Polpak

piątek, 19 października 2012

PreAmplifikator, czyli przedwzmacniacz gramofonowy firmy Radicon przybył na testy

Z niekłamaną przyjemnością zawiadamiam Czytelników, że odebrałem już PreAmplifikator firmy Radicon na potrzeby testów. PreAmplifikator to oczywiście przedwzmacniacz gramofonowy firmy Radicon z Gdyni, z serii Amplifikator.

PreAmplifikator służy jako przedwzmacniacz dla wkładek MC lub MM, ma funkcję podłączenia zewnętrznego zasilania bateryjnego (lub naturalnie - sieciowego), ma możliwość doboru impedancji obciążenia dla używanych wkładek gramofonowych - jest tu nawet opcja zdalnego sterowania tą zmienną za pomocą dedykowanego pilota przyłączanego kablem. Wielce oryginalne rozwiązanie, ale bardzo racjonalne. PreAmplifikator jest wyposażony w gniazda wyjściowe RCA oraz XLR - zbalansowane elektronicznie.

PreAmplifikator został wypożyczony bezpośrednio od producenta - firmy Radicon S.C. z Gdyni.

PreAmplifikator będę podłączał do gramofonów Fonica F-600 oraz Clearaudio Emotion. Za wzmacniacze posłużą Naim Nait XS oraz Hegel H100.

Przy okazji, wypożyczyłem też od pana Tomasza Burskiego (a w zasadzie, to pan Burski mi wypożyczył) właściciela i konstruktora Radicon S.C. - "Referencyjny Tuner UKF FM Amplifikator", bo tak brzmi pełna nazwa tego urządzenia. Nieoficjalna, bo tuner ten nigdy, jak do tej pory, nie znalazł się w oficjalnej firmowej ofercie. Mam zamiar dokładniej go poznać, ale to będzie wymagało czasu. Potem przybliżę go szerzej P.T. Czytelnikom osobnym tekstem. Nie ukrywam, że ów tuner bardzo mnie fascynuje, bo po pierwsze od zawsze interesuję się radioodbiornikami, a po drugie, jest to chyba w zasadzie jedyny polski przedstawiciel tunera radiowego i to, do tego, od razu z bardzo wysokiej półki jakościowej. Intrygująca rzecz!

Jak widać na 2. przedostatnich zdjęciach, "Referencyjny Tuner UKF FM Amplifikator" został zamknięty w identycznej obudowie jak Amplifikator G (TU).
4 komentarze:

 1. z niecierpliwością czekam na test tunera. Od kilku miesięcy poszukuję tunera fm grającego naprawdę dobrze. Na razie moje kroki w poszukiwaniach kieruję w strone vintage audio / marantz, kenwood, sansui ...ale kto wie. Moj t300 cambridge audio nie brzmi zbyt dobrze w obecnym systemie. ale czago tu wymagać po tunerze tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paul-nice,

  Myślę, że "Referencyjny Tuner UKF FM Amplifikator" trzeba zestawiać brzmieniowo ze znacznie wyższym pułapem jakościowym niż to Kolega przytoczył. "Referencyjny Tuner UKF FM Amplifikator" to klasa Accuphase T-1000 lub nawet wyżej...

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. ...miałem możność słuchać ostatnio Tunera Mcintosha MR85. Gra poważnym dźwiękiem. To prawdziwe słuchanie radia. Ale .... biorąc pod uwagę jakość stacji po za kilkoma ( PR II, PR III i RMF CLASSIC ) sumienie mi nie pozwala kupić tunera za więcej niż 5tys :)
  Niestety nigdzie w sieci nie znalazlem ceny aplifikatora ( o wzmacniaczach słyszałem dużo dobrego, ba...nawet słuchalem przez kilka dni ). Jesli możesz napisac coś o cenie aplifikatora będe wdzięczny ....no i czekam na test bo pragnę tunera przez duże T oczywiście chowając do kieszeni poczucie estetyki i ramy audiofilizmu.

  Paul

  OdpowiedzUsuń
 4. Paul_nice,

  W tej sprawie proszę o kontakt na adres: ludwik.hegel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację