Polpak

środa, 1 sierpnia 2012

Plan recenzji - sierpień 2012r.


Dzień dobry,

Przedstawiam P.T. Czytelnikom plan recenzji, opisów urządzeń audio-stereo, które pojawią się w sierpniu, czyli w miesiącu stricte wakacyjnym. W związku z tym, będzie mniej testów niż zazwyczaj, ale mam nadzieję, że okażą się one interesujące.

1. Na początek, na tapet zamierzam wziąć, zapowiadany już wcześniej, wzmacniacz lampowy Yaqin MC-13S, który już od prawie miesiąca gra u mnie i jestem pod jego dużym wrażeniem. Zarówno wizualnym jak i dźwiękowym.
2. Potem pragnę opisać ciekawy przetwornik cyfrowo-analogowy Muse Audio Mini TDA1543 DAC zbudowany w oparciu o słynną kość c/a Philipsa TDA1543 oraz odbiornik (dekoder dźwięku) DIR9001. Jest to przetwornik typu NOS, czyli Non OverSampling (nie nadpróbkowujący) lub, innymi słowy, pozbawiony dodatkowych filtrów cyfrowych. Co ciekawe, ten maluch jest kompatybilny z sygnałem danych o częstotliwości próbkowania do 96 kHz. Niewątpliwie jest to urządzenie z pułapu tzw. "entry level", ale jako takie zasługujące na bliższą znajomość.3. Następnie planuję przybliżyć Szanownym Czytelnikom dwa kable sieciowe, także wcześniej już anonsowane, firmy Audiomica Laboratory – Jasper Reference oraz Volcano Transparent.4. Być może, wystarczy mi czasu, aby opisać podstawowy model słuchawek firmy Grado, czyli Grado SR-60i, gdzie to „i” na końcu zaświadcza o tym, że jest to następca SR-60.5. Będę się starać, aby sierpień zakończyć testem dużych kolumn podłogowych Pylon Sapphire, które grają w towarzystwie wzmacniacza lampowego Yaqin MC-13S i jest to świetne połączenie.6. Poza tym Wasz audio-bloger/tester ma zamiar dużo wypoczywać i opalać się na bałtyckich plażach. W końcu są przecież wakacje!
Poniżej wejście na plażę w Stilo.Zapraszam do lektury.

3 komentarze:

 1. Witam. Test miał już być Yaqina :-) a tu nima :-) ... a niedługo przyjdzie zima ...

  OdpowiedzUsuń
 2. I Audium7 tez miały być, szkoda bo trudno cokolwiek znaleźć poza niemiecko języcznymi, a głośniki ciekawe, właśnie czekam jak się u mnie zjawią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak. Miały być Audium 7, ale polski dystrybutor w obawie przed "uszkodzeniem" podczas transportu obawiał się je wypożyczyć. LOL

  Paweł, gratuluję zakupu, bo to są rewelacyjne kolumny!

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację