Polpak

sobota, 19 stycznia 2019

Wzmacniacz zintegrowany Lector ZAX 70 - zapowiedź testuNigdy jeszcze na stronach Stereo i Kolorowo nie pojawiały się sprzęty włoskiej firmy Lector Strumenti Audio (zobacz TUTAJ). Niedawno otrzymałem bardzo miły list od światowego dystrybutora (i przy okazji dystrybutora marki Black Cat Cable made by Chris Sommovigo oraz Pearl Evolution made by Silvano Cremonesi), zawierający pytanie, czy nie chciałbym przetestować jakiegoś sprzętu marki Lector. Oczywiście, natychmiast odpisałem, że z przyjemnością. W rezultacie tej konwersacji, niedawno przyjechał do mnie podstawowy wzmacniacz Lector ZAX-70 (zobacz TUTAJ). Ale w tym wypadku, "podstawowy" nie oznacza - "budżetowy". ZAX-70 to bardzo dojrzała konstrukcja, choć kosztująca niewygórowane około 5 500 PLN (co w audio-stereo nie jest jakąś szaloną ceną). Zapraszam do lektury recenzji za około trzy tygodnie.

Kilka słów od dystrybutora. "Marka Lector jest na rynku od 1982 r. Wszystkie urządzenia są składane ręcznie w zakładzie w Albuzzano. Lector od początku swojej działalności nie posiada działu marketingu - w dzisiejszych czasach jest to rzecz niespotykana. Właścicielem firmy oraz głównym konstruktorem jest Dr. Claudio Romagnoli. Oprócz prowadzenia firmy jest również wykładowcą i rektorem na uniwersytecie w Szwajcarii, gdzie wykłada matematykę kwantowa oraz fizykę.

Dla zainteresowanych produktami firmy Lector kilka faktów. Otóż firma ma kilka rozwiązań, które wprowadziła jako pierwsza na rynek audio - oczywiście są one wszystkie opatentowane. Oto kilka z nich:
- pierwszy na świecie odtwarzacz CD z wyjściem lampowym pracującym w czystej klasie A bez wzmacniaczy OPA w ścieżce sygnału,
- pierwszy na świecie zintegrowany wzmacniacz hybrydowy,
- pierwsza na świecie hybrydowa końcówka mocy - lampa steruje bezpośrednio tranzystorem,
- pierwszy na świecie opto-bias,
- pierwszy na świecie konwerter cyfrowy z prawdziwym wyjściem lampowym,
- pierwszy na świecie wzmacniacz mocy z high current bias w pierwszym stopniu wzmocnienia,
- wzmocnienie katody sterowane z wysokiego napięcia". Koniec cytatu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację