Polpak

piątek, 7 sierpnia 2015

Informacja - nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H360
Umieszczam informację o nowym wzmacniaczu zintegrowanym z Norwegii, czyli o Hegel H360. News ten otrzymałem dziś od polskiego dystrybutora marki Hegel – firmy Moje Audio z Wrocławia. Myślę, że jest to na tyle interesująca informacja, że warto ją umieścić na głównej stronie Stereo i Kolorowo. Mam zresztą nadzieję niebawem testować ten wzmacniacz, więc jest to równolegle i zapowiedź kolejnej recenzji. 


***


Hegel H360 - nowa super integra!
Hegel H360 jest gigantem wśród wzmacniaczy zintegrowanych. Posiada 250 W na kanał przy 8 ohmach i współczynnik tłumienia ponad 4000. Takie parametry pozwalają wysterować praktycznie każdy głośnik na rynku. Dzięki opatentowanej technologii SoundEngine, ta bestia wśród wzmacniaczy łączy moc, dynamikę, finezję i muzykalność jak żaden inny zintegrowany wzmacniacz na rynku. Połączenia w H360 to coś więcej niż tylko dodatek ... Są symetryczne i niesymetryczne wejścia analogowe, dedykowane wejście na kino domowe, optyczne i koncentryczne wejścia cyfrowe, a także wejście USB dla każdego sygnału aż do DSD128 ... i tak - to jest również odtwarzacz sieciowy. Czy trzeba mówić więcej?

Głównym założeniem Hegla jest jakość dźwięku, a H360 nie jest wyjątkiem. Oczywistą zaletę łatwo zauważyć - moc. Wzmacniacz posiada 2 x 250 W na kanał przy 8 omach, która jest stabilna nawet w niższej impedancji. Ponadto, współczynnik tłumienia większy niż 4000 sprawia, że ten wzmacniacz poradzi sobie z wysterowaniem nawet najbardziej wymagających głośników. H360 zawsze będzie grać z wielkim autorytetem i łatwością.


Rzadko spotyka się połączenie takiej mocy z finezją dźwięku. Jednak, specjalnie zaprojektowane zasilacze przyczyniają się do bardzo niskiego poziomu szumów. Ręczne, prawie idealne dopasowanie pary tranzystorów w stopniu wejściowym, zmniejsza zniekształcenia harmoniczne. Opatentowana technologia SoundEngine redukuje zniekształcenia ponad wszystko, a zwłaszcza zniekształcenia skrośne. Nasi projektanci zrozumieli, jak działają tranzystory, aż do poziomu atomowego, a my wykorzystaliśmy tę wiedzę w projektowaniu H360.


H360 zawiera wysokiej jakości DAC, który korzysta ze specjalnej technologii ponownego taktowania. Pozwala to uzyskać naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku z powszechnie używanych źródeł takich  jak telefon lub komputer. To dlatego dodaliśmy funkcjonalność AirPlay firmy Apple jak i DLNA. Jest też referencyjne wejście USB, wspierające wszystkie formaty w tym DSD64 i DSD128.


Dane techniczne
Moc: 250 W na kanał przy 8 Ohm,420 W na kanał przy 4 Ohm
Wejścia analogowe: 1 zbalansowane (XLR), 1 niezbalansowane (RCA), 1 kino domowe
Wyjścia analogowe: 1 fixed line level (RCA), 1 variable line level (RCA) 
Cyfrowe wejścia: 1 coaxial, 3 optical, 1 USB, 1 ethernet (RJ45) 
Wyjścia cyfrowe: 1 coaxial (tylko z wyjść cyfrowych) 
Wejście IR: 3,5 mm IR-Jack (z tyłu) 
Zakres częstotliwości: 5 Hz-180 kHz 
Stosunek sygnał/szum: większy niż 100 dB 
Przesłuch: Mniejszy niż -100 dB 
Współczynnik tłumienia: Większy niż 4 000 
Wymiary: 12 cm (15 cm z nóżkami) x 43 cm x 43 cm
Masa: 20,5 kg (netto), 24 kg (brutto)
Cena: 21 990 PLN

Wzmacniacz będzie dostępny na polskim rynku pod koniec sierpnia.
2 komentarze:

  1. Wygląda badziewnie bez pomysłu i smaku.
    A np. taki CAV A12....

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzecz gustu. Jeden lubi cygański przepych, drugi skandynawską powściągliwość w designie. Co do dźwięku CAV A12 nie wypowiadam się, nie znam.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację