Polpak

środa, 20 kwietnia 2016

Wzmacniacz słuchawkowy SPL Phonitor 2 - zapowiedź testu

Ostatnimi czasy Stereo i Kolorowo jest bardzo zapracowane, recenzja goni recenzję, a zapowiedzi testowe sypią się jak z rękawa. Czy to dobrze, czy niedobrze? Myślę, że lepiej jest mieć o czym pisać, niż odwrotnie – nawet jeżeli lekki nadmiar sprzętu oczekującego w kolejce na test powoduje wydłużenie cyklu redakcyjnego do ponad dwóch tygodni, a czasem nawet trzech. Dlatego trochę przesyłek od dystrybutorów i producentów wstrzymałem i przerzuciłem na maj, ale pewnych recenzji przełożyć się nie da. W tym właśnie tej zapowiadanej.

Dystrybutor Musictoolz Sp. z o.o. z Warszawy właśnie przesłał mi stosunkowo nowe urządzenie o nazwie SPL Phonitor 2. To urządzenie wielofunkcyjne: wzmacniacz słuchawkowy, jak i przedwzmacniacz liniowy wyposażony w kontrolę głośności. W funkcji przedwzmacniacza pozwala na wybór jednego spośród trzech źródeł sygnału.

Jak można przeczytać na firmowej stronie: „Dzięki rozbudowanej sekcji wzmacniacza słuchawkowego Phonitor 2 ma możliwość współpracy ze słuchawkami dowolnej konstrukcji: dynamicznymi, symetrycznymi lub elektrostatycznymi. Doskonale sprawdza się w pracy ze słuchawkami o niskich impedancjach, nawet 10 Ohmów. Jego ogromną zaletą jest możliwość kreacji wirtualnej sceny dźwiękowej doskonale emulującej pracę monitorów w pomieszczeniu, co rewelacyjnie sprawdza się zarówno w pracy w studiu, jak i podczas relaksacyjnego słuchania muzyki w domu, gdzie z pewnością znajdzie swoje zastosowanie możliwość sterowania głośnością Phonitor 2 za pomocą pilota (uczy się dowolnego pilota na podczerwień).

Zaskakująca dynamika jest zasługą zastosowanej wysokonapięciowej technologii 120 V, zaś komfortu użytkowania dopełniają analogowe mierniki poziomu sygnału. Posiada możliwość dostosowania poziomu sygnału (konsumenckiego do profesjonalnego): w stosunku 1:1, +6 dB, +12 dB i wbudowany zasilacz”.

Złącza:
- trzy pary stereofonicznych wejść liniowych (dwie pary wejść symetrycznych na XLR i jedna para wejść niesymetryczny na RCA)
- stereofoniczne wyjście symetryczne (do monitorów lub słuchawek symetrycznych, może zostać zwielokrotnione dzięki rozszerzeniu SPL Expansion Rack)
- stereofoniczne wyjście słuchawkowe
Zakres częstotliwości: 4 Hz – 480 kHz (-3 dB)
THD+N: 0.00091 % (HP), 0.00085 % (liniowo)
Zakres dynamiki: 133.62 dB (HP), 134.37dB (liniowo)
Wymiary: 325 x 275 x 92 mm (z nóżkami i potencjometrem głośności)
Masa: 4.6 kg2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację