Polpak

czwartek, 25 października 2012

Akcesoria Entreq – reportaż z salonu audio

Kilka dni temu będąc w zaprzyjaźnionym salonie audio Hi-Fi Ja i Ty w Gdańsku – Oliwie, wzrok mój przykuły „myszy” siedzące na kolumnach Isophon Cassiano. I to dosłownie myszy. Ale po kolei.
Wybrałem się tam, by posłuchać zestawu kolumn Isophon Cassiano ze wzmacniaczem Vitus Audio RI-100, za źródło zaś służył zjawiskowy komplet japońskiej firmy C.E.C. To transport C.E.C. TL3N oraz przetwornik cyfrowo-analogowy C.E.C. DA3N połączone razem 4. kablami typu superlink na wtykach BNC. Intrygująca rzecz. O dźwięku owego zestawu tym razem nic nie napiszę, ale zapewniam Drogiego Czytelnika, że wart fatygi. Ten system można nazwać systemem wysokiej rozdzielczości – HDD.
Tak, ale miało być o myszach! Już wyjaśniam i wracam do początku. Na kolumnach, a w zasadzie na ich górnych ściankach, właściciel salonu Hi-Fi Ja i Ty – pan Jacek Fidali postawił woreczki obciążeniowe w kształcie (i z „pyszczkiem”) myszy. Te akcesoria są wyrobem szwedzkiej firmy Entreq – to jakby skórzane worki w kształcie gruszek, wypełnione opiłkami metalowymi; postawione mają za zadanie dociążać kolumny i inny sprzęt audio, co ma wpływać na lepsze parametry generowanego dźwięku – noszą nazwę „Vibb Eaters”, która wiele wyjaśnia. Dostępne są w wielu rozmiarach, masach - od Jumbo (6,5 kg) do Ultra (1 kg).
Entreq to innowacyjne przedsiębiorstwo wytwarzające różnorodne akcesoria antywibracyjne (tu są już koty i lisy, a nie myszy - CatFoot, FoxFoot, czy LionFoot), szafki audio, podstawki pod kolumny (monitory), a także cała armia kabli. Można tu znaleźć przewody głośnikowe, interkonekty oraz kable zasilające, ale także i przewody słuchawkowe, jumpery do terminali głośnikowych, czy kable USB. Entreq jest także producentem specjalnych skórzanych otulin na wtyki przewodów, w tym także i zasilających (AC Wraps).
Szczególny nacisk w Entreq kładzie się na kwestię zasilania oraz optymalnego uziemienia. Stąd w ofercie wspomniane już kable zasilające, otuliny wtyków, ale także i produkty szczególne, bo wyjątkowe – kondycjonery masy (ale nie uziemienia) TellUs i MinimUs.
Do pojedynczego tego typu urządzenia można przyłączyć po dwie sztuki sprzętu audio – dokonuje się tego specjalnym dedykowanym przewodem wpinając go w dowolne gniazdo RCA np. do transportu C.E.C TL3N oraz DACa C.E.C. DA3N, jak to miało miejsce w salonie Hi-Fi Ja i Ty. Co istotne, w ten sposób można też uziemiać masę różnorodnych (firmowych) kabli i innych. Cechą charakterystyczną szwedzkiej manufaktury, jest to, że do budowy wszystkich wyrobów używane są naturalne materiały typu drewno, czy skóra. Wtyki RCA wykonywane są tu również z drewna…
Inny zakres działalności Entreq to apgrejd urządzeń firmy dCS (TU), co sporo mówi o umiejętnościach i kwalifikacjach jej personelu.

Na zakończenie, warto dodać, ze produkty szwedzkiej firmy Entreq cieszą się w światowym środowisku audiofilów prawdziwą i szczerą estymą. Zresztą zdążyły już zdobyć sporo nagród i wyróżnień prasy hi-fi. Dlatego warto zapamiętać (i znać) tę nazwę –Entreq!

Link na stronę Entreq: TUTAJ.

I kilka zdjęć wzmacniacza Vitus Audio RI-100 z kompletem japońskiej firmy C.E.C. - transport C.E.C. TL3N oraz przetwornik cyfrowo-analogowy C.E.C. DA3N, połączone razem 4. kablami typu superlink na wtykach BNC.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację