurować dźwiękiem z testowanym przez Ciebie urządzeniem, a będą już posiadały wbudowane wejście USB?


  Wiem, sporo pytań ale mam nadzieję, że odniesiesz się do nich przynajmniej w części :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za list. Postaram się ustosunkować się do pytań w nim zawartych.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Napisałeś że Muse Audio Mini można śmiało przyrównać do Musical Midelity V-DAC. Cena jest bardzo niska. Minął prawie rok. Mógłbyś napisać o swoich wrażeniach? Ciepło i relaksująco tzn.? Na ile to urządzonko jest w stanie pokazać plany i detale. Jak wygląda prezentacją poszczególnych zakresów? Wiem że porównanie może się wydać dziwne, ale jak to się ma do np. Creek Evo CD?

  Dzięki za ewentualne info.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. uu atora chyba porwano ni widu ni slychu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry,

  Proszę zajrzeć do całego opisu tego DACa: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/08/muse-audio-mini-tda1543-dac.html

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację