Polpak

czwartek, 25 kwietnia 2013

Vinyl Spot - sklep z winylami w Krakowie

Vinyl Spot to, zdaje się, największy sklep z czarnymi płytami w Polsce. W jego ofercie można znaleźć około 40 000 pozycji, co jest ilością naprawdę godną podziwu. Przede wszystkim są tu winyle z muzyką klasyczną, potem jazzem i na końcu z rockiem i innymi gatunkami. Płyty pogrupowane są według wielu kategorii i podkategorii, a przeglądanie półek z winylami (nierzadko wyjątkowymi i trudno dostępnymi) może zająć i długie godziny. Co jest czynnością wielce przyjemną, oczywiście. Można dokopać się do wielu rarytasów i analogowych perełek. Wyszedłem z salonu dopiero po kilku godzinach winylowych eksploracji - i oczywiście ze sporą paczką ciekawych albumów...

Co istotne, załoga Vinyl Spot jest bardzo profesjonalna i pomocna przy wyborze płyt, jak i przy ich znajdowaniu. Ceny są rozsądne, a nierzadko - okazyjne.

W salonie dostępne są również wkładki i igły gramofonowe, środki i preparaty do pielęgnacji płyt, kable sygnałowe, sprzęt audio, a także płyty XRCD24 i inne.

Każda zakupiona płyta jest myta w kapitalnej myjce firmy Clearaudio - Double Matrix Professional (zobacz TU).

Warto dodać, że właścicielem sklepu jest pan Wojciech Padjas - dziennikarz muzyczny, biznesmen, a przede wszystkim erudyta muzyczny. Pasjonat czarnej płyty. Pana Wojciecha (i jego muzykę) można usłyszeć co sobotę na falach RMF Classic w audycji Muzyka spod igły.

Sklep mieści się w Krakowie przy ul. Olkuskiej 3/1 - zajmuje kilka osobnych pomieszczeń. Zapraszam na fotorelację.

2 komentarze:

  1. Również polecam to miejsce. I kontakt z sympatycznym Panem Wojciechem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne winyle - kolorowe i niezwykle. Chciałbym mieć tak niezwykle bogatą kolekcję.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację